Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 324 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 322 323 324 325 326 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,461 až 6,480 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Deska, kde je něco jinak než co je v dodaných datech? a to je co za firmu, před těmi doporučuju varovat. Pokud vytvořím gerbery, prohlídnu je nějakým gerberviewerem, tak to co vidím musí být na desce, pokud jsem nepřestřelil výrobní možnosti firmy , ale tř. 6 je dnes snad standart, a menší SMD tam snad nemáš, nebo jo?

(upravil mechanik 2. 2. 2018 22:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tu sú len 0805, DAC nepočítam to je z inej firmy... Inak súhlas, možno zvážim čínu ktorú som odmietal. Zvažoval som aj gatemu ale keď im to neviem dodať ako panel kde budú všetky DPS čo potrebujem vyrobiť, to je: BUFFER bipolar 4x, BUFFER mosfet 2x, R-2R 1x, R-2R "driver" 1x, PSU 1x, tak si učtujú tušim +80e za vytvorenie toho panelu sad Inak za A4 plnú rôznych DPS s dvoma vrstvami dám 100e vrátane ofrézovania. Inak nebudem zatial robiť zlú reklamu, tie DPS som mal zadarmo a chybu napravia. Urobili ju práve pri zlučovaní tých DPS na jeden panel. Prakticky buffery, zdroj a R-2R ide použiť, chyby sú len príliš malé prekovy a chýba pár rámčekov v popisoch tam čo pasujú bufery. Skraty sú v riadení a mosfet bufferoch. Každopadne dal som to prerobiť celé, projekt má byť TOP a nebudem si to zneprijemnovať padmi kde prakticky spájkujem len vdaka prekovu... Asi by išlo vybaviť zlavu na tieto použitelné veci ale to som nechcel.

Môžeme to vlastne obrátiť na užitočnú tému. Takže kde si dávaš dosky robiť? Ako dlho trvá výroba? Kolko si účtujú keď nedávaš robiť jednu vec 10x ale napríklad 5 rôznych vecí v rôznom počte?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sloučení na panel? na to je dobrý tohle:  https://github.com/ThisIsNotRocketScien … s/releases - odzkoušený - nejede to dobře na WIN7-64 bit, na 32 bit verzi v pohodě, akorát jsem netestoval větší desku než 10x10cm, narovnáš si desky k sobě, vytvoříš rozlamovací můstky a hurá s gerberama k číňanovi - co si obvykle nechávám udělat u číňana (seeedstudio.com) 10ks 10x10cm za 5USD + 11USD doprava, pokud jsou na panelu různý motivy, tak dirtypcbs.com to stejný za 26USD vč. dopravy - ale podobnejch firem je moc, akorát cena začíná nad 10x10cm narůstat raketově, trochu to sníží jenom to, že si necháš udělat jenom 5ks... obojí mají pěknej gerberviewer a co člověk vidí, to mu přijde do měsíce poštou - ale nesmí být zrovna svátky jako teď - jestli mě někdy v životě napadlo, že moje bastlení nějak ovlivní čínskej novej rok... 
Jinak není problém udělat panel i v Eagle - vytvoříš si novou prázdnou desku, zkopíruješ z jedné a plácneš na panel, pak z druhé a tak dál, akorát dimension a drils musíš dotvořit ručně, aby to vypadalo třeba jako tohle: http://www.jpeg.cz/images/2018/02/02/bottom.md.png
http://www.jpeg.cz/images/2018/02/02/top.md.png ale to je výsledek toho gerber panelizeru z odkazu výše.
Vyexportovat gerbery pro Gatemu není problém, mají CAM přímo na svejch stránkách - pozor na vrstvy s potiskem, každej tam chce mít něco jinýho, nepodívá se co exportuje a pak se diví. Gatema dobrý, ale ty cenovky... pro mě je 100E už něco, co si rozmyslím, jestli to vlastně chci, a mám zásadu, že deska musí stát míň než třetinu ceny součástek, a nebo do 20Kč, když je to nějaká blbina se součástkama za pár korun... Gatema je spíš na menší sériovku, než na jednotlivý kusy. Zase pokud bys dělal několik desek u číňana, tak do 10x10cm je to skoro zadarmo - co se dívám, tak třeba ty diamond buffery by mohly při troše snahy (48x48mm) vyjít na méně než 10Kč za kus... Ale zase co s 40-ti takovejma deskama...
Jo a ještě dovětek - jelikož se při pájení nechci trápit, tak plošky na rozlitejch zemích musí mít "thermals" kvůli menšímu odvodu tepla při pájení a pokud jsou pocínovaný, považuju to proti zlacení za výhodu, protože zlacený se ve výsledku hůř pájí. A ty teorie o zaručené době pájitelnosti a jiný ISO bláboly jaksi nemám potřeba doma řešit, hlavně ne s olovnatou pájkou. Navíc nebudu nikdy řešit to, že to imerzní zlato na tom niklovým podkladu zas tak nedrží a potom není spoj Cu-- CuSnPb -- SnPb -- CuSnPb --Cu ale  Cu-- CuNi--Ni--Ag--AgSnPb--SnPb--CuSnPb--Cu kde vidím jako problematickej přechod Ni- Ag, a vůbec přilnavost toho imerzního zlata na tom niklu.

(upravil mechanik 3. 2. 2018 0:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja z eagle cez "CAM processor" vyexportujem potrebné dáta a potom ich zase importujem do programu CAM350. Dosť ten postup neznášam pre to že je to hrozne vela kliknutí a keď mám 5 druhov dosiek tak to trvá. V tom CAM350 sa určite dá vytvoriť panel ale ja v tom programe viem doslova len tých pár klikov a ani o chlp viac. Čínan si to do kopy dať nevie keď mu pošlem CAM?

S tou gatemou som to nevedel, že to majú na webe. Pre čo si potom učtujú za to až 80e? No to je jedno, skúsim to pozrieť.

"thermals" používam. Aj tak mám s wellerkou občas velký problém, vybrať elektrolyt. Keď je rozliata zem v TOP aj BOTTOM a doska má cca 10x10cm, pri tom tušim nemá ani 30um. To tam radšej nepoužívam ani PB free. Dosky pozlátené nemám, nevidím dôvod platiť za takú blbosť, mám ich pocínované. Veď pocínované sú aj súčiastky. Tak isto používam vždy len zelené dosky. Mne už tá farba k doskám proste patrí. Zelená - to je farba dosky smile

Dík že si sa tak rozpísal. Skúsim sa na to niekedy pozrieť. Podla čoho vlastne vieš aká velká je fréze aby medzery medzi DPS neboli príliš velké?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zakladem pro odpajeni je pridat hodne cinu, aby podrzel teplotu. Kor kdyz to je puvodne pajeny bezolovem.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

a co dělá ten CAM350?
Já psal, že jednoduchá panelizace je možná přímo v eagle, vyexportování gerberů už je ta menší část práce.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dnes doděláno do DPA
https://s14.postimg.cc/dyjlpa28x/20180131_153228.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Místo těch keramickejch kostek tam dej toto, nebo jedno krásnýho dne budeš mít v krabici zesilovače mnoho porcelánových střepů a hodně kouře.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tady je jim předřazenej 400mA PTC, takže se jim prd stane, zbytečně to měnit. To se dřív posere ten PTC.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to tak, měl jsem podobnej PTC v aparátu s 200W trafem - bez přemostění relátkem - a vydržel to jednu sezónu, pak jsem tam to relé dal...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě se mi nestalo že by byl problém,Royal je kvalitní značka.osazeno asi v 10 kusech,žádný problém se nikdy nevyskytl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed: To máš zřejmě namysli výkonový NTC, pokud nevydržel ani rok zvolil jsi špatně maximální povolený proud vs odpor při studeném stavu, to se potom stane že dříve či později exploduje, PTC je jaksi z principu pro trvalý provoz nepoužitelný smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V návode je uvedený drátový odpor 100R/17W, napr. Tesla TR509. Je vpohode zohnateľný a stojí iba pár šušňov.

(upravil mechanik 6. 2. 2018 0:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed, bežne som z eaglu vyexportoval všetky potrebné vrstvy a v tomto programe som z toho vytvoril jeden súbor. Takto som bol proste naučený a roky som to nemenil. Skúsim teda čo pôjde urobiť už v samotnom eagle.

Neviem sice ako sa tej "place" hovorí, dokonca ani ako funguje, ale videl som to v PA zosilňovači s toroidom asi 600W takže to fungovať musí dobre. Z akého dôvodu sa to v HiFi teda rieši odpormi a relé?

Inak problém niesu ani tie kovové velké odpory... Mám to otestované. Jeho zničenie je možné jedine tvrdím pripojením, teda skratom na sieť. Potom ten odpor poriadne strelí. Trvalo tušim niečo medzi 5-10 sekundami než to strelilo. To znamená že bežne sa to nemôže stať, pre to že:

a.) bežne by zabrala asi tavná pojistka, aj keď záleží asi na prúde cez odpor oproti jej dimenzovaniu...
b.) je tam elektronika ktorá ho v dostatočne krátky čas premostí
c.) zosilňovač nepredstavuje nikdy zátaž ako pripojenie odporu rovno na sieť, takže by nestrelil ani v prípade nepremostenia, ohrev by bol pomalší a pnutie menšie...

Každopadne ten odpor v odkaze vyzerá dobre. Starú teslu som nechcel použiť z dôvodu mizernej dostupnosti. Asi to prerobím na ten...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to mechanik: Jasně, jeden zip soubor se potřeba udělat ze všech vrstev + vrtání, ale to je asi samozřejmost a není na to potřeba nějakej speciální SW. Jediný, co doporučuju, je nějakej gerberviewer, aby člověk zkontroloval, co vlastně vytvořil a jestli tam nějaká vrstva nechybí...
to DJ rix: Upsal jsem se, byl to NTC. Vykuchanej z aparátu s podobným trafem. Dnes je NTC přemostěnej kontaktem relé, který je zapojený na sekundár přes diodu a RC zpoždění, nejjednodušší softstart, spolehlivej, bez elektroniky, NTC nehřeje...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dnes dorazily 2 kusy od tronicu
https://s14.postimg.cc/j8zldbzip/IMG_20171117_123001.jpg

(upravil DJ_Rix 14. 2. 2018 19:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

EDIT: Koukám, že to jde shipovat jen do USA, takže prd, sorry.
Novej drop, nechce se někdo přidat ? Aspoň bysme ušetřili na poště:
https://www.massdrop.com/buy/high-volta … 1234638192


DJ_Rix napsal:
kaed napsal:

ještě na mě juklo tohle, snad to číňan okopíroval dobře: dif sonda Micsig

To mělo nedávno svůj drop, kde byla cena ještě o něco lepší, ale moc lidí o to asi zájem nemělo sad Sám bych si ji vzal, ale 500 babek za posranou diferenční sondu nedám.

https://www.massdrop.com/buy/high-volta … 7460242314

(upravil mechanik 14. 2. 2018 21:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix, aká je cena? to pripojím k osciloskopu a môžem merať rovno siet?

EDIT: aha takže len do USA... sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Škoda, na Massdrope sú super veci, len keby mali aj EU sklad sad Inak drahšie veci sa potom z USA neoplatia.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No možná s křížkem po funusu, ale pokud by šlo o nějaké drobnosti, tak od 4.3 do 10.3 budu v Boise (Idaho) a mohl bych případně vyzvednout.
Adresu hotelu pošlu na SZ. Za kvalitu přepravy zavazadla leteckou společností neručím smile

Příspěvky [6,461 až 6,480 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 322 323 324 325 326 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£