Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Dílna » Pripojenie reprosústavy (5.1) k PC

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [12]

1

Téma: Pripojenie reprosústavy (5.1) k PC

Zdravim. Uz asi pol roka si lamem hlavu s tym ako poriadne ozvucit PC.
Kedze na nom pozeram, hram aj pocuvam hudbu a je to stredobod mojej obyvacky, nechcem brat chrastitka urcene k pc od Logitechu a podobne.
Rad by som Hifi obyvackovu 5.1 reprosustavu. Napriklad nieco ako toto: Onkyo SKS-HT588

Preco ale pisem sem je to, ze neviem ako takuto reprosustavu pripojit k pocitacu. Budem potrebovat AV receiver? Neda sa nutnost AV receiveru dako obist? Samozrejme mi ide o to aby spravne fungoval surround, takze predpokladam ze stereo zosilovace asi vypadavaju.
Prebezne ma zaujal Onkyo TX-L50, hlavne kvoly polovicnej vyske oproti standardnemu rozmeru. Vadi mi ich velkost, cim mensi, tym lepsie.
V idealnom pripade by som sa rad nutnosti zapajania cez taketo zariadenie vyhol uplne.

Moja otazka teda znie:
Ake existuju moznosti zapojenia 51. Hifi reprosustav k PC? Je nutne pouzit AV receiver? Pripadne existuju nejake alternativne riesenia?

Rád by som sa zmestil cca do 1000€.

Vopred Dakujem za rady smile

btw omluvam sa ze pisem sem, ale na PC forach mi s tymto nikto nevedel poradit a ked som sa zacal pytat predajcu v NAY, tak ma po prvej vete stopol ze nema tusenia o com rozpravam a on sa do toho nevyzna..

2

Re: Pripojenie reprosústavy (5.1) k PC

Onkyo TX-L50 mám taky vyhlídnutý. Má zesilovač i pro subwoofer, takže stačí pasivní sub. Pokud používáš TV jako monitor, je to to nejjednodušší řešení, propojíš hdmi, repráky a je.
Alternativy existují, ale nedoporučuju, na aliexpresu se dají koupit nějaký 5.1 zesilovače, ale s tímhle se to nedá srovnat.
Dost peněz se dá ušetřit a taky zlepšit reprodukci na reprosoustavách. Můj tip je pořídít co nejlepší přední L a P, ten zbytek krom subwooferu klidně to nejlevnější z bazaru, je to jenom na efekty k filmům... Muzika je stejně jenom stereo a nějaký ty virtuální surround kurvítka jsou k ničemu. Osobně používám jako přední klasický třípásmový bedny, a subwoofer u toho vůbec nemám a díky 12" basákům v těch třípásmech mi ani moc nechybí...

3

No prave ze nepouzivam TV, iba monitor (ASUS PG348). Bol by problem ten receiver pripojit priamo k PC? Napriklad cez S/PDIF.
Tu je zadny panel mojej dosky:
https://images.anandtech.com/doci/9485/Maximus%20VIII%20Hero_IO.jpg

Inac super. Dakujem za odobrenie toho Onkyo TX-L50, som rad ze je fajn.
A ten set Onkyo SKS-HT588 ma tiez R, L trojpasmove s 12" bassakmi, ale vybrat bedne ked uz bude vyrieseny receiver, je asi najmenej.

4 ...editoval kaed (11. 2. 2018 9:46)

připoj klidně přes optiku. A nebo přes HDMI a z receiveru zapojit monitor, to není nic proti ničemu. Nakonec ten PC ani nemusíš zapínat, připojíš lan do receiveru a přehráváš ledacos přímo z netu... Spíš je to o o tom, jak to hodláš provozovat. Ale 47" TV je podle mě monitor přiměřené velikosti smile

Jo a nepleť si 12cm u pidirepráčků onkyo s 12" což je 30cm!!!  Už ten popis je úplně zcestnej. U basů průměr reproduktoru nahradíš jenom výchylkou, a tohle není ten případ. Ano, jsou dobrý repro pro domácí subwoofery s průměrem 20cm, ale stojí 120E jenom reprák (třeba dayton rss210), bez bedny...  Výběr repro bych nepodceňoval, a zrovna tohle onkyo nepovažuju za rozumný soustavy na hudbu.
Ale na to může mít tisíc lidí tisíc názorů.

5

Super, cez tu optiku by sa mi to asi pacilo najviac. Nerad by som zapajal monitor cez dalsie zariadenie lebo teraz je napojeny cez DisplayPort a keby siel cez HDMI tak by to obmedzovalo funkcie co sa od DP odvijaju (G-sync, refresh rate, mozno odozva a pod.)
PC mi bezi skoro nonstop, takze so zapinanim problem nemam. Casom do toho recieveru aj tak pripojim aj TV, ale to teraz este neriesim.

K tym reprakom, kludne by som aj vyskladal, ale moc sa v tom nevyznam a ked chcem vyslovene 5.1, tak sa ta cena celokm vysplha.
Pozdavalo sa mi napr. Cambridge Audio:
Cambridge Audio SX-60 (300€)
Cambridge Audio SX-50 (200€)
Cambridge Audio SX-70 (200€)
Cambridge Audio SX-120 (300€)
Za tu cenu sa uz ale da zobrat set v ktorom su dva towery:
Cambridge Audio SX 5.1 set (1000€)

Len tak ci onak, to uz je 1000€ + receiver. Neviem ci sa mi tolko chce dat na supu za ozvucenie.
Doteraz som nikdy audio takto neriesil a moc neviem co je dobre a co nie.
Neni nejaka rozumna 5.1 reprosustava s ktorou sa zmestim do tisicky vratane tohoto receiveru?

6

Já bedny nikdy nový nekupoval...
ale znovu píšu, onkyo TX-L50 má zesilovač i pro subwoofer, takže stačí pasivní (bedna s reproduktorem) a jako přední bych si pořídil minimálně dvoupásmo 6-7" středobas, centr a efektový klidně jakýkoliv z bazaru...  ostatně kolik máš 5.1 filmů? Já onehdy hledal něco a zjistil jsem, že ze 100+ jich je 5.1 jenom snad 5...

7

Zase, pri filmoch je center dosť podstatný kanál, keďže všetky hlasy idú z neho smile Inak máš super monitor. Možno by som sa poobzeral po nejakom sete repro z druhej ruky, ktorý síce nebude nový ale zvukovo to bude inde.

8

Nějakou dobu jsem měl připojeno jenom 4.0 a nebyl problém, v PC jsem center namixoval 1:1 do LF a RF kanálu. Ale jak píšu, 5.1 filmů mám jaksi málo, nejčastější 5.1 video je toulavá kamera z i-vysílání čt... Jako zadní jsem měl jednu dobu 1PF06733 s výhybkou ala Godz, ale vyměnil jsem je kvůli místu v nábytku za nějaký bazarový širokopásma Heco bez slyšitelnýho rozdílu.

9

Tak som trochu hladal a nasiel som JAMO S 628 HCS. Pridu mi celkom fajn v pomere cena/vykon.

Este som sa chcel spytat ci nahodou neexistuje 5.1 reciever v mensich rozmeroch ako su standardne. Vsimol som si ze vsetky maju na sirku 43cm. Nejaky pod 40cm, co by sa mi vosiel do police neexistuje? :D

10

43cm je štandardný rozmer hifi komponentov. Na hifi slovanete sa riešila dosť podobná téma, skús si to nájsť, bolo tam výrazne viac odpovedí ako tu.

11

Hmmm
Na hudbu solídne stereo.
"pri filmoch je center dosť podstatný kanál, keďže všetky hlasy idú z neho" - tak neviem, mne zo stereobední hraje "stred" parádne, či už je tam spevák no tiž pri mono nahrávke.
Pravda - sedieť možno v jedinom miest, teda center môže byť užitočný k filmom.

12

Tatko, lenže keď máš parádne predné stereo a k tomu šmejd center, tak hlasy nepôjdu z dobrého sterea ale zo šmejdného centru smile

Příspěvky [12]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Dílna » Pripojenie reprosústavy (5.1) k PC

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£