Téma: Madison Mad-TA10BT

Zdravím, nemá někdo zkušenosti s zesilovačem Madison Mad-TA10BT ? Jako hudbu poslouchám rock, metal, do paneláku. Repro bych měl po domácku udělané - 8 Ohm, 100W, 97dB třípásmo - takže si myslím že 2x25W na 97dB bohatě stačí.

(upravil mechanik 9. 1. 2018 9:27)

Re: Madison Mad-TA10BT

Ak si môžem dovoliť trochu "empírie", ludia bez praktickej skúsenosti budú iste namietať, ako to už býva.

Ono to je tak trochu omyl nejde tu len o SPL. 25W zosilňovač by som nepoužíval, ak sa nejedná práve o reprobedne typu "ptačí budky", pre to že na basoch je to proste poznať. Subjektívne to nemá dynamiku a hučí to. Práve teraz počúvam   https://www.youtube.com/watch?v=vmDDOFXSgAs   a spomínam ako to solo na bicie cez 15" pohananý 30W STK hučalo... Teraz sice niektoré moje nahrávky znejú plochšie ale dynamika tam je a je to rozhodne lepšie než počúvať nejake hučanie... Je jedno že ten sub bol PA a mal vysokú citlivosť...

To je taký problém si niekam zájsť do štúdia a nechať si dať niečo drahšie putiť? Je to vždy pohanané zhruba 300-400W zosilňovačom. Či už keď som počúval malé BWčka vo Viedni alebo reprobedne raidho v Bratislave. 

Teraz pozerám že je to lampáč, aha. Lampáče v spojení s väčšími reprobednami sú na výstavách vždy ten najväčší prúser, hučí to. Keď je to 3 pásmo s 10" a viac tak by som do toho nešiel. Možno sa ti to na pár nahrávkach bude páčiť ale myslím že po dlhej dobe prídeš na to že to nie je to pravé. Keď to má 12" a viac tak by som to určite zavrhol. Keď nemáš práve OB... Ide o to že to dimenzovanie koncáku sa prejavuje na nízkych kmitočtoch viac a väčšie reproduktory idú bežne hlbšie. Pre to je dobré tie lampáče mať pripojené na citlivé 2 pásmo, napríklad so 7-8" tam s to hučanie stratí...

(upravil kaed 9. 1. 2018 9:43)

Re: Madison Mad-TA10BT

Nevím, já na topení používám přímotop a na zesilování zesilovač ve třídě AB nebo D.
Jestli se dobře dívám, tak to je A s PL509, takže klidová spotřeba je minimálně 100W, spíš víc... už proto, že 30W je jenom žhavení, a co klidovej proud koncáků...
Ale všecko je jinak, lampy jsou jenom nažhavený, je tam TDA2030, je to z číny...
tady je to zevnitř a za to bys chtěl dát peníze?
edit: cokoliv z tohohle bude hrát stejně, ne li líp. ale za 10x míň peněz.

(upravil mechanik 9. 1. 2018 10:06)

Re: Madison Mad-TA10BT

Pre čo mu do toho kecáš? Spotreba mu asi nevadí keď chce lampy. Že lampy budú zvukovo iné než AB alebo D tiež hádam nepochybuješ. K tej druhej časti súhlasím, ten Madison je teda hnus. Neviem či sú lampy v ceste signálu alebo nie každopadne aj keby boli tak s tymi mizernými OZ a TDA na konci to nemá cenu. Fuj, také hnusy si dovolia fakt robiť len v číne. Za to by výrobca zaslúžil nejaky trest. To už by som doporučil skôr slovenské lampáče CANOR aj keď s nimi je to tiež trochu divné, 3x sa premenovali a lampy najnovšie skryli pod kryty smile

EDIT: to si mu teda ktovie čo nedoporučil, lacné to sice je ale hnusy sú to takisto. Za tú cenu to iste bude postavené kompletne z "FAKE" súčiastok. Neviem kam inam už by sa dávali ak nie sem.

Re: Madison Mad-TA10BT

to mechanik: Doporučil jsem mu věc ve stejné kategorii jako si vybral sám, každej není "extrémní hajendista" jako ty smile - nic ve zlým. 
Většina populace poslouchá muziku z maličkejch BT repráků, špuntovejch sluchátek za kilo a nebo z repráčků na NB (tabletu, televizi)
běžně 64kb/s mp3 stream, v lepším případě 128kb/s - takže i tohle je o několik tříd lepší, pokud budou aspoň trochu hrát ty bedny...
Jo a co je Fake na TPA3116 vyrobeným v číně? Myslíš si, že existuje nějakej jinej, pravej "emerickej"? - jistě ne, stejně jako NE5532/5534 a spousta dalších součástek, který vyrábí kde kdo po celé asii a ty původní už 20 let nikdo neviděl. A součástky vyřazený ze skladu kvůli ISO9001 datu expirace znovupoužitý na výrobu levné spotřebky jsou taky Fake? Ale to už je hodně off topic.

Re: Madison Mad-TA10BT

Spotřebu neřeším, prozatím mám GoldStar GSA (model přesně nevím) a ten je ve třídě A a má 2x110W (0.005% harmonického) , když tomu přidám do poloviny tak měřák hlásí o 250W nárust.

(upravil mechanik 9. 1. 2018 14:09)

Re: Madison Mad-TA10BT

110W v A triede? To tažko smile Realne je uchladiť tak maximálne 2x20W/4R v A triede keď máš velké chladiče z vonkajšej strany ako majú krabice MODU. Hladal som tie GoldStar a GSA-9320 je obyčajná komercia, má chladič z nejakych plechov a zosilňovač je velké integráč STK. Tie staré "vintage" modely majú TO-3 a nejake bežné chladiče dnu. To 2x110W nemá ani náhodou. Staré veci majú tak do 2x50W. Aký máš teda model?

Re: Madison Mad-TA10BT

https://s3.amazonaws.com/brx/user-ad/im … 7521-1.jpg

Presne tenhle typ mam, akorat uz jde pomalu do kytek tak hledam za nej nahradu a jako prvni mi do oci bil ten madison a nejak se mi to nezdalo, proto jsem dal na nejme dotaz

Re: Madison Mad-TA10BT

Jelikoz mame mirne zimy, tak elektricke hrajici a hrejici radiatory, ktere maji i doplnkovy infra efekt, udelaji celkem dobre teplo domova.
Pak staci do backor dat vyhrivaci USB heat plate a mame hudebni i tepelnou pohodu o jake se nam u kamen ani nezdalo..
A jake maji zkresleni bedny pripojene na 2x 110W 0,005% goldstar?
Osobne si myslim, ze zesilovac je krasne merit do rezistivni zateze, dokonale a bez zkresleni se promeni elektricka energie na teplo..
Bohuzel mneni li se nejaka cast energie na zvuk, krome tepla, je to take otazka te bedny ve ktere je menic /menice vyhybky/, co z toho poleze v realu. Zdroj signalu radeji zminovat ani nebudu.

Re: Madison Mad-TA10BT

Mel by tam byt STK4046 svab.

Re: Madison Mad-TA10BT

STK4046 je obyčejnej AB kvazikomplementár, 110W asi dá, a podle datasheetu má fakt o dost horší parametry, a jistě není ve třídě A... Že by zase podvod na zákazníka?
Pokud chceš něco, co se trochu blíží názvu zesilovač, tak bych si vybral třeba nějakou bazarovou Yamahu AX, ty jsou vevnitř aspoň trochu "normální" , jak je to s novější řadou A-xxx netuším, ale snad to moc nezprasili, a věřím tomu, že i jiný značky dokážou udělat slušnej zesilovač.

(upravil mechanik 9. 1. 2018 18:10)

Re: Madison Mad-TA10BT

YAMAHA AX-1090, to bol stroj. Mal som možnosť ju počuť občas pri známom na JBL TI5000. Inak tá topologia STK nie je uplne zlá. Mám v pláne túto jednoduchú nesymetriku aj keď v mierne inej podobe vyskúšať. Dosku už mám nakreslenú. Inak THD v tom datasheete píšu 0,08% na 1kHz pri 1W, to je dosť bieda.

(upravil raptor150 10. 1. 2018 20:33)

Re: Madison Mad-TA10BT

No nakonec jsem sehnal Pioneer A-656, trošku si ponastavoval filtry a k těm reprákům sedí víc i líp hraje...tolik nehučí i když má dampling faktor pouze 70.