Re: DIY DAC

NE.

Re: DIY DAC

reeb napsal:
obutt napsal:

Hovoríš že ich prehral?


Tak záleží jak rozlišující máš aparatupu, co posloucháš a tak.. I odaz uznal že je je Luta lepší. Ten Dac Magic má asi dobrou digitální část, ale ošulenou analogovou, což je slyšet.

Přesně jak píše Reeb, Luta Project přehrál, líbil se mi jeho lepší prostor a klid v reprodukci a kdyby mi ho tehdy někdo nabídl hotový, asi bych ho hned bral.
Stavit ho nemám čas a nechtěl jsem čekat měsíce. Navíc věřím, že S2 má díky své kompromisně
dělané analogové části potenciál k lepšímu zvuku, podle toho, co psal Dohnalík je deska DIY friendly a pokud bude ochotný a poradí mi po záruce kde brát signál pro externí I/V sekci budu moc zvědavý, s čím se pak bude moct srovnat. Tohle u mě rozhodlo si S2 nakonec nechat spolu s tím, co jsem psal do plusů. Měl jsem před ním cca 6 let vytuněnou zvukovku Auzen X-fi forte a tu S2 i v nynější podobě přehrává, což mi zatím stačí.

Re: DIY DAC

Pred casem jsem stavel pro znameho DAC s deskou z eBay,dva chipy AK4495 v dual mono provedeni,receiver AK4118
https://www.ebay.com/itm/1pc-AK4495SEQ- … SwWnFV-mTA
...na desce jsem neprovadel zadny tuning,pouze jsem haknul analogovy signal primo z AK4495 a bez kondenzatoru pripojil primo na mrizku ruske primozhavene 4P1L,obvod je navrzen tak,aby si lampa poradila s ss napetim,ktery leze z chipu...ve zdroji pro anody jsem pouzil usmernovaci lampu 5C3S,svitkove kondenzatory v kombinaci s elyty a tlumivkami 40H...ten pan mel do te doby Cassea Lynx,po zapojeni toho myho bastlu neveril svym usim,zlepseni ve vsech ohledech,lepsi podani prostoru,lepsi lokalizace,celkove kompaktnejsi zvuk,velmi verne podani nastroju i vokalu...doted je nadsen a kazdou chvili mi vola...timto bych vsem mistnim bastlerum poradil:vykaslete se na operacni zesilovace a pouzijte lampy,pak se teprve naplno projevi potencial vasich zarizeni...

Re: DIY DAC

U toho CA Dac Magic + asi nebude vše ideální, viz názory zahraničních uživatelů:

"The biggest disappointment about the high-performance DacMagic Plus is its poky volume control. You have to keep turning and turning it to change the volume.
The volume control is too darn slow to respond. It's maddening to use."

"Mine needed servicing after only 2 years.
Not a quality manufactured piece of electronics. Not a very supportive company. I'd suggest you go elsewhere."

Re: DIY DAC

kudlibabka, tak škoda že si mu "neháknul" tú caseu. Takto má sice lampy ale vymenil kvalitný DAC za lacný krám...

Re: DIY DAC

jo to byla taky jedna ze zvazovanych moznosti...nakonec se pomerne dobre zbavil drahy Casea a ma zvukove o dve tridy lepsi stroj a k tomu lampovy predzesilovac...ta Casea byla udelana moc pekne,skoda ze zvukove za ty prachy nic moc...

Re: DIY DAC

DJ RIX ďakujem za ponuku, ale potrebujem dac s digitálnym vstupom koax, a optiku aj ten usb. Potrebujem hrať CD z DVD-čka aby to šlo aj z usb kľúča alebo z iného úložiska z počítača nehrám lebo mám stolový a ruší ma ventilátor.  Mnohému okolo tých dacov nerozumiem takže prosím o prepáčenie keď tresnem nejakú hlúposť.
Kudlibabka nemáš nejaké foto z toho dacu čo si robil pre známeho a koľko to asi vyšlo?

(upravil Dohnalik 28. 3. 2018 0:46)

Re: DIY DAC

K preboxu S2:

Na to vypínání se podíváme, pokud host posílá suspend, pak by asi šla přidat položka do menu, která by DAC automaticky vypla. Bude to trochu problém to z XMOSáckýho PHY vydolovat, ale snad to půjde.

S tím porovnáním PreBox S2 v základu vs lutadac souhlasím. Lutadac je lepší, přijde mi trochu uřvanější, ale to možná byla specifická sestava na které jsem poslouchal. Lutadac z toho PCMka vytřískal víceméně maximum, víc z toho čipu nedostanete...

Silně doporučuju dobrej 5,2 - 5,4 V zdroj připojit externě do MicroUSB. Zvukovej rozdíl je propastnej. Pokud máte možnost, USB HUB napájenej ze stejnýho zdroje tomu taky pomůže a odfiltruje bordel od PC (samozřejmě připojte do HUBu jenom DAC, zbytek portů nechte tak).

Těm ESSkům by podle mě pomohla externí I/V. Stačilo by i něco simple v podobě AD8066 + nějakej filtr za to. Možná časem něco udělám, ted na to naprosto nemám čas.

Kudlibabka: s tím AD1865 mám podobný zkušenosti. Překvapivě dobrej DAC... měl jsem externí I/V filtr kombo s TPA6120 v trochu crazy zapojení, aby bylo stabilní a byla to pecka. S lampama taky něco chystám, ale tam bude uplně jinej čip, kterej 1865 rozseká.

Zkoušel jsi AD1862? zajímalo by mě jestli jsou lepší, nebo ne...

Re: DIY DAC

AD1862 jsem bohuzel netestoval,nez jsem se rozhoupal k nakupu modulu z DIY HK bylo vyprodano...k AD1865 mam dve ruzny lampovy casti,jedna je s dvojityma triodama 5755 v SRPP,vazebni kondenzatory Mundorf silver oil,druha je s EC8010 Telefunken a s vystupnimi trafy,ta druha verze mi prijde o fous lepsi,hlavne na vokalech a jemnejsim podani akustickych nastroju,no ale cena kvalitnich linkovych vystupaku je  dost vysoka...

(upravil reeb 30. 3. 2018 8:05)

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

S tím porovnáním PreBox S2 v základu vs lutadac souhlasím. Lutadac je lepší, přijde mi trochu uřvanější, ale to možná byla specifická sestava na které jsem poslouchal. Lutadac z toho PCMka vytřískal víceméně maximum, víc z toho čipu nedostanete...

Luta DAC uřvaný není, právě nahoře je hodně kultivovaný (oproti PreboxS2 a Magic Plus), to muselo byt sestavou..

Pokud PreboxS2 a Magic Plus nemají USB izolátor tak rušení z počítače proleze až do koncáku a není pak divu že mají nakřáplé výšky..

Web

Re: DIY DAC

big_smile Ten RF bordel tam proleze stejně. ty galavanický izolátory izolují pouze na DC a hodně nízkých frekvencích. RF bordel tlumí max o 20-30dB, takže to jsou spíše "izolátory". Uřvanost u toho preboxu je daná zdrojem.

Re: DIY DAC

offtopic to kudlibabka :
Miro, dal jsem na tvou radu a nahradil na vstupu mého preampu ECC83 rusaněma 6N2P z UA.
Měls naprostou pravdu, hraje to o třídu lépe. smile
Doporučuji všem vyzkoušet !
(děkuji tímto i pzwakovi za nezištnou pomoc s paticemi k elkám)
Díky ! smile

Re: DIY DAC

rádo se stalo smile

Web

Re: DIY DAC

Tak se jsem rad,ze se ti to zvukove libi...ja uprednostnuju jiny lampy nez ECC83 nebo jeji verze...
6N2P v SRPP jsem pred lety pouzival v DACu s TDA1541,jinak je ale nepouzivam,ani ECC83...ted mam v jednom DACu americky 5755,ty mi zvukove sedi vic,navic jsou pomerne levny,nejdou totiz pouzit jako prima nahrada ECC83...

(upravil miro1360 11. 4. 2018 22:01)

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

... s tím AD1865 mám podobný zkušenosti. Překvapivě dobrej DAC... měl jsem externí I/V filtr kombo s TPA6120 v trochu crazy zapojení, aby bylo stabilní a byla to pecka. S lampama taky něco chystám, ale tam bude uplně jinej čip, kterej 1865 rozseká.

Zkoušel jsi AD1862? zajímalo by mě jestli jsou lepší, nebo ne...

rozsekaj PCM1704 v NOS big_smile
AD1862 je super tiež, mal by si to vyskúšať kedy s tým TPA-čkom tongue , a nie stále dookola tie delta-sigma sračky typu AKxxxx, ESxxxx a neviem čo všetko tu bolo už prezentované big_smile

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

big_smile Ten RF bordel tam proleze stejně. ty galavanický izolátory izolují pouze na DC a hodně nízkých frekvencích. RF bordel tlumí max o 20-30dB, takže to jsou spíše "izolátory".

Myslene pre USB alebo I2S izolatory?

Re: DIY DAC

miro1360:asi uz zustanu u AD1865,nechce se mi to moc resit...udelal jsem jinou lampovou cast pro tenhle DAC,pouzil jsem E182CC a vystupni trafa,je to jeste o fous lepsi nez s EC8010...
U sigma delta je bezpodminecne nutna lampova vystupni cast,ta dokaze tyhle chipy posunout hodne blizko k analogu...jiz nekolikrat mnou postovana deska s xmos a AK4495 po vymene kondenzatoru ve zdroji a kolem chipu a s kvalitni lampovou vystupni casti natrhne prdel leckteremu vyhlasenemu DACu...vyzkouseno pri nekolikero poslechovych testech nejen u mne...

(upravil reeb 7. 7. 2019 15:19)

Re: DIY DAC

Je jasné že izolátor neni dokonaly, ma nejakou malou kapacitu ale odpojeni zarušené země PC je velký plus.. Nejlepší je optika (Greed Audio ap.)

Web

Re: DIY DAC

behem poslednich cca sesti tydnu jsem vyzkousel nekolik ruznych lampovych vystupnih casti DACu s AD1865,vsechny s vyhlasenyma dvojityma triodama stare produkce (E80CC,E180CC,E182CC,5687,E88CC a ECC40).Vsechny se mi zvukove velmi zamlouvaly,nakonec jsem jako nejlepsi vyhodnotil ECC40 v SRPP a s vazebnimi kondenzatory Milflex a usmernovackou Telefunken AZ1 meshplate.Taky jsem porovnaval s nekteryma ruskyma lampama stare produkce (6N16b,6N6P,6N1P)...zadna z nich vyslovene neurazila,ale ty vyse uvedene jsou jednoznacne lepsi.Po letech hledani jsem konecne bez vyhrad spokojenej.

(upravil reeb 1. 6. 2018 8:39)

Re: DIY DAC

...

Web