Re: Riaa predzosik s ecc83

No to celkem chápu, já taky ne .  A já pro začátek koupil něco podobného jako :
https://www.htpshop.cz/phono-predzesilovace/aq-mm3/
a teď nevím co s tím mám dělat , k čemu to použít a co si pořídit místo toho ......
Koncový zesilovač mám právě lampový . Měl jsem nějaké nabídky ( i od lidí tady ) ale zase úplně narovinu - nechce se mi za předzelilovač dávat víc jak za gramec -:)

Re: Riaa predzosik s ecc83

To mas stejne, jako se zbrani, treba vzduchovkou, nebo vetrovkou, pripadne kulovnici atd..
Puska stoji treba 900 eur a optika klido kolem 200- 1000 eur a vice. /muzes koupit optiku i za 50 USD z ciny a bude mozna funkcni/
Koupis si nejakou levnou sragoru a ta se po par vystrelech rozsype. Nebo mas precizni vetrovku, ktera nema spetny raz, ale jeji presnost je na hovno, dik spatne levne optice, soustrel se neda nastavit a tak podobne.
Kvalitni optika doplni takovouto zbran a bude radost strilet..  Dobra optika bude tedy klidne stat tolik, co "levna zbran". Na starou slavii, koupenou na Aukro za 20 eur, asi nebude potreba optika na kulovnici za 1000 eur. Ale pokud se zbran vyladi, nastavi, bude celkem radost z ni strilet v ramci moznosti one vzduchny. Nebude trpet optika, jeji kvalita predci zbran, pocka si na silnejsi, nebo lepsi. Opacny problem, mas treba calibrgun, nebo FX..?x a das na ni optiku za 10 eur od vietnamce? Fungovat to bude, ale presnost bude horsi, jak u slavie bez optiky..
Samozrejme take zalezi na strelivu, starstlivosti o zbran a td..

U audia je to podobne. Ale vykonovy zesilovac je jenom jedna soucast. Mas mozna kvalitni zesilovac, ale premyslis nad levnym predzesilovacem. A co gramo? Je to nejake HC chasis, nebo ten gramec nebyl drazssi, jak PA? Co prenoska, kabely, raminko, talir motor, prevody?? a co reproduktory? Nestali vic jak ten zesilovac??
A desky mas jake? Nekdy ty desky, mohou mit vyssi cenu, jak cela aparatura na jejich poslech..

Prikald ..
Mas chasis HC xxx a predzesilovac postaveny ze dvou KC trandaku, napajeny trafem TAH2 v pixle od lancmitu /me oblibene unifikovane rade pixli/ zesilovac macintosch lab a na zdi mas povesene dve skolni bedynky ARS 285 osazene ARO6604... menice maji  predci citlivost 95dB!
Bude to nejaka chyba sestavy, kdyz to hraje nejak divne? Pomuze vymena predzesilovace za macintosch pro phono? Je chyba v tom, ze si repraky propojil jenom 2x 0,75mm2 kabely? pomuze vymena za 4mm?
Je problem v propojovacim kabelu RCA konektoru?
Je chybou prenoska, ze to nema basy?
wink

Re: Riaa predzosik s ecc83

Wimshurst - tak Ty jsi mě teda dostal -:))
Zdá se , že velký bratr sleduje úplně všechno ...... jak víš , že střílím a že mám střelnici ????
Já se teda z toho picnu -:D
Ne , já tomu rozumím a úplně chápu co píšeš Ty a pzwak . Stejně se ale domnívám , že největší chyba je právě v tom předzesilovači .
Jenom tedy pro představu - bedny jsem si postavil Totemy 100 a zesilovač mám tento :
https://aukro.cz/hi-fi-elektronkovy-zes … 6911727349
jen s tím rozdílem,že mám 1. verzi od ruského mužika,kdy to ještě nemělo vestavěný právě ten přezesilovač .....
No nic,mám teď v úmyslu si něco někde půjčit a prvně vyzkoušet .
Gramec mám Dual 604 .....

Re: Riaa predzosik s ecc83

Totemy jsou fajn, jedny jsem pro kamaráda taky stavěl a zvuk mě velmi mile překvapil. Jakou máš v gramci vložku? MM? MC? typ?

Web

Re: Riaa predzosik s ecc83

to: otapa
Prisaham, nikdy sem te nevidel, neznam te a nevim, ze mas strelnici.
Napadlo mi to ciste nahodou, nedavno sem resil znamemu nastaveni optiky, ktera se rozsypala a delela psi kusy.
Pak sme se bavili o starych deskach, gramofonech a jinem, tak mi to napadlo jako metafora.
Ale to bylo daleko od CR.

Re: Riaa predzosik s ecc83

A pak ze te život není krásný

Re: Riaa predzosik s ecc83

Vložka je tam MM