Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 320 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 318 319 320 321 322 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,381 až 6,400 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys - nevím zda jsi to celé nějak špatně nepochopil. Uživatel tubamusic ten zesilovač neskládál ze stavebnice. Je to jeho vlastní návrh i výroba. To, že zesilovač má označení DPA444 je vysvětleno v odkazu níže:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 60b19bcd0e

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mno jak říkám, o stavebnicích nemám přehled a vzhledem k tomu, jak strýc kazzatel nemá rád, když cizí výtvory mají v názvu DPA, tak se tomuhle popravdě i docela divím, že k tomu svolil. Viz zdejší projekt MIR50, nebo u kterého to tu byl takový humbuk.

(upravil Otas 30. 11. 2017 19:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si poradil s poslení rok a půl stále se zhoršujícím a v automatu neekvalizovatelným zvlněním bedýnky Kappalite 15LF + DE620, kterou mi kdysi Hubert "ušil na na míru" dle přání. Stále se zhoršující protivný zvuk v citlivém pásmu, výkyv na 1,5kHz (dělícím kmitočtu) nahoru.
Výhybka viz: http://www.prodance.cz/eminence-kappali … b9070.html
Bádal jsem nad vším možným, než mi to docvaklo, kde je problém. Pomohl k tomu objev noticky, že Sabine PowerQ neekvalizuje výkyv nad 6 dB. Tak jsem sáhl do výhybky, změnil kond 3,9 uF na 3,3 uF a hraje to jako víno, místnost si to doladí velice pěkně. Zvýšil jsem i zatlumení výšek na 9 ohmů. Asi se tam něco trefilo (spolu s mým obývákem smile ) a křivka před ekvalizací se srovnala do rozmezí 4 dB od 1 kHz do 16 kHz. Na starý digitální procesor a použité měniče se zvukově nepříliš vhodnou hornou (musela se vejít do rozměru EMI151) to teď zní jako víno.

Je vidět, že repra se rozehrávají a mění parametry, což je zřejmě nutno vzít v úvahu i u té nízko dělené DE620, na kterou jsem slyšel i velmi negativní recenze. Pokud někomu v Megatonu NDM152e vypadne z naladění, věřím, že má pořádný vztek.

Mně teď hraje velmi dobře a mám velkou radost, už se těším za týden na akci smile. Ony totiž i na tyči hrajou skvělé basy, Xmax 9,6 mm je doopravdy znát.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty Otas, kéž by mi taky někdy docvaklo - ale snad mi to hraje taky jako víno.

(upravil Hazys 7. 12. 2017 9:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Další komplikované projekty, opět to není audio. Zase jsou to netopýří frekvence.  (Ale nebojte, příště sem pošlu něco co má kilowattů jako powersoft, ale zesilovač to není) lol
Nestíhám už ani nic dělat svýho, natož Davidovi crossover :-/

https://i.imgur.com/u4ZTREH.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Z těch nápisů u konektorů TX, RX a TRX se dá odvodit, co to je. Co to bude na těch 868 MHz přenášet?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pravděpodobně dva CANy a obousměrnou hlasovou komunikaci, stlačenou do 4,8kbps Speexem. Jooo... nasoftit to to bude ještě velká sranda.  Už mám napsanejch asi 1100 řádek kódu a ještě sem se nedostal ani k zapnutí té VF části, abych jí vyzkoušel.

(upravil sagitarius 14. 12. 2017 22:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, mě udělalo radost, že zrovna když potřebuju novej multimetr, je do 18.12 v Hadexu v akci docela schopnej a vybavenej T-RMS mulťák MS8250D MASTECH za litr.
http://www.hadex.cz/r116a-multimetr-ms8 … e-rms-usb/
Už je na poště.
Pro hnidopichy: Ano, vím, že to není Fluke, ale na moje účely bohatě postačí- posledních cca 30 let jsem si vystačil s PU510, takže tohle bude proti tomu RollsRoyce.
Ještě bych časem rád vyměnil můj obrovskej těžkej analogovej dvoukanál škopek za něco  malýho lehkýho.....

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak si pořiď nějakej čínskej digitál... Rigol/Siglent/Hantek/Owon (na ty poslední pozor, některé jsou dost hračkoidní). Slušnej dvoukanál se dá pořídit tak za vosmičku. 


Udělal sem si radost hliníkovými bločky. Sedí tam jak pr... na hrnec!

https://i.imgur.com/QiKZEVX.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To sagitarius: Multimetry s automatickým přepínáním rozsahů moc nemusím... Osciloskop jsem kupoval cca 2 roky zpátky, a vybral jsem Owon, hlavně proto, že měl v příslušenství baterku, takže nevzniká problém při měření věcí, co mají některej pól napájení uzemněnej, akorát nesmíš zapomenout odpojit i ostatní dráty z osciloskopu (USB, VGA...) Díky tomu můžu měřit výstup z můstku na jednom kanále, bez nutnosti připojovat kanály oba a gnd, a nastavovat A-B nebo B-A pro zobrazení toho, co z toho můstku leze. Ale mám to nadoma, někdy leží měsíc bez povšimnutí, a ne každej den x hodin v akci. Baterka zatím funguje.
To Hazys: Usměrňovač na 80A a za ním (před ním) skleněný pojistky, a je potřeba jej chladit?
Co používáš za svorky do DPS, co jsou na ně vidět dírky vlevo od usměrňovače? Mám problém něco slušnýho pořídit za rozumný peníze, aby do toho šel minimálně 6mm2 drát.

(upravil Hazys 15. 12. 2017 14:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Slušný svorky za rozumný peníze neexistujou. Tohle je Würth 74655095.  6mmsq drát za to zcela jistě chytíš dobře. Ale svojí peněženku nejspíš taky. A víš co mě rozčiluje? Že už na ty svorky čekám snad skoro měsíc a pořád je nedodali. Všecko ostatní už od nich dorazilo. Kdyby rekli ze bude problem dodat, nebo že se na to čeká měsíc, dal bych tam radši jiný levnější od Keystone za 18 korun kus, který sem našel v TME. Ted mi na tom stoji prace sad
Pojistky nejsou sleněný ale keramický (HRC 1.5kA) 6x32. Chladit ten mostík zas tolik třeba není (proti tomu IGBT)... ale přecijen, poleze tím 8,4kW, takže to nějaký teplo taky jistě vyrobí wink

PS: Používat bateriák (nebo jakkoliv jinak izolovaný osciloskop) jako plovoucí měřák, je prasárna. Počkej, až tě to jednou nakope do zadele, nebo něco řádně odmrdáš.  Pořiď si diferenciální vysokonapěťovou sondu. Nebo osciloskop s izolovanejma vstupama. (jenže takový oscáky a typicky i všecky bateriáky jsou líný jak veš a pomalý jak slimák. Nesnášim je!)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Multimeter s auto rozsahom je super vec, len nesmie byť pomalý, vtedy je to na nervy.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hlavně bych si pohlídal to, aby měl multimetr rychlej šlusmetr. Bo není nic zkurvenějšího, než šlusmetr, který sekundu přemýšlí, jestli má pípat. Takový multimetry jsou k prdu.

(PS: Metex vyniká pomalejma automatama - na ně pozor.)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: Jestli jsou to ty kostky, co se zalisujou do desky a ani se nemusí pájet, tak to jsem zálibně obhlížel na jaře na ampéru. Cenovka asi odpovídá kvalitě. Na farnellu je prej mají skladem...
Já ten osciloskop nepoužívám na nějaký vysoký napětí, řádově 50V DC, ale ten systém má uzemněný - . A osciloskop je stejnej jako neakumulátorovej, prostě tohle: owon.
Mě na multimetru s automatickýmpřepínáním vadí nejvíc to přepínání - měřím něco, kde bych čekal třeba 20V, dám si rozsah 200V a vidím, že je tam třeba 15.2V nebo 0.0V, když je to automat, tak ukazuje 15.23V nebo 23mV, s tím, že obvykle jsou ty jednotky hrozně tenkým a malým písmem, pro mě je to zhoršení přehlednosti toho, co měřím, snadno se stane chyba. Stejně ten automat sám nepřepne měření  napětí, proudu a odporu, a tady jde multimetru o život, podstatně víc, než když na 20V rozsahu dostane 200V...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak pro tenhle případ dělá Mastech super vychytávku- u MS8268 (už se nevyrábí) a 8229 je to ošetřený tím, že pokud přepneš měření a máš kabely zapojený ve špatných zdířkách, začne správná zdířka červeně blikat, dokud kabely nezapojíš správně.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No to asi není nic pro mě, v zápalu boje kolikrát ani nepřepnu přepínač, a je vymalovaný. V poslední době to řeším tak, že černej multimetr měří proud a žlutej napětí, zatím se mi to dost osvědčilo.  Ten žlutej už proud měřit neumí - po připojení v podstatě přímo na akumulátor 53V s vnitřním odporem pár miliohm se odpařily spoje k bočníku uvnitř multimetru, špičky hrotů taky pryč, ale jinak všechno OK, až jsem se probral z toho šoku, co se vlastně stalo...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Multimetr, kterej na ohmetru nesnese volty, je kšunt a sr***a.  Volty na ampérech sou dycky blbý, ale od toho tam je pojistka a případný CAT rejtink.

(upravil reeb 17. 12. 2017 23:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám Fluke z druhé ruky a spokojenost. Jinak špatné nejsou ani multimetry Brymen

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

já jsem si po určitých zkušenostech s multimetry za pár stovek koupil za pár tisíc Fluke 179 - a nelituju - na to co ukazuje je spoleh

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Fluke 179 máme taktiež v práci, potrebovali sme väčšiu presnosť na mV rozsahu tak teraz sme prikúpili Keysight U1241C (bol asi za 5500Kč) a bohužiaľ, ten automat je pomalý hmm Ale inak všetko super, pípa keď dáš káble do zlej dierky, má soft na logging dát k PC (využívam často pri vybíjaní/nabíjaní baterek), šlusmetr je rychlý.

Příspěvky [6,381 až 6,400 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 318 319 320 321 322 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£