Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Problém s flash diskem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Problém s flash diskem

Zdravím
pokud má někdo nějakou radu...Ve zkratce:
Zakoupen USB flash disk 1T od žlutého bratra.Nyní jsem se ho pokusil použít na zapsání bitové kopie operačního systému.Nešlo to,vyčetl jsem že je potřeba změnit typ na NTFS.Po neuspěšném formátu se disk zobrazuje jen ve správci disků s nepřiřazenou kapacitou.Veškeré snahy vytvoření svazku nikam nevedou.Nemoh,nedokončil...Stejně dopadly i diskové nástroje a diskpart.exe.Ten hlásí velikost 1000g ale svazek číslo 4 s velikostí 0.Rád bych tu flešku zachránil...
Díky za případné info.

Re: Problém s flash diskem

Obavam se ze jsi zlutemu bratru naletel a ta fleshka poradne nikdy nefungovala. Proste pochybne fleshky a pametove karty od zlutaku nekupovat. Nikdy to poradne nefunguje

Re: Problém s flash diskem

Mne je podozrivá už len tá kapacita. Ani som si neni istý či vôbec existuje 1TB flashka... Zrejme to bude nejaký fake  sad

Re: Problém s flash diskem

Ano,také mi to nešlo do hlavy,koupil jsem to spíš jako zajímavost.Něco už jsem na ni ukládal a zase kopíroval zpět,takže fungovala.Ale nevyužil jsem celkovou kapacitu.Mě by stačilo kdyby se rozhýbala s desetinnovou kapacitou.
Spíš jsem chtěl vedět jestli nedělám něco špatně nebo jsem něco přehlédl.Tako jako tak jsem si odzkoušel něco co jsem ještě nedělal.

(upravil zdenek00 8. 12. 2017 8:31)

Re: Problém s flash diskem

Jo, taková fleška existuje a je běžně v prodeji, u nás stojí kolem 17000 Kč. Já mám taky doma malé rádio na VKV, na 4 tužkové baterky a na sobě má nápis output power 28W. Taky z asie. Myslím si, že pro tu vaši flešku je jediné místo...

Re: Problém s flash diskem

Žiaľ, bežnými nástrojmi ju zrejme nenaformatujes ani na tu realnu kapacitu. Tam ide zjednodušene o to že firmware toho dosku je upravený tak aby sa tváril ako 1TB, ale keďže tam ten priestor nie je tak ti to systém vyhodnotí ako chybný disk. Je to rovnaké ako keď ťong nadrbe nejaký 0.1W tranzistor do TO3 puzdra len aby sa nedalo hneď odhaliť diodovim testom, že to vôbec nie je to na čo sa to tvári...  Možno by sa dalo ešte niečo vygooglit, že ako by sa to dalo naformátovať na skutočnú kapacitu, ale s použiteľnosťou takéhoto disku bo to bolo rovnake ako fake tranzistoru...

Re: Problém s flash diskem

S tím nemá vůbec cenu se zdržovat, když to i nějak rozchodí, v té nejnevhodnější chvíli to zkolabuje (Murphy).

Re: Problém s flash diskem

Je to tak, že fleška má v tabulce na místě informace o kapacitě natvrdo napsáno nějakou nesmyslnou kapacitu.
Když zaplníš flešku a zapisuješ dál, tak zápis zkolabuje a dokud něco neodmažeš, nemůžeš dál zapisovat.
Taky jsem před lety koupit ze zvšdavosti za směšnou cenu z aliexpressu 32GB flešku, která byla ve skutečnosti snad 4GB. Letěla do koše, ale podařilo se mi dostat z prodejce část ceny zpět.

Re: Problém s flash diskem

Stiahni si túto utilitku:
https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539
Ide aj v angličtine
Select target - vyberieš tú flešku - POZOR ZMAŽE VŠETKO z nej pri teste
Dáš test ALL AVAILABLE SPACE
Ono Ti ukáže, koľko to má naozaj

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Problém s flash diskem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£