Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výměna ARN 188 za Vifa W170S

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Dobrý den. Vlastnil jsem repra AQ 601. Moc to nehrálo, chvíli jsem se přemlouval, že je to v pohodě, ale nebylo. A když jsem zjistil, že do té středobasové díry přesně pasuje Visaton W170S, učinil jsem rozhodnutí a repra zakoupil a vyměnil. Jak to hrálo na původní výhybku už nevím, ale dnes tam mám příslušnou výhybku dle Visatonu, včetně výškáče, který jsem neměnil a neřešil. Zvukově se to hodně zlepšilo a tak se ptám, jestli byste takový postup s přimhouřením oka tolerovali, že se to celé nebude nijak dál ladit.
Díky za názor.

Re: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Spíš bych to bral z toho druhého pohledu, na který sis odpověděl. Určitě, kdybys tam měl vyhýbku která přesně odpovídá dané ozvučnici a osazení, tak to bude hrát tak jak má, jak to někdo navrhl a odladil... čili to bude hrát "správně" (pokud něco takového objektivně vůbec existuje). Jestliže to ale takhle, jak to máš, tvému uchu vyhovuje, pak není důvod to řešit, přestože ti někdo může (oprávněně) napsat že to takhle úplně správně není.

Re: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Vem mikrofon, Artu a cvičně si to oměř. Víc k tomu není co dodat.

Re: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

kaed
Měřit netřeba, přechválil jsem to. Zakoupím a namontuju doporučené výšky DT 94 a tím to ukončím.

Re: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Kdybyste byli od té ochoty a sdělili mi svůj názor, zdali stavět tyto bedny.: http://www.visaton.de/en/products/hifi- … y-speakers

pozn: V těch dvoupásmech byl asi nepatřičný starý kondenzátor na výškách ve výhybce. Po výměně se zvuk srovnal. Basák hraje příjemně, basů je dost. Myslím si tedy, že by tomu přidání samostatného středního pásma velmi pomohlo.

(upravil vluz 28. 1. 2018 11:24)

Re: Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Myslím, že zbytečně tápeš a spíše se porozhlédni na konkureční Repromanii, kde bylo navrženo a realizováno několik dobrých projektů na dvoupásmovky. Máš tam i jejich hodnocení od těch, ktetří projekty zrealizovali.
Mám za to, že výměna původního výškáče nebude mít zásadní vliv na zvukový projev.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výměna ARN 188 za Vifa W170S

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£