Sedlácké měření sluchátek (Stránka 2) - Sluchátka a spol. - Audioweb.cz

Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » Sedlácké měření sluchátek

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

21

Re: Sedlácké měření sluchátek

KarelXth>
Je pryč ta pěnová "vložka" a místo ní jsem dal jemnou prodyšnou vatu. Minimální množství. Sliboval jsem si od toho stažení převýšení na frekvenčce kolem 120 Hz. Hraje to s tím v pohodě, tak to tak zůstalo. Co mám HD650 už je moc nepoužívám, ale jsou to velmi pohodlný a zvukově neutrální sluchátka. Mám na nich též nový náušníky a polstrování hlavovýho mostu.

Jsou tu ještě AKG K701, ale ty mě moc nenadchly - málo basů - "tenký" zvuk.
Míval jsem AKG K601, ty byly dost podobný jako K701, možná trochu lepší basy.

22

Re: Sedlácké měření sluchátek

Cloudy mám, ale len k PC a na hranie hier, na hudbu by som povedal že pre bežného nehifistu neaudiofila OK, prvý menovaný si vo zvuku všimnú chybičky.

23 ...editoval KarelXth (28. 9. 2017 16:28)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Blackrider: Aha, dík, já myslel, že tenhle mod se dělal až u HD558, ale tak nakonec 555 je přímej předchůdce, takže to dává smysl smile.

To chápu, AKG jsou všechny takový vychcíplý na basech. Ale na některý nahrávky je to dobrý. Nebo pokud hledáš v nahrávce nějakej problém, je to mnohem snazší, když ti to neduní do hlavy. Stejně tak, když jsem hodně utahanej, užiju si muziku radši s míň spodkama. Řada K612/K712 je asi nejbasovější, ale to údajně po přenesení výroby do Číny už neplatí. Měniče jsou nejspíš stejný, ale liší se náušníky a ty bohužel do průběhu na basech zasahujou zdaleka nejvíc. Takže na tom možná něco bude.

Mimochodem, kdybys chtěl dát AKG ještě šanci, zkus jim na EQ nepřidávat na basech, ale spíš ubrat pár dB někde mezi 2.5-6kHz. Přesně ti nepovím, Kx01 řadu nemám.

Staffy: Ano, souhlasím, ale jak jsem psal, tohle jsou o dost jiný sluchátka. Podívej na měření, zelená jsou původní Cloudy, žlutá je po úpravě. Mřížka je 10dB, takže ty rozdíly jenom ve frekvenční charakteristice jsou dost podstatný. O samotnym rozdílu uzavřený/otevřený nemluvě. Jinak netvrdím, že je to nějakej super high-end. Tvrdím, že tahle verze je o dost lepší, než originál. Že signaturou skvěle pasuje mezi Beyerdynamic a AKG. Že se příjemně poslouchají a že jsou (z tý trojice) nejvhodnější pro poslech při vysoký hlasitosti. A nakonec že se o ně nemusíš nějak extrémně obávat, protože jsou to prostě jenom Kingstony, takže když je poleješ kafem, nebo je rozsedneš, tak se to dá snést smile.
http://jpeg.cz/images/2017/09/12/p2eKv.th.pngEDIT: Omlouvám se všem, které to zajímá, za nefunkční odkazy. Mluvil jsem se správcem služby a je to z pochopitelných důvodů. Bude mi nějakou dobu trvat, než to všechno setřídím a znova uploaduju, ale budu to postupně donahrávat, takže za čas by měla být většina zpátky.

EDIT 2: HOTOVO

24 ...editoval JeF111 (3. 1. 2018 22:15)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tyjo, nějakou dobu už běžně na audio fóra nechodím a nestačím se divit co se tu děje. za tohle vlákno palec nahoru! smile
Taky jsem si kdysi tunil HD555 vyndánim toho pěnovýho nesmyslu na mřížce a koulel jsem očima z rozdílu. Tys šel s tuningama ještě o pěknej kus dál a to je vono! smile
Měl bych jeden postřeh ke značce Takstar, používám nějaké jejich mikrofony a za tu cenu dost dobrý, je vidět že ví co dělají . Pak ještě postřeh k AKG, několik jejich typů používám pro studiový monitoring (K141, 141mkII 171, 240) a pro tento účel jsou super, konkrétní a vyvážená. jejich hrbatost na výškách u dynamických signálů nevadí zdaleka tolik jako u našlapaných komerčních nahrávek. Problém v hifi jsou právě ty zmršené nahrávky, obvykle mají poměrně výraznou díru na spodních středech (aby se daly poslouchat na plastových PC speakerech které jenom hučí) a zřejmě proto jsou tolik preferovaná sluchátka se zdvihem na spodku kterým se to dorovná. Na hifi mi sedí ty modované HD555 líp než všechny AKGčka ale u mixu ani náhodou. Mám pocit že v nich něco uslyším až když je to moc, jsou jakoby hluchá, tak jim řikám hluchátka big_smile

Vlastním taky Beyery DT880 a ty jsou pro mě nepoužitelné. Příšerně tam trčí něco okolo 8-10kHz, to se nedá vydržet. Jinak by to asi šlo, vyrovnané ve spodním pásmu, ale ty výšky tolik píchají do uší že se nedá dobře zaměřit na ostatní pásma a jde poslouchat jenom samotný kopák nebo basa big_smile Takže jsou jenom pro basáky smile Je to už poměrně starý kousek se zlatými hliníkovými krytkami, nevím jestli nebyly nějak špatně skladované nebo něco takového, ale na obou stranách je to +- stejné takže je to asi vlastnost. Vypadají takhle: http://www.kjdtech.com/photos/rig/dt880.jpg
Pro mě opravdu velké zklamání sad

25 ...editoval KarelXth (7. 1. 2018 15:54)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Ahoj, no já už moc taky ne, takže promiň, že odpovídám až teď. Ono to na ty úpravy aspoň takovýhle neumětelský měření chce. A těší mě, že aspoň pár lidí to zajímá. Snad zase přibudou nějaký měření, ale teď jsem musel investovat do jiných věcí, než do sluchátek, takže asi zase za čas.
   
Je to celý strašně individuální, stačí se podívat na uživatelský recenze na kterýkoliv sluchátka. Ale souhlasím, že sluchátka se spíš temnější signaturou nejsou pro mixování optimální. Ono to v nich všechno je, ale špatně se to hledá smile. O technický stránce nahrávek radši ani nemluvit. Jinak já AKG používám i pro normální poslech, na metal to není ono, ale takový ty "oplodňováčky" s akustickou kytarou a zpěvem jsou na nich pěkný.

Beyery jsou pro mě skvělý, kdybys je chtěl za rozumnou cenu pustit/vyměnit za jiný sluchátka nebo tak, tak mi napiš SZ. Teda pokud nejsou opravdu shnilý smile. Slibuju, že u mě by nezahálely. A to je přesně ono. Podívej se na moje měření DT990, přesně tohle tam na výškách v reálu taky je, stejně tak v tvých 880. Tobě to vadí, já to zbožňuju. A není to tím, že bych měl zničený uši a nevnímal vysoký kmitočty. Je to sice zabarvení a odklon od neutrálu, ale mně je to příjemný (do určitý míry). A spousta lidí to prostě nesnese a ruší je to.

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » Sedlácké měření sluchátek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£