Téma: Alu folie na HDD

Dnes mi přišel HDD do notebooku a má spodek překryt alu folii.Může mi zde někdo zkušenější poradit jestli je to jen přepravní ochrana ESD nebo se to tam nechává trvale?Setkávám se s něčím takovým poprvé,tak jsem z toho zmatený jak lesní včela smile  Na starém disku byla nalepená jen průhledná folie s jazýčkem pro snadnější vytažení.

Re: Alu folie na HDD

Hm... za 20 rokov čo sa točím okolo počítačov som nič tak nevidel (aspoň si to nepamätám) hmm2  Čo to je za disk? Je to "oem" disk - t.j. dodaný od výrobcu notebooku (prípadne starý vymontovaný z iného notebooku)? Alebo bežný predaj? Nahoď foto.

Re: Alu folie na HDD

Je to WD5000LPLX zakoupený na aukru jako nový,nepoužitý ze 6 ks vyměněných za SSD.Takže nevím jestli je to takhle originál,nebo nějaká inovace od výrobce notebooku.Je to přilepeno jen na stranách a zdá se že to není jen alu,ale má to ještě jednu nosnou izolační vrstvu.Není to něco na ochranu před ESD,teplotou,nebo mechanická izolace proti zkratu u nějakých ultra slim zařízení?Když bude ještě navíc v plechovém držáku,tak z toho mám docela obavy.

*

Re: Alu folie na HDD

To jsi měl napsat hned, že je to vyndané z NTB a ne koupené jako samostatný komponent. Tohle se v ntb běžně dělá, stačí pohledat fotografie rozklaplých ntb a uvidíš sám.

(upravil Tipi 5. 1. 2018 12:12)

Re: Alu folie na HDD

Povedal by som, že je to na 99% nejaká "inovácia" od výrobcu notebooku z ktorého to bolo vytiahnuté. Inými slovami, ak to chceš namontovať do iného modelu ntb (čo teda asi platí), tak by som to dal dole.

ROSAK bol rýchlejší big_smile

Re: Alu folie na HDD

Děkuji za odpovědi,myslel jsem si že to tak nějak bude,ale alespoň to mám potvrzeno a jsem zase o něco chytřejší smile To mě nenapadlo hledat rozebrané NTB,hledal jsem podle typu disku a na nic podobného jsem nenarazil.

Re: Alu folie na HDD

nech fólii na místě pokud montáž dovolí, jinak bez následků odstranit

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)