Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Ahoj.
Před lety jsem za super peníze koupil nový reproduktor 26W/8867T00 a postavil si z něj domácí subík. Používám ho převážně k poslechu hudby (filmy jen vyjíměčně) jako doplněk k mým malým soustavám. Ozvučnice subu je BR, objem cca 50 litrů a nátrubek o průměru 83mm s délkou 263mm. Zesilovač SPV100P+ a před ním Subsenior. Chtěl jsem si postavit ozvučnici z jiného materiálu s jinou povrchovkou a tak vyvstala otázka, jestli jen duplikovat stávající řešení, nebo jestli něco udělat jinak. Prosím o radu Vás zkušenější, co bych mohl vylepšit, případně má-li to vůbec cenu.

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Za mě ok, možná bych ještě něco málo přidal na délce br nebo spíš, když už bych dělal bednu nově, zkusil bych štěrbinu jestli se ti takový design zamlouvá.

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Jednoznačne skús nejaky koncák dimenzovaný na vyšší výkon, bude to inde... Argumenty typu počúvam potuchu sú nezmysel... Ale nebudem sa opakovať. Zase sa strhne nezmyselná debata ako vždy okolo výkonu, už to poznám. Ber to ako radu k možnému zlepšeniu od niekoho kto toho okolo výkonu skúsil hromadu... Myslím seba big_smile Ale potvrdí každý kto niečo výkonenejšie mal.

(upravil Kocour 23. 3. 2018 10:29)

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Neprijde vam ten objem maly? Delal jsem s 4ohm variantou toho 26W, a chtelo to 80-90l. 50l uz hodne ubere spodek a potencial tohoto menice. 8ohm jsem nesilumoval, ale asi na tom bude podobne.

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 23. 3. 2018 16:27)

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Čo som simuloval Scan Speaky tak potrebovali skôr väčší objem než iný výrobcovia... V 50L toho vela nepracuje. V prípade 10" to bývajú špecialy do SW s citlivostou okolo 84db/2,8V/1m. Problém je že tam ani nevojde poriadna "trubka"... S pasivom je potom pomer medzi objemom a ladením už dosť nezaujímavý, BR vychádza podstatne lepšie. Inak ten priemer BR 83mm je tiež dosť málo, volil by som okolo 10-11cm. Celkovo myslím že by som nič od SS na SUB nekupoval. Nájdu sa zaujímavejšie reproduktory za lepšie ceny. Výchylku tiež nemá ktovie akú.

Kocour, bez pochýb niektoré typy SS majú velmi nízke THD a velmi vymakaný linearny motor ale čo robí pri papierových typoch tušim hlavne pri 10" tá prúserová rezonancia tušim okolo 500Hz? To je hrzne nízko, prakticky to nejde mimo to pásmo deliť. To tomu tak rezonuje záves? Podla mna je to des a pri žiadnom inom výrobcovi som to ešte nevidel, jasne už z impedancie...

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Obecne objem u SS basaku, ano, vetsinou potrebuji vetsi objem nez je normalni u podobnych velikosti, nicmene jdou pak pekne dolu. Plati to u 18W, 18WU, 26W atd. Naopak 22W chce jen peknych 40l, a jsem na to moc zvedavy, bedny uz se stavi. Stejne tak 32W Rev jde pekne uz v 80l, 120l je ale jeste lepsi. Tyto rady bych ale do subu nedaval (samozrejme, pokud uz je doma jeden kus, tak co s tim ze), jejich prednosti tkvi v pouziti jako basak v 3p/4p.
Suby od nich nevim, nezajima me to.
26W papir se mi taky moc nezamlouva prave diky tomu, co zminujes. Holt delit nizko, 200-300. Myslim, ze spatny nebude Satori WO24-P, cena zajimavejsi, mereni slusny, a chce "jen" ~60l (tez tu s tim budu mit za chvili bedny).

ruzne DIY repro

Web

(upravil Rosak 26. 3. 2018 14:17)

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Díky za Vaše reakce. Podle toho co píšete a také proto, že jsem si to dal vedle sebe v simulaci s LAB12 (slyšel jsem kdysi Mirulův sub) tomu už asi nebudu věnovat čas a nechám to jak to je. Časem to třeba prodám a postavím něco pořádného.

Re: Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Pořád mi to leží v hlavě smile Když tu padl výkonnější zesilovač, co se za rozumnou cenu aktuálně nabízí? Koukal jsem, že Aldax ještě stále něco produkuje, vím o Zosilnovace.eu,.. A když už, nechat, či vyměnit i ten SubSenior?

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Přestavba subwooferu? ScanSpeak Revelator 26W/8867T00

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£