Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon pro měření v REW

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Mikrofon pro měření v REW

Ahoj, nedoporučíte někdo nějaký mikrofon pro měření v REW, jde mi hlavně o SPL. MiniDSP UMIK-1 a Dayton Audio EMM-6 jsou celkem drahé pro hobby účely. Ideálně asi USB, protože lineární se musí podle něčeho kalibrovat.

Re: Mikrofon pro měření v REW

svýho času byl ke koupení mikrofon M-1 na prodance i s kalibrační křivkou. Pokud koupíš v elektret panasonic WM-61A, a dáš ho do podobnýho držáku, tak  můžeš obšlahnout kalibrační křivky z prodance, jsou podobný jako vejce vejci, a nebo není problém zkalibrovat jakýmkoliv "známým" mikrofonem. Tady máš další odkaz na WM61awm61a měřicí mikrofon

(upravil EsoRimmer 7. 2. 2018 20:44)

Re: Mikrofon pro měření v REW

Stejně k tomu budu muste dělat předzesilovač a to už mi ovlivní výsledky toho SPL, bude to mít větší/menší zesílení a naměří to úplně jinak. Navíc nemám moc čas něco stavět. Prostě potřebuju koupit a fungovat. Zapoměl jsem dodat, že mikrofon by měl zvládat kolem 160dB, což asi neseženu.

Jedině nějaký mic + preamp a k tomu měřič hluku a před každyým měřením to kalibrovat. Zvukovku mám ESI MAYA 44 USB+.

Re: Mikrofon pro měření v REW

Vidíš, a to je ta chyba, já mám ESI maya22 USB, tam je mikrofonní vstup s fantomovým napájením, odpor a kondík vlezl do konektoru a mám hotovo. Ale já nepotřebuju absolutní hodnotu SPL, mám to na měření reprobeden. A to, že předzesilovač bude zesilovat "pokaždý jinak" snad nemyslíš vážně. Zisk zesilovače s OZ je dán poměrem odporů a hotovo. To už má podstatně větší vliv vzdálenost mikrofonu od repro.

Re: Mikrofon pro měření v REW

Predpokladam, ze myslel kalibraci na abs. SPL. Ja to s mym M1 mam stejne, vim dle SPL meraku, ze 86dB odpovida 34mV z preampu za micem.

(upravil EsoRimmer 7. 2. 2018 21:13)

Re: Mikrofon pro měření v REW

Tak jsem po úvaze přišel na to, že vezmu tedy nějaký mic a k tomu preamp. Jo tu MAYA 22 jsem taky chtěl, ale potřeboval jsem SPDIF výstup, tak padla volba na 44.

A zpět k tématu. Bude teda stačit mic s kalibrační křivkou, předzesilovač s pevným zesílením a pak nějaké zesílení v kompu, které je pro mě neznámé, takže stejnak budu kalibrovat podle nějakýho hlukoměru (snad ty appky pro tel budou měřit přesně big_smile ).

Rád bych SPL měřil v rozsahu 30Hz - 1kHz. Doma mám MCE-4000 https://www.ges.cz/cz/elektretovy-mikro … 04661.html .  Neznám vstupní citlivost karty, v manualu to neni, takže budu muste změřit. Pak podle výstupu mikrofonu a vstupu karty můžu určit nějaké pevné zesílení na předzesilovači.

Pokud uvažuju špatně, tak mě prosím opravte smile

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon pro měření v REW

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£