Téma: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Ze zvědavosti jsem si koupil z Ebay tohle: PAM8610+ bluetooth
dnes to přišlo, bluetooth celkem ok, když na 3.5mm jack připojím zesilovač, hraje celkem obstojně, ale zesilovač s PAM 8610 šumí jak vodopád a ještě zkresluje hrozným způsobem už při výkonu 1W. Testovali jste někdo tenhle zes, a je to taková hrůza, nebo mám jenom špatnej kus?

Re: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Mam jako pohotovostni modul PAM8610 v pixle od luncheonmeatu a nesumi, je to podle mne celkem kvalitni zesilovac.
Mam tam u nej dokonce pulzni zdroj, ten mi nadelal trochu vrasky, ale nakonec dostal VF stineni, filtr na vstup i vystup a je to v uplne pohode.
Neznam modul co mas ty, ale dobre vedet, co pises, ponevac se chystam na repas PC lepraku, kde umrel zesilovac a prave se pohravam z myslenkou, ze by BT modul z nejakym PA, nebyl na skodu, protoze by se znacne rozsirily moznosti pouziti. Je pravda, ze to ja os. nepouzivam.
Asi tam do toho nacpu osvedceny modul tento..
https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sal … autifyAB=4

Nesumi a nezkresluje.
Osazel sem asi pred rokem, do jineho systemu, na misto vyhoreleho PA https://www.aliexpress.com/item/1pcs-PA … autifyAB=4
Taky spokojenost, zatim hraje dobre.

Re: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Aké filtre používate na vstupe, prípadne výstupe spínaných zdrojov?

Re: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Podle typu ruseni, pripadne jeho vzniku.
Pokud je to indukci, musi se zdroj stinit.
Stejne jako kdyz je pouzit zdroj ve VF technice.
Pokud ruseni se prenasi po vedeni od zdroje, lze to dodatecne resit filtaci, pomoci Pi clanku.
Jak na vstupu, tak na vystupu.

Pri zesilovaci typu D, se jedna v podstate o VF system, ponevac PA samotny, pracuje jako zdroj VF signalu.
Asi by se libilo skarohlidum, kdybych napsal, ze zdroj VF ruseni.. smile
Ja to delam tak, ze si to promerim VF spektralnim analysatorem,  sleduju co vlastne rusi a pak to resim.
Na to neni universalni reseni, jako vem civku a kondik a odstranis ruseni.
I vystupy tech PA systemu, maji pro ruznou impedanci zateze, ruzne hodnoty soucastek pro filtraci a potlaceni pruniku VF signalu.
Nebo se musi radit ty filtry za sebe.

To same plati o spinanem zdroji.
Pouzivam li neznamy zdroj, tak ho musim merit, naprazdno, ale take v zatezi stredni a take v maximalni zatezi, abych zjistil, jak se chova vystup, nebo v pripade nedostatecneho odruseni, zdali neco neleze spatky do site.

Re: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Doplňující info: na té desce je BT CSR8635, za ním NE5532 a pak PAM8610. Mám podeření, že problém je někde okolo toho OZ.
nevím, jestli to nehodím do koše, o víkendu jsem stvořil kompletní krabičku s "klasickým" TPA3116+ korekce, bluetooth tento , ochrana repro, zdroj 24V 6A a místo přepínání vstupů 3.5jack vykuchanej z pc - když není nic připojený, hraje BT, když je, tak to hraje z toho. Je to pro děcka do pokoje, funguje to dost dobře.

Re: PAM8610 zkresluje a šumí!?

Tam bude u te desky BT a PAM8610 nejaka chyba.
Stalo by mozna za namahu, odpojit vazbu na koncovy PA a pripadne hledat zdroj sumu, ale vzhledem na cenu toho modulu, to asi nema vyznam.
Mne samotne moduly PAM 8610 nesumi, je to spolehlivy dric, levna a kvalitni nahrada do obvykle vyhorelych PC lepraku a jine haveti.

Dik za toto vlakno, ponevac mam v planu opravu a vylepseni PC beden z vyhorelym PA a takto se aspon vyhnu moznemu problemu.
Taky to vidim tak, ze pouziju overeny modul bez BT a BT modul zvlast