Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Zdravím. Prosím nemáte kontakt na někoho kdo zkontroluje a opraví zesilovač, někde alespoň poblíž Děčína, UL--prostě sever Čech? Popis problému: Mám dva tyto konce zapojené na mono pro každý kanál a jeden hraje o dost potišeji a časem se to horší, už jsem o čtvrtku attenuatoru víc, taky zvuk je takovej jinej..těžko popsat..takovej mrtvej. Prohodil sem výstupy z preampu a stále je to ta stejná strana, mám zapojeny dva páry repro a A i B na stejno, zvuk je prostě slabší. Chápu že už to nejsou nejmladší stroje takže by nějaká oživovačka asi byla vhodná postupně pro všechny komponenty, ale aktuálně toto. Ještě dotaz: Mám raději zesilovač odpojit, aby nedošlo k nějakému většímu poškození? Děkuji moc

(upravil Otas 2. 3. 2018 19:47)

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Co takhle dát to do značkového servisu Sony do Chomutova http://tv-servis.cz/ ?I já jsem si tam nechával opravovat kamery i CD přehrávače vyšší řady. Do příliš složitých věcí s mechanikou se mi nikdy nechtělo. Snad to tam ještě dělají, byli šikovní a měli výsledky.

Na první oko bych čekal vyschlý vazební elektrolytický kondenzátor. Pokud se to už teď nehřeje, nedělá to pecky při připojení repra nebo to nedělá krátkodobé změny chování (obvykle s brumem), tak to snad hned neodejde.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Ten Chomutov je autorizovaný Sony? Mám také menší problém se zesilovačem TA-F 870ES.Pri zapnutí dochází k výpadku R kanálu,asi po hodině hraní to přestane,také pomáhá přepnutí vstupů.Někde jsem vyčetl že to dělají zaoxidované spoje na destičce vstupů a stačí to přepájet.Ale na to si netroufnu,proto bych také uvítal někoho v okolí Mostu kdo by to zmáknul.Zesilovače se nechci zbavovat,jsem s ním moc spokojen.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Na 870 se ti mrknu pokud budeš chtít. Většinou je to relé, přepínače, konektory (relé vyměnit, přepínače vyčistit, studeňáky opravit).
Je to moc dobrá mašina a určitě stojí za opravu. Jsem ale daleko, musel bys to poslat.
Na tu 55 se můžu taky podívat, ale tam je to 50/50 že je nakoplej ten sviňskej hybridní budič, kterej nejde sehnat. Nevím proč to do nich cpali, o jedno vyšší model je už celodiskrét.

(upravil Otas 2. 3. 2018 19:50)

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Nevím s jistotou, zda autorizovaný servis trvá, ale před cca 8 lety mi tam dělali záruční opravu na Sony kameře. Pokud vím, tak dodnes Sony opravují. Dobří řemeslníci, resp. machři poslední roky odcházejí do důchodu sad.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Otas: Děkuju za tip, zatím nepráská a ani nehřeje víc než obvykle, tak snad, zavolám a poptám se, je fakt že borců ubývá a to je smutný.
DJ Rix: Děkuju moc za nabídku, Hrušovany jsou krapet z ruky, ale když to neklapne tak bych se ozval jestli je možnost.

No a aby toho nebylo málo tak dneska se měl haluz u druhýho: přepnul sem na repro B a zvuk žádnej, po kontrole všech kabelů (je to taková změť a občas s něčím hejnbu) sem párkrát šťouchnul do membrány basáku a najednou se chytil. Tak sem přepnul zase na A-ten jel v pohodě a zpátky na B-a zase znova. Po poklepnutí membrány basáku se opět chytil..po následujících přepnutí už v pohodě. Stává se to? Jsem z toho volaký divoký.
Díky J

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Jak říkám, to jsou ty relé. Stejně bych ti navrhl udělat zároveň oba dva, ne jen jeden. Pokud neseženeš nikoho šikovného poblíž dej vědět a domluvíme se.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Pre mna sú tieto závady celkom poučné... Pri vývoji vlastnej elektroniky. Každopadne to chce asi minimum prípojok medzi DPS. Otázka je ako to vyriešiť s relé. Zase používať spínacie fety sa mi nechce. Sú tie 16A modré FINDERy lepšie než tie relé v SONY? Viem že to velké 30A relé FINDER používané spolu s DPA 330mkIV s dvoma kontaktami v serií je dosť mizerné. Z čoho sa to vôbec robí? Nedávno som čítal že oxidy striebra by hádam mali byť vodivé...

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

4052 Finder je OK. je to 8A verze prumysloveho rele, to co je ve spotrebce je povetsinou 5A nebo 3A verze lacineho rele, oni vi ze shori tak jeden z 50000 ks zesilovacu, rele se upece a utavi a stejne je na vymenu, v beznem provozu to brumla nekde na par stovkach miliamper a kontakt neni nijak moc zatizeny. A ty roky od vyroby to nejake vydrzi, tak proc tam srat rele za 500 kus.
Ja jdu do mosfetu, klasicke rele uz nechci po trapenich se s 30A finderem.

(upravil mechanik 3. 3. 2018 9:32)

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Aha, takže tak je to, dík za vysvetlenie. Od FINDERu 62.23.9.024.0300 by ešte stálo zo úvahu, má 3 kontakty 16A, takže ich ide zapojiť paralelne. Každopadne to je zase dalšia vec ktorú som vdačný že príliš nebudem musieť riešiť. Na basy pôjde Dčko 800W... Potom Ačko na stredovýšky tam stačí 8-16A FINDER a TO92 vo VAS smile pri citlivosti stredovýšok 102db bude na moje extrémne hlasitosti stačiť 40W/4R smile To je luxus smile Bude to hrať ako 400W pri 92db a vlastne to je stále dosť, realne to býva skôr okolo 87db a 400W.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Co se týká basáku, který zareaguje na strčení do membrány, bych čekal spíše závadu na basáku, např. přerušený spoj lanka. Čekat to jako chybu přepínače nebo relátka je pro mne překvapivé.

Jako relátko pro odpínání reproduktorů používám Finder 4061, i když vím, že jsou pro rozpínání větších ss napětí a proudů (stejně jako řady 405.) nedoporučené. Nepostavil jsem těch zesů s relátky moc, jen 5 ks. V praxi se kupodivu osvědčily, svéhlavý zesilovač 2* 300W s TDA7250, než jsem vyměnil koncáky za lepší, je prověřil odepnutím při ss proudu asi 10 x. Makaly spolehlivě.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Otas napsal:

Co se týká basáku, který zareaguje na strčení do membrány, bych čekal spíše závadu na basáku, např. přerušený spoj lanka. Čekat to jako chybu přepínače nebo relátka je pro mne překvapivé.

Poklepání basáku vygeneruje ne malé napětí, které "prorazí" ten pře choďák na relátku a rozehraje se to. Samozřejmě může se jednat o uklepaný přívod k cívce, pak bych ale čekal že bude dál hrát střeďák a výška.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Mno, pořád mi něco nedochází...
Jednotky až desítky voltů ze zesilovače přechoďák neprorazí a pár mV z repra ano? To se spíše pohne studeňák na výhybce nebo konektoru, pokud se to týká všech repráků.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Jednotky až desítky voltů jdou ze zesilovače až v okamžiku, kdy už máš hlasitost "za rohem". Podobně funguje i přidání hlasitosti, najednou to začne řvát a pak už to funguje big_smile

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Děkuji za ochotu opravit 870tku,ale posílat to monstrum poštou opravdu nechci,a do Brna je to daleko.Zkusím po neděli zavolat do toho Chomutova.

Re: Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Že by hrál pan kolega tak potichu? No, nebudu to hrotit, myslím si něco jiného hmm2 ... Obraťme list. V Chomutově jsem byl naposledy před dvěma lety a zrovna tam přejímali nějaký TV. Ale nebyla to Sony. Tak snad budou ještě fungovat (když se stále jmenujou servis), sám jsem zvědav. Mívali tam i zajímavé věci pro DIY.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava koncového zesilovače Sony 55ES

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£