Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Dual CS 616 Q

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Gramofon Dual CS 616 Q

Zdravím, kolega z práce mi přinesl gramo Dual CS 616 Q, vypadá zachovale, nepoškábaně. Otázka zní, jestli ho někdo zná, provozuje, jaké jsou zkušenosti a jestli má smysl ho vůbec zapnout a zprovoznit a nebo ho rovnou poslat do sběrného dvora a nechat ho v propadlišti dějin.

Web

Re: Gramofon Dual CS 616 Q

Sice nižší řada,ale s dobrou jehlou pojede,osobně mám  dual 721,otec dual 741 ,naprostá spokojenost.

(upravil hofik 15. 3. 2018 21:30)

Re: Gramofon Dual CS 616 Q

Tak mi to nedalo a dal jsem si ho na stůl a zapnul do zásuvky. Zvolil jsem rychlost tlačítkem, zvednul reménko a posadil ho na začátek desky. Zmačknul jsem další tlačítko a pomalu se spustilo raménko. Ale ouha, raménko prosvištělo deskou až na konec a než jsem stačil zareagovat, tak se raménko znovu zvedlo a přesunulo se nad deskou a zaparkovalo do stojánku a vypnulo se otáčení talíře. Rychlou kontrolou jsem zjistil, že je ohnutá jehla a na jejím konci chybí to podstatné, takže to má za sebou. Nicméně mechanika se tak jeví jako v pořádku. Budu muset najít někde, jestli se dá koupit samotný hrot a pak ho vyměnit, pokud je to vůbec dostupný na tuhle originál přenosku (je na tom pouze písmeno E), případně místo toho pořídit přenosku novou. Zřejmě je tam ještě původní Dual ULM 65E. Tak zvažuju co s tim podniknout dál, jestli utrousit pár stovek za OMB5 a když to nebude hrát, tak nad tím mávnout rukou, nebo už vložit o něco víc třeba za OM10. Tak ti nevim, nějaký nápad? Abych se rozhoupal .....
No ale nedalo mi to, prohrabal jsem šuplík až našel podobnou plastovou NO NAME přenosku, podobného vzhledu, akorát je o cca 2mm nižší, takže neni raménko vodorovně, přes šablonu nastavil, pak vzal váhu a nastavil přítlak a ejhle, ono to hraje a slušně, takže věřim tomu, že když se pořídí nový hrot (cca 1190,- investice) tak to bude hrát pěkně. Ještě se mrknu dovnitř, stáhnu manuál, kde se co maže, vyčistím to a promažu a vdechnu tomu život. Zase bude o nějakého gramomaniaka víc.
Co ty na to Antonio?
Nějaké rady s mechanikou na co si mam dát poozor?

Web

Re: Gramofon Dual CS 616 Q

Zdeňku, gramec se mi zamlouvá a nemyslím, že by to mělo být špatné, ale to jsou jen mé nicneříkající první dojmy po letmém googlení, gramce mi nic neříkají, nemám přehled. Poradí jiní.

Re: Gramofon Dual CS 616 Q

Dual byla v minulosti velice slušná značka, rozhodně te gramec bude lepší, než některé rádoby gramofony s nekřesťanskou cenou. Já osobně bych šel minimálně do Ortofon 2M RED.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Dual CS 616 Q

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£