Re: DIY DAC

tady neco pro ispiraci...
https://www.lampizatorpoland.com/pacific-dac

(upravil mechanik 20. 1. 2018 21:45)

Re: DIY DAC

S dizajnom sa lepší, aj keď snobské ako svina v tej zlatej big_smile Fotky vnútra radšej žiadne. 22 000e uff big_smile Merania a parametre radšej žiadne. Asi aby sme sa nezlakli keď tam bude pospájaných milon stavebníc z ebay, každá inej farby a bluetooth z 5e. Mal odvahu, s tým vypínačom na miesto písmena O a tým prasačincom dnu ísť na trh... Ale vzhladom k prijmu verím že sa to časom zlepší. Nájde sa niekto kto mu urobí poriadny návrh DPS a kvalitné veci dnu. Pri tej cene by to nemal byť problém.

Na koniec dizajn údajne predáva, sludí bez vkusu je asi dosť...

Velká škoda že sa takýto marketing nerobí okolo vecí typu gredaudio alebo sroll. Pre to že tí ludia si to odmakali... Ich veci sú na úrovni, nie prasačinec.

Re: DIY DAC

ta zlata se mi taky moc nelibi...je to lestena mosaz...ale jinak si vedle jak ta jedle...zadne dily z eBay apod ...fotky vnitrku tady:
http://www.monoandstereo.com/2018/01/la … m=facebook

Re: DIY DAC

Hovoril som že pri takej cene to môže ísť rýchlo smile Nedávno tam ešte mal dosky z ebay, každá inej farby nie? Keď sme to tu naposledy riešili.

Re: DIY DAC

od roku 2010 co vyrabi DACy komercne desky z eBay nepouziva...v prvni verzi DACu Amber byly desky z DIY HK...

Re: DIY DAC

Pro-Ject Pre Box S2 Digital - už ho niekto máte doma? Bol som u predavača a ten povedal, že keď ľudia zistili aké dostal ocenenie tak sa za ním zaprášilo, takže som ho nevidel ani nepočul.Ide to hlavne na západ a dúfam, že tu neposielajú nejakú horšiu kvalitu ako je to spotrvinami, ale to dúfam nie. Hovoril ale že to napájali aj power bankou a bolo to lepšie, že vraj ten zdroj čo sa sním predáva je počuť. Chcel by som si už kvalitne poriešiť zdroj zvuku tak uvažujem nad kúpou. Neviem či by za tie peniaze bolo niečo lepšie?

Re: DIY DAC

Kolem 10k se dá pořídít například i výborný Cambridge Audio. Je potřeba si to prostě vyzkoušet na vlastní kůži. K použití powerbanky jsem skeptický, viz diskuse na Slovanetu k Projectu.
Nejlíp člověk udělá, když si to půjčí a poslechne doma, klidně oba dva a udělá si obrázek.

(upravil obutt 10. 3. 2018 20:33)

Re: DIY DAC

Diky Rix pozrel so sa vedľa a na napájanie že vraj mnohí používajú toto http://exaudio.cz/ifi/ipower/. Celé vlákno som neprečítal, ale z toho čo som prešiel som zostal trochu zneistený, čo mi nahlodalo moje rozhodnutie a niečomu ani nerozumiem.

Re: DIY DAC

par tydnu hraju na DAC s AD1865 v NOS modu a lampovou vystupni casti,I/V konverze kvalitnim odporem,pak primo na mrizku dvojite triody 5755 v SRPP...zakladem je deska z eBay,USB modul waveIO,zdroj sigma11...konecne DAC,ktery podle meho spojuje zvukove vyhody R2R a sigma-delta...zaujalo mne,jak velky podil na zvuku ma kvalita odporu I/V konverze...dobrou chut

Re: DIY DAC

obutt napsal:

Pro-Ject Pre Box S2 Digital - už ho niekto máte doma?

Tady je k tomu víc

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24557

Web

Re: DIY DAC

Kudlibabka Ty budeš nejaký majster, škoda, že si to u teba nemôžem vypočuť a vidieť. Reeb tam som si o tom čítal aj ten odkaz som odtiaľ prilepil, len som si neprešiel všetkých 12 strán.

Re: DIY DAC

No ja jsem bastler nikoliv majster...a hlavne mne zajima zvuk a dokud clovek ten ci onen pristroj neslyší jsou to z myho pohledu spekulace...ja sdilim svoje zkušenosti s ruznejma lidma z celyho sveta,obcas dam obcas dostanu doporučení na zajímavou věc...bohužel na audiowebu už to moc nefunguje...

Re: DIY DAC

K Pro-Jectu Pre Box S2 Digital můžu napsat pár subjektivních postřehů, jelikož jsem si ho nadělil k Vánocům, denně ho používám a poslouchám.
Rozhodoval jsem se mezi jeho koupí a stavbou Luta Dacu, ale protože na bastlení nemám téměř čas, rozhodl pro Pro-Ject. Druhým důvodem, který mě převědčil k jeho koupi (kromě pro moje uši výborného zvuku) byla možnost používat ho jako digitální preamp s dálkou, kde kromě přepínání vstupů a regulaci hlasitosti můžu taky v režimu USB přepínat skladby přehrávače, popř. youtube apod.
Připojil jsem k němu všechny 3 zařízení, které nejčastěji poslouchám-DAB/FM tuner optikou, PC přes USB a starý dvd přehrávač yamaha coaxem, sloužící k poslechu CD když nemám chuť zapínat pc.
Jak už jsem výše psal, Pre-Box používám jako digitální preamp přímo do koncového zesilovače, když nechci nikoho rušit můžu k němu připojit sluchátka, což považuju za další plus Pre-Boxu S2.

Pro-ject Pre-Box S2 digital nemá jen plusy, ale najdou se i drobné mínusy.
1.Pre-box S2 spolu s mojí základní deskou v PC, která má napětí 5V na USB i v pohotovostním stavu bohužel nelze HW vypnout a člověk tak musí z něj vytahovat USB kabel, což považuju za mimořádně otravné. Na jiném MB se tento jev ale nemusí projevit a S2 se po vypnutí PC také vypne.
Škoda, že třeba nelze v menu nastavit automatické vypnutí bez přítomnosti datového proudu, nebo třeba sleep timer, je mi ale jasné že je tohle už "luxusní výbava" navíc, která by pravděpodobně zvedla cenu dacu.
2.párkrát se mi stalo, že S2 jako-by přestal zpracovávat data z PC a přestože se tvářil jako ok, nešel z něj žádný zvukový výstup. Pomohlo až jeho vypnutí a opětovné zapnutí
3.Pre-Box S2 nemá rád některé starší Notebooky(může to být třeba jen některý chipset). Na jednom starším notebooku (tuším lenovo) se ho nepodařilo nainstalovat a zprovoznit

Přes výše uvedené drobnosti jsem s ním spokojený. Jak už někdo výše psal, nejlíp člověk udělá, když si DAC sám před koupí poslechne a vyzkouší, nejlíp na svojí aparatuře a poslechové místnosti.

Re: DIY DAC

Pokud ten DAC nepoužívá napájení z PC, tak by neměl být problém přerušit +5V v USB kabelu. Ale pokud je nějakej vstupní obvod napájenej těma 5V z USB, tak to nebude fungovat, určitě se takovýmhle kabelem nic nezničí.

Re: DIY DAC

Ano pravda, nad odizolováním napájení v usb kabelu jsem přemýšlel, konkrétně mě napadlo vyříznout kousek kaptonky a pinzetou jí zkusit nalepit na plusový pin z jedné nebo druhé strany. Fungovat by to mělo, jelikož uvnitř v preboxu jsou mosfety, které detekují napájení na usb-B konektoru z pc nebo na externím zdroji, připojitelném přes micro-usb a pokud logika rozpozná napětí na externím zdroji, přepne na něj.
Momentálně dodělávám externí lineární zdroj s LT3042 který už se bude dát vypnout vypínačem, přitom se zkusím pohrát s odizolováním usb.

(upravil DJ_Rix 13. 3. 2018 22:09)

Re: DIY DAC

3042 to utahne ? To bych mel obavy sad Na ty pokusy s napajenim se snad da obetovat tech 50Kc a upravit si nejaky laciny kabel...

Re: DIY DAC

LT3042 - "can be easily paralleled" je první, co mi vyplivne vyhledávač. Třeba jich má několik spojenejch.

Re: DIY DAC

Rád bych to uvedl na pravou míru. Mám modul s LT3042, který má výstup posílený tranzistorem až do 1A a měl by Project utáhnout:
https://www.aliexpress.com/item/Low-Noi … 649bUGi3Nl

Re: DIY DAC

Odas vďaka za tvoje postrehy, práve mám obavy z toho čo uvádzaš ako mínusy, lebo čím zložitejšia mašina tým viac možných problémov.

Re: DIY DAC

jednoducha odzkousena "masina" je toto:
https://www.ebay.com/itm/Assembled-XMOS … SwpDdVOIXn
za par penez hodne muziky...funguje i s mobilem,mam odzkouseno,je tam prostor pro tuning,ale i bez jakehokoliv tuningu to po pripojeni potrebneho trafa /cca 700kč v tronic,cislo muzu pposkytnout/ prijemne prekvapi....