(upravil Majk-fox 28. 12. 2017 13:39)

Téma: Co je to za Eminenci?

Ahoj, asi před 2 lety jsem si od maníka, který tahá repro z USA  pořídil šasy Eminence TS12 https://postimg.cc/gallery/31zklbxgm/ . Nový v original krabici, jediný info jsem dostal, že to mám dát do 100L bassreflex 10 x 20 nátrubek. Používám ho v aktivním subu 97L bassreflex 10x20 cm. Zesilovač Monacor SAM 300D. Tak nějak ale nemůžu za boha nikde najít TS parametry ani obrázky, jakoby to Eminence nikdy nedělala. Znáte ho někdo, potřeboval bych něja spočítat ozvučnici dle skutečných ts parametrů, abych měl pokoj big_smile
edit: Zjistil jsem celý název Eminence Kappa Pro-12TSA

Re: Co je to za Eminenci?

Ak vieš aspoň ako-tak po anglicky napíš na info@eminence.com, obvykle odpovedajú často pošlú aj katalógový list, len im to trvá niekedy trocha dlhšie cca 2-3 týždne...

Re: Co je to za Eminenci?

Nechápu, proč je sem vkládání obrázků řešeno tak idiotsky. Takže fotky pošlu do mailu. Nebo mohl by sem ty fotky vložit někdo za mě?

Re: Co je to za Eminenci?

Webu rozumíš zjevně jako koza petrželi, až porozumíš, toho idiota třeba vztáhneš na sebe.

Každopádně, pokud:
https://fr.audiofanzine.com/sono/forums … 73472.html

tak:
Qms=18,2; Qes=0,41; Qts=0,401; fs=47,1 Hz; Mms=69 g; Cms=0,165 mm/N; Rms=1,12 kg/s
Dd=260 mm; Sd=530,93 cm^2; Vas=66,24 l; Re=6 Ohm; Bl=17,29 N/A; Rme=49,8 kg/s
SPL=94,16 dB/W/m

a:
https://s18.postimg.cc/oemrdvy9h/eminence_kappa_pro_12tsa.png

Re: Co je to za Eminenci?

A tak je to možný, že jsem idiot já, to nepopírám, protože jsem to nepochopil big_smile
Ale jinak, jetli teda čtu dobře, tak je do 100L bassreflex 10 x 20cm? Takže ozvučnice je dobrá.
Moc děkuju!!

Re: Co je to za Eminenci?

Ne, do simulace jsem jen zanesl to, co máš, ten reprák na nejnižší basy není, potřebuje menší objem a ladit výš, prostě klasický profi sub.

Re: Co je to za Eminenci?

Tak jsem dostal radu, nechat to, jak je a zmensit o 3 cm natrubek.

Re: Co je to za Eminenci?

průměr bych raději nechal... spíš bych zvětšil délku, pokud se vejde

Re: Co je to za Eminenci?

smile psal jsem zkratit z 20cm na 12-15cm, resp. tak aby Fb=42Hz (pri 100L), kdyz to vyjde vyse, lehce zatlumit, tim Fb klesa.
Rekl bych, ze na doma prumer 10cm bohate staci a zkraceni stavajiciho natrubku je akce asi tak na 10min a  je daleko snazsi nez shanet vetsi trubku, zvetsovat diru atd. Hlavne u toho merit impedanci a sledovat ladeni.

Re: Co je to za Eminenci?

No pokud to má na doma, určitě bych to nechal tak, jak to je, takhle fázově posunutý systém je poslechově menší zlo než úzkopásmově výš laděný bassreflex, který bude prezentní a ještě ubere basy.

Re: Co je to za Eminenci?

Hmm tomu uplne nerozumim, ale ty ses tady sef.

(upravil djmayo 31. 12. 2017 16:51)

Re: Co je to za Eminenci?

Ja by som povedal, že záleží od toho na čo to chce. Na doma by to aj mohlo byť tak ako je do cca 100W by malo to zvládať aj pri väčšej ekvalizácii, ja by som to sice ladil miene vyššie cca 35Hz, aby to menej padalo aj za cenu že to nepôjde až tak nízko, ale je to vec vkusu... Ak do toho chceš prať 300-500W na ozvučovanie (to by trebalo výkonnejší zosil, repro je 8 pohm tak ten čo máš dá iba 150W), ale na PA aj tak by som ladil vyššie cca 40Hz, repro bude mať menšiu výchylku čo umožní bezpečnú prevádzku na hrane možností zosilu s akustickým vyšším výkonom lebo SPL bude vyššie, to že sa BR presadí viac pri PA nevadí.

Re: Co je to za Eminenci?

Tahle kappa je hifi řada. Je to tak jako to píše djmayo, tedy na domácí poslech a hlavně na filmy. Jelikož teď stavím Totemy TWR, tak by se to mohlo pěkně doplňovat.

Re: Co je to za Eminenci?

No nejprve dostav ty TWRka a pak napis, jak to vidis(resp. slysis) s basama wink

Re: Co je to za Eminenci?

Rozkaz šéfe smile

Re: Co je to za Eminenci?

Hele a co kdybych tedy o něco zmenšil objem? V jaké konfiguraci objemu/průmšr, délka bassreflexu, by to bylo nejlepší? Děkuju

Re: Co je to za Eminenci?

Parametry máš výš od Antonia, hoď si to do simulace, zkoušej různé kombinace a uvidíš co vyleze nejlépe wink

Re: Co je to za Eminenci?

Ondro, to se Ti řekne big_smile