(upravil mechanik 8. 3. 2018 22:47)

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Dík za informáciu. Inak je teda kvalitnejší? Z toho dôvodu si ho použil? Mne by stačil bez tlačítka, pozriem celý sortiment...

Jednoducho tie bežne dostupné niesu stavané na 38mm gulatinu z hliníku...

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

To je důvod, proč takový knoflíky nepoužívám. Kdysi jsem si nechal vysoustružit podobně velký knoflíky ze železa (a nachromovat), na ladění, vazbu a hlasitost u lampovýho audionu, a ani ty klasický TP280 a ladicí kondenzátor to nenesly moc dobře. To bych viděl na udělání ložiskovýho domečku s kuličkovejma ložiskama a pružnou hřídel smile To si raděj koupím ty imitační lehký knoflíky z aliexpresu a nic neřeším. Každej má jinej přístup, podle mě ten masivní knoflík krom problémů nic nepřinese. Ostatně dá se ze zadní strany vydatně odlehčit.

(upravil mechanik 9. 3. 2018 0:08)

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Je z hliníku, nie ocele, to je slušný rozdiel. Je velký, teda dobre sa drží. Pôsobí to dobrým dojmom keď to ide trochu tažšie a má to určitú hmotnosť. Celé je to masívne a z hliníku proste tak som to chcel. Ja malé plastové čudlíky poznám len z rádií a reproduktorov k PC. Na poriadnom HiFi som to ešte nevidel. Keby to malo byť ako nejaky profi stroj do štúdia tak riešim celú mechaniku a tieto veci inak. Ale na rozdiel od niektorej štúdiovej techniky to má aj dobre vyzerať.

Ložisko možno zvážim aj tak. Mne vadí hlavne jedna vec. Keď na to dám gombík tak sa to tak 1mm da uplne bez odporu otáčať, až potom to precvakne a potom čo to precvakne sa to zase hegá... Aký by to robilo dojem? Tá elektronika a všetko je tak drahá že sa tam cena za drahší encoder uplne stratí. Práve na opak, bola by škoda na tom šetriť a kaziť celý dojem.

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Nedalo mi to, a "utrhl" jsem knoflík balance ze zesilovače Yamaha AX490 - a je plastovej, dokonce bez toho hliníkovýho obalu , co se prodává na aliexpresu za pár šupů: knoflík 33 mm - tomu je podobnej knoflík hlasitosti z toho AX, takže za mě dobrý. a tady máš dokonce i masiv

(upravil mechanik 9. 3. 2018 0:51)

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Aj keby sa mi tie gombíky dizajnovo páčili tak ich nejde použiť, má to označenie polohy. To ide použiť len na potenciometer. Dizajn komponentu som ti poslal do SZ. Myslím že keď si to pozrieš tak pochopíš pre čo tam chcem vlastný návrh gombíku.

(upravil mechanik 26. 7. 2018 11:38)

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Ďakujem Jupi-mu za konverzáciu v SZ. Bourns je uplne iný level, ničoho nelutujem! smile Má to nádherný chod ako ALPS, len trochu menej tuhý. Kúpil som 64 plohový, teda pre full power 2 otáčky smile Mám verziu bez vypínača a prekvapivo vôbec som nevedel že nebude "cvakať". Vedla je ATmega2560.

Jj, tak drahá varianta ako to len išlo big_smile Ale programovať sa to bude nádherne a práca s tým bude tiež velmi pekná.

Ešte objednám 34 "ultra miniaturnych" relé a možno to velké arduino mega a začnem vážnejšie testovať časti kódu čo mám.


https://s20.postimg.cc/4nv8hv3i5/20160708_123459_1.jpg

(upravil mechanik 27. 7. 2019 16:25)

Re: 8 bit binarka a pripojenie displeja

Jejda, už sú to dva roky a stále nemám hotovo sad Ale kedže rovnako dlho robím budky a dva koncáky, myslím že to celkom ide...

momentálne to vyzerá takto:

https://i.postimg.cc/W3Msk8zY/20190727-160904x.jpg

Zdržalo ma to že bežný hliník nie je použitelný na frézovanie členitého predného panelu, pretože sa prehne. To sme zistili až po dvoch vzorkách ktoré som musel zaplatiť. Momentálne už mám doma ten správny... Tiež som tam mal pôvodne 6 zdrojov s transformátormi talema ktoré som zrušil. Tiež testujem parametrovo a zvukovo všetky typy jednoduchých bufferov. Mám ich v simulácií asi 6. Dosky mám nakreslené na 3, z toho extremA a diamond mám už porovnaný.