Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Repro k PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Repro k PC

Dobrý den,

mohli byste mi prosím doporučit studiové monitory k PC, převážně na hudbu (rock, metal, hiphop...) a filmy?
Měly by být aktivní, připojit se 3,5 jackem do PC a cena za pár do 5 tis Kč.
Zaujaly mě třeba ALESIS ELEVATE 5 MK2.

Děkuji moc.

Re: Repro k PC

Za takový prachy nejde skoro nic rozumnýho ani udělat v pasivu, natožpak koupit...
Výrobce tvrdí 56Hz až 20kHz, ale nikde neuvádí, v jakým rozmezí SPL, nikde není žádný měření, prostě spotřebka...
Nedávno jsem dělal něco jako Minibedny helium a jenom repráky na to vyšly na 80E, tak co může být ke koupení za 120E, když jsou v ceně bedýnky  a zesilovač, a to, že by tam mohla být výhybka, už je za ty prachy až neuvěřitelný. Mám od toho měření, a doopravdy to chodí od 55Hz do 20Khz v pásmu méně než +- 3dB (v ose). bedýnky mají vnitřkem něco málo přes 2.5l a výhybka mi vyšla drobek jinačí než na tom odkazu.
Další trochu větší bedýnky jsou třeba ZV240, ale zase, pasiv, a samodomo, a když ti je prodám za 4kKč, tak máš slevu na skříních cca 300Kč oproti tomu, co jsem za ně zaplatil stolařovi, máš zadarmo výhybky, kompletaci, a třeba poštovný za repráky... takže když si je postavíš pod 5kKč tak jsi úspěšnej řešitel.
Podle toho předpokládám, že v těch bedýnkách bude tak akorát kondenzátor před výškáčem, budou z 6mm silné dřevotřísky a zesilovač, když dobře, tak něco s TPA3116, co se koupí za 10USD na aliexpresu...
Ale možná je to kup roku, a já jsem extrémní pesimista smile     
Slušný bedýnky koupený hotový budou asi za jiný prachy.

Re: Repro k PC

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p … start=1140
Dal som Ti sem poslednú stránku tohoto fóra - kľudne pokračuj smerom spať, Andrej SVK má prehľad.

(upravil kaed 14. 12. 2017 15:23)

Re: Repro k PC

Tak jsem na to mrknul, dotyčnej doporučuje focal aplha 65, stojí 7kKč... ale jeden kus a nebo doporučuje fluid audio fx8 za cca 10kKč, a zase jeden kus  - takže to potvrzuje to co jsem psal výše, za málo peněz málo muziky...

(upravil wimshurst 14. 12. 2017 20:21)

Re: Repro k PC

Ja jen nesmele na okraj poznamenam, ze celkem dobre, az snad vyborne, povazuji aktivni creative T40.
nabizeji je i jako male monitory.
Co bych jim vytknul, ze starsi serie mela na prd napajeci trafo, ktere se hralo a zralo hodne. Dnes se ku nim tusim dodava spinany zdroj, vic nevim.
Druhy problem byl potenciometr hlasitosti, ktery se relativne rychle odporoucel, ale nejake roky to vydrzelo. Hraji slusne, na plastaky.
Kdyz se ale clovek podiva na cenu, tak tyto kurvitka se daji snadno zrucnemu spravit.

Co sem slysel a chvilku mel na stole, je Tascam /V3S?/ a dal si nepamatuju, jeste levnejsi, jako creativy a velmi se mi na ucho zdali prijemne

Take se mi zdali celkem dobre, fostex PMD 3, nebo tak nejak.
Sam je pouzivam, vysmahnul v nich puvodni PA, dik zamene zdroje. Byli trocha otlucene, od povalovani na stole.
PA sem nahradil a hraji fajn. Ale maji nevyhodu, ze na stole se lehko potentuji, nemaji moznost osadit sitku dopredu.
Na stole vypadaji pitome, hlavne v bile barve.
Ale hraji velmi slusne, na to ze je to bylo na vyhozeni urcene.

Nove stoji mene, jak tascam, tak fostex, na rozdil od creativu v plastu.
ale creative T40, je tak nejak basove hutnejsi, mne to nepride jako monitor.
Ale za monitory je povazuji ti, kteri je prodavaji.

Re: Repro k PC

V této kategorii to je těžké.... sám nevím co bych si vybral, vše má vždy nějakou mouchu kvůli které bych to nebral.

Creative T40 bych nebral prostě už proto, že to nejsou plnohodnotné bedýnky na poslech...spodek tomu prostě chybí. Nutno však říct, že to co z toho leze, není vůbec špatné. Na multimediální použití více než dobré, na hudbu by mi to nestačilo.

Slušně hrají např. AQ M23, ale má to naprosto idiotské digitální ovládání hlasitosti, které se vždy při vypnutí "vynulujue" což bych nepřekousl. Zvukově ještě o kousek lepší mi přišly Microlab Solo6C, ovšem stejný problém s digitálním ovládáním.... nebavilo by mne stále znovu nastavovat hlasitost kdykoliv je zapnu (obzvláště když jak Solo6C tak M23 ve standby poměrně znatelně šumí). V kanclu máme malé Microlab B77 ... je to slušné, ale 2kKč které to stálo bych za to nedal, ale to je stejně už jinde než po čem koukáš.

Re: Repro k PC

U Microlab B77 jsem se dočetl, že mají odstup šumu jen 70dB. To mi příjde k PC jako dost špatné ( ale stojí jen 1500Kč.. no nekup to...). V ruchu kanclu se to snad ztratí, ale v tichu domova u PC to bude asi jak šumový generátor... sad

Re: Repro k PC

Ano, lehce šumí, řekl bych srovnatelně s většinou v této kategorii, ale že by to bylo nějak extrémní mi nepřijde... máme poměrně tichou (dvoučlenou) kancelář a nijak protivné to není (ony např. i ty M23 šumí, řekl bych podobně)... Ventilátor v PC u kolegyně hučí výrazně víc, takže mi šum z repráčků nijak nevadí wink Ale jak jsem psal, kupovat to já pro sebe, tak B77 by nebyly moje volba.

Re: Repro k PC

Zdravím všechny a děkuji za rady a diskuzi, nicméně se trochu stočila jiným směrem a já bych chtěl požádat o doporučení reproduktorů, studiových nebo i ověřených nestudiových v cenové relaci kolem 4000-5000, abych si na pár let kvalitativně polepšil od mých stávajících 2.1 genius repráčků smile díky moc.

(upravil BlackRider 16. 12. 2017 10:51)

Re: Repro k PC

Třeba?
JBL LSR308
https://lh4.googleusercontent.com/nxiqkU7egi6HvSrgOeaZDGw7KqaxJ3ni8xV2oeKVVedoRPuijh5-SV4Ojim7UEsPdBuIUR6ZnXwMwIMgx0hlwIlu_NfkLW4IFzzabMU_li77dI5EaHnAcI_FzpBtZmibGQ=s800
https://docs.google.com/document/d/1T9y … obilebasic

Web

Re: Repro k PC

To je ale cena za jeden kus?

Re: Repro k PC

To je cena za kus ne ? smile Co třeba zde v sekci repro nové ty Cantony ? http://hifibazar.cz/

(upravil BlackRider 19. 12. 2017 10:48)

Re: Repro k PC

No ja, máte recht. Tak to sorry, přiznám se, že jsem cenu nějak nezkoumal. Tak nějak jsem bral, že je to za pár. Se mi to zdálo nějaký výhodný... big_smile

Co tyhle KRKy?

Web

Re: Repro k PC

Další alternativou by mohly být mezi amatéry celkem oblíbené M-Audio BX5:

https://www.music-city.cz/m-audio-bx5-d … gKGAPD_BwE

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Repro k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£