Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 322 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 320 321 322 323 324 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,421 až 6,440 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když už je zde řeč o bednách, tak to mám asi podobně jako "pepazdepa3". Mám radost, že se mi podařilo umravnit hnusně hrající bratislavské 1PF067 08 (podle inspirace z Repromanie) a další hnusně hrající maďary Orion HS280 (vlastní experiment).
Takže vzhledem k tomu, že mám ještě více let než "pepazdepa3, tak si myslím, že už s tím také dožiji a mohu dokonce poslat do světa i doposud používané bedny Grundig.

(upravil mechanik 19. 1. 2018 7:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed, hlavne ten moderný 8" nezabudni dobre "nakrmiť". Tam už si s výkonom 30W velmi nevystačíš keď to má trochu hrať... Na výstavách je uplne bežné že tie lepšie projekty majú zosilňovače s výkonom okolo 350W/4R. Či už som počul zosilňovač YBA s 2x asi 5" v reprobedniach raidho alebo direct digitál od lyngdorfu s BW asi s 2x7".

Tie tesla/TVM reprobedne, či velké alebo malé fakt akosi nehajú. Vtipné ako si niekto myslí ako je jeho DIY úžasné a komercia zlá. Stačí sa pozrieť na tie raidho. Reproduktor má krásne vzdušný magnetický systém, silné neodymi a velkú cievku. Sú to špecialy a nejdú pre DIY kúpiť. Každý lepší výrobca má vlastné reproduktory. Pre DIY máme s velkou cievkou dostupné akurát tie nie velmi podarené morely. Čo hrajú občas polovicou membrány do magnetu ktorý je mizerne odvetraný a majú kopec rezonancií.

DIY bude za kvalitnou komerciu vždy skôr zaostávať. Keď som tu mal DPA222 (nie speed) tak to žiaden zázrak nebol. Zvukovo ma viac bavil určite symasym 5.3 verzia Macura. Stavil by som sa že to Dčko od lyngdfu by to DPA prehralo. O speed verzií to už tak jasne netvrdím. Ale nejake speed verzie takmer nie je z čoho stavať a keď majú byť vo VAS také MJE350 a osadenie budiče konce s BD tak je jasné že komerčné vychytané Dčko bude hrať lepšie.

a jo, česť výnimkám, hlavne Sroll, GredAudio, prípadne veci od JW (až tak ich nepoznám). Ale to sú ludia čo tomu venovali poriadne vela času a robia veci inak.

(upravil horemic 19. 1. 2018 9:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

D-čkové zesilovače pronikají do Hi-Fi jak ti co tlučou hlavou o zem do Evropy...Spínané zdroje v nich,co nejsou schopny dát žádný proud "navíc".V PA na basech tyto moderní Lab gruppeny a podobný sračky hrajou jen když se v menu nastaví "dvěapůlkilowattyvole" na kanál.Přirozeností zvuku tato moderní "děla" přehraje každé poctivě udělané pár set wattové AB-čko s EI či C trafem,třeba staré BV-Audio:-)Mám v tom jasno a co nejvíce lineárních komponentů v audio řetězci se budu držet až do smrti.Jo a DPA mají jiná "kuří oka" než "pomalé" součástky.
A protože jsme ve "veselém" vlákně,podělím se kamarádky historkou z prvního stupně ZŠ.Před vstupem do třídy vyslechla "hádku" dvou chlapců.Častovali se klasickými nadávkami jako debil a magor.Nakonec ale přišel těžký kalibr kdy jeden z chlapců vykřikl:Jseš malej Hitler!Druhý z chlapců na to:Jseš malej Zeman:-)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Horemic - malej? big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo,jo.Toho chlapce rodičové asi určo nevolí současnou hlavu:-)

(upravil hofik 19. 1. 2018 12:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

marně jsem si v poslední době lámal hlavu nad tím, čím přikrýt transfomátory a tlumivky na horní desce elektronkového zesilovače, no a dneska jsem byl na nuceném obědě v restauraci a přinesli nám příbory v nerezovém kyblíku, tak jsem na to koukal, příbory jsem hned rozdal a vzal si to do ruky, byl na tom nápis gastex, tak jsem se připojil na net a koukam, dělali dvě různá provedení, tak jsem jen zaskočil vedle do železářství, tam jsem to koupil jako odkapávač na příbory a je hotovo, mam  krásné kryty na trafa a nemusim složitě nic vymýšlet a tvořit, tohle je hotové, včetně větracích, respektive odkapávacích otvorů, takže jsem si udělal radost, manželka si lehce poklepávala na čelo, ale to jsem přešel, takže kdyby někdo přemýšel o stejném problému, tak tohle je elegantní řešení, ten větší kus je průměr 12cm a na výšku má 13cm a stál 90,- ale ten menší je od Home elements, pro domov s láskou, má to rozměr 11cm na výšku a průměr taky 11cm a stál tady 69,- taky kdyby to někdo hledal, aby věděl co a jak se to jmenuje

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano, použití netradičních postupů k úspěšnému vyřešení problému vždycky potěší smile Před časem jsem řešil podobný problém a tehdy jsem šáhl po košících na tužky v papírnictví https://www.pzwak.eu/tubes/PL82-00.jpg Ideální rozměr, přijatelné provedení a cena i pro skota.

Web

(upravil mechanik 19. 1. 2018 14:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

horemic, ja sa o PA príliš nezaujímam. Tie HiFI hračky s Dčkami často stoja okolo 5000e. Výkon 400W/4R je na PA asi dosť malý. Tu máš názor na Dčka od Otasa   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 41#p341241  .Ono človek tiež často považuje za prirodzené to na čo je zvyknutý.

Čo podla teba degraduje zvuk toho DPA keď nie rozkmitový tranzistor 10MHz? Občas nie je zlé si tieto veci vyskúšať...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sagitarius: přesně jsi to vystihl. Zajímám se nejen o hifi, ale např. i o fotografování. Ve všem jsem utopil poměrně dost peněz. Až příliš často jsem si říkal /nezdarů a omylů bylo hodně/, zda na tom není lépe člověk, který nemá žádné koníčky a jen chodí do hospody, kde většinou plácá nesmysly. Jsou takoví lidé šťastnější než my? A toho času, co mají...

(upravil mechanik 21. 1. 2018 13:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dnes som sa naučil nakresliť reproduktor smile

https://s13.postimg.cc/trreiyitj/SP01.4.png


Uplne tam vidím čierny klavírák a drevené dubové bočnice... Musím zvládnuť ešte render.


EDIT: a ráno ich bolo viac:

https://s13.postimg.cc/xahn47cl3/SP01.8.png


Mal by niekto doporučenie na jednoduchý program s kvalitným renderom? Ktorý by rovno otvoril DWG z AutoCADu. Zatial som dostal doporučenie zo Sicílie na  cinema 4D  a  3D studio max

(upravil voltik 21. 1. 2018 16:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dostal sem na rekonstrukci gramofon Tesla NC450 a co se stalo:
Někdo jej předělal na otáčky 16 a 33 ?
Při zmačnutí tlačíka "45" na panelu stroje jede gramofon otáčkami 33 a 1/3 ot./min, při zmačknut tlačítka "33" jede gramofon otáčkami 16 a 2/3 ot./min cool

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To měl někdo doma nějaký vzácný 70 let starý LP, nebo k čemu to ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Proč 70 let starý??? Tyhle zmenšený LP na 16 otáček se prodávaly ještě v roce 1985, co si pamatuju. Taky ještě nějaký mám.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

... budiž užitečné ... http://www.tahacky.cz/amaterskaelektron … ard-A4.pdf

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podarilo sa nam vydať album nahraty vo vlastnoručne skonštruovanom štúdiu s vlastnou vizualizaciou!! big_smile

a dnes je už v poradí 8.track vonku: https://www.youtube.com/watch?v=CZBvihp_VdA

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, jestli někdo tenhle humus považuje za hudbu, je mi ho upřímně líto.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě že jde tu hrůzu rychle vypnout.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Niekedy mam pocit, ze som nieco v zivote zmeskal... ale aj takata hudba ma presviedca o tom, ze mozno je to aj dobre big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Leda tak pro barevné  chalány.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak som sa pustil do 220ky...

https://s14.postimg.cc/3o3b9pw31/220.jpg

Příspěvky [6,421 až 6,440 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 320 321 322 323 324 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£