Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Taky to nechápu a o to víc když víte kde bydlí.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

ten člověk musí mít ocelové nervy že to tak nechává plavat...vedem zásilkový e-shop a za nevyřízenou reklamaci
máme do týdne na krku dráby z ČOI, za daleko větší cipoviny, že

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Zakázky bere na černo,pozastavil živnost už v 2014
http://rejstrik.penize.cz/ares/64324630-leos-malanik#sr

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

https://youtu.be/Lq_zABCvEiE?t=1004

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Mimochodem, kdo z vás jste tátové co mají doma sedmnáctiletou dceru ?

https://thumbs2.imgbox.com/f2/d5/Lc4x0V9w_t.png

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

To je profil z Repromanie? big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

JJ big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Hustý. Ještěže nemám 17-ti letou zrzavou dceru. big_smile
Osobně bych si ale něco takovýho nedovolil napsat do profilu na odborném fóru.

(upravil pepazdepa3 14. 12. 2017 5:40)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No a mě spíš zaráží jiná věc: pan Malaník byl /nebo je/ jediný opravář zesilovačů v Čechách?! Pokud ano, tak je to poněkud smutné. Proč si tady někdo z přispěvatelů na Audiowebu, myslím těch odborně zdatných, neudělá "živnosťák" a nezaloží si vlastní servis? To bylo "furt" keců, jak se po revoluci rozjede drobné podnikání, ale nevděčné opravárenství trofejních zesilovačů "holt" netáhne, na tom nikdo nemůže zbohatnout a myslím, že nezbohatl ani pan Malaník, když byl ještě funkční opravář. Už dávno tu měla být firma se sloganem typu: "zklamal vás pan Malaník, my vás nezklameme!". Ale vlastně pro koho by to nakonec bylo? Pro těch pár "podivínů", které v dnešní době zajímá umírajíci hifi? Jsem postarší chasník pracujíci v mladém kolektivu, možná mám smůlu, ale z mých kolegů nějaké hifi, zesíky, repráky a podobně nikoho nezajímají. I zde na fóru jeden z přispěvatelů tvrdí, že mobilní chytrý telefon hraje do sluchátek lépe než CD přehrávač z osmdesátých let, tak co.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Je vidět, že asi moc netušíš jaká je to profese a co to obnáší.
Mít zásobu komponentů, nakupovat servisní manuály, opravovat to, diagnostikovat, mít měřící přístroje... Pak opravuješ několik hodin přístroj, třeba typický AVR nejdřív 2 hodiny rozebíráš, než se vůbec dostaneš k DPS na které je potřeba něco vyměnit...a pak když si za to všechno řekneš za opravu 2000 + 500 za matroš, kouká na tebe majitel jak na zloděje, jestli jsi se náhodou neposral, když fuknční ten AVR stojí na aukru 6 tisíc. A to jsi na tom makal 10 hodnin od převzetí do odevzdání, takže hrubýho 200 na hodinu, když odečteš pojištění, pronájem prostor, desátky státu, zbyde ti tak 80 kaček na hodinu. Ne, skutečně není servismanům v dnešní době co závidět a nedivím se že to skoro nikdo nedělá.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Sto procent souhlas, co potřebuju sám si spravím, ale zrovna dnes jsem měnil řetízek u žaluzie - a po cca deseti minutách nasírání jsem vyhodnotil, že jsem blbec, a místo řetízku jsem měl koupit celou žaluzii, že to za ty nervy nestojí. A podobný je to s elektronikou, jeden čas mi to jaksi lidi začli nosit, ale vyřešilo se to samo, přestal jsem to dělat zadarmo. Další je "práce v IT" - já ti to donesu, a ty mě to přeinstaluješ - zazálohování dat, nainstalování woken, detektivní práce s ovladačema, celej den pryč. A dotyčnej má představu, že by jako dal dvě stovky. Na otázku "uměl bys..." mám jednoduchou odpověď: "Uměl, ale ty to nedokážeš zaplatit."
Podobnej problém je obecně s opravama čehokoliv, elektriky, vody, střechy - pro řemeslníka nezajímavý, protože je na tom minimum materiálu a hromadu práce. Výměna vypínače nebo zásuvky - minimálně 500Kč, když to jde dobře - přijet tam, podívat se, co je to za vypínač - jet ho koupit (objednat, dnes je milión různejch designů) - a pak konečně vyměnit ten vypínač. Kdo tohle dokáže za míň než dvě hodiny, je superman. A pak sledovat ty pohledy, žes je jakože okradl, "dyť ses na to jenom podíval, a pak s to měl za pět minut hotový".

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Petr má pravdu, napsal to naprosto přesně, spotřební elektronika se spotřebovává a posléze zahazuje, protože už je na trhu novej model a ten sterej už nemá podporu smile
HiFi je mrtvé, takže mít servis vyloženě na audio Hifi techniku není na uživení, spíš to může být jako doplněk jiné činnosti.

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

pepazdepa3 napsal:

To bylo "furt" keců, jak se po revoluci rozjede drobné podnikání

Těm kecům už bude 30 let a doba se podstatně změnila, myslím že teď už ani žádná strana nepředstírá podporu malému podnikání, protože teď je mezidobí kdy se živnostníci cíleně likvidujou fakticky ale zatím ještě ne naplno verbálně. Zatím snad nějaký socan (Mládek?) jednou řekl na plnou hubu, že řemeslníci jsou třídní nepřítel.
Proč lidi pořád posílají sinclairovi zakázky přes několikaletou negativní reklamu a proč kritici z řad odborné opozice nepřetáhnou nešťastné zákazníky, by bylo na menší psychoanalýzu.

DJ_Rix: ještě jsi do výčtu položek zapomněl zahrnout mnohaletou praxi.

kaed: doba si nepřeje opravy, tj. malí regionální výrobci už prakticky neexistujou, velcí postavili strategii na katování kostů, krátké nebo softwarově odpočítané životnosti, na neopravitelných technologiích (lepení krytů místo šroubů, nerozebíratelné zacvaknutí, zalévání) a na utajování dokumentace nebo rovnou matení opraváře(nepřítele). Naprosto signální je to u inkjetů.
Místo výměny funkčního bloku nebo dokonce diskrétní součástky celý přístroj na skládku. Podporováno politickými vůdci v centru, kteří pro soudobou společnost vidí jako jedinou cestu neustálý růst (konzumu, tj. kupuj-zahazuj-znovu kupuj).
Známá v Británii referuje, jak tam za úplnou blbost platí exotické sumy servisákům, které tady zvládne spotřebitel (namazání dveří, montáž bezdrátovýho zvonku), šňůru k žehličce by si rádi dali vyměnit, ale není od koho. Tady to spěje k podobnýmu modelu, stačí aby sem tam bureš nebo jiná kreatura něco utrousil o okradačích a podvodnících.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Asi jo, až na jednu věc, kterou napsal pepazdepa. Lidé, kteří tvrdí, že mobil hraje do sluchátek lépe něž nějaký stroj z 80 let, s těmi si nemám o čem povídat. Zřejmě nikdy nic podobného neslyšeli. Ale já jim to neberu, jen nesouhlasím.

(upravil mechanik 12. 12. 2017 23:22)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

miro, o cd playeroch, teda cca 1984+ to platí... Čo môžem hodnotiť z iphone a SONY ES rady ktoré som tu mal... Ale jasné cd prehrávače sú digitálny hnus, stačí si to nahrať na pásku a je to dokonalý analogový zvuk ktorý nič neprehrá.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Zkompromovanej digitál vs analog je jedna rovina problému. Druhou je ta, že spotřební hudba ve sluchátkách u někoho, kdo potřebuje být "in" a nechá kvůli tomu málem převálcovat na přechodu pro chodce, se nedá srovnávat s vinylem a nebo CD Denon prohnaným analogovým zesilovačem s STK....nebo trandy do dřevěnýho dvoupásma nebo třípásma. Takovou hudbu musíš cítit celým tělem a to nemyslím nějaký šílený rachot ale dynamiku. Jedině tak se přiblížíš reálu. Jenže tohle dnes nikdo neuznává. Jiná doba...

(upravil mechanik 13. 12. 2017 7:27)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Nehovorím o blbcoch čo chododia cez prechod s telefonom v ruke. Tiež nikde nehovorím že hudbu nemá byť "cítiť" a že reprobedne niesu potrebné. Hovorím o analogovom výstupe telefonu. Že je prekvapivo dobrý a radil by som ho niekam k ASUS Xonar essnece STX/ST čo som doma mal. To prehralo ESI juliu a tá zase tie SONY ES a tiež DENON DCD-3000, TOP model. Ten hral ako z "prdele", asi velký jitter. Teplý "analogový zvuk"...

Ano doba je iná. Keby kamarát netrval na tom a nedoniesol iphone za 700e, tušim minulú jeseň, dodnes by som si nepriznal ako dobré tie telefony už sú. To akými čipmi pre audio sú tie telefony sadené to potvrdzuje.

Skomprimovaná bude tak "pop music". Hudba ktorú počúvam ja je z 95% vždy v poriadku. Tiež by to chcelo rozlišovať medzi orezaním špičiek a kompresiou... Bežný digitál má tak 2x väčší dynamický rozsah a aj nahrávka ktorá sa na CD komprimovať nemusí sa pre vinyl musí. Prečítaj si niečo o vinyloch a o tom ako sa dnes robí mastering toho českého výrobcu platní. Je to logické keď CD má 96db - 16bit a vinyl kolko? 40-45db?

Ja som ten telefon mal pripojený k reprobednam s 10" dole a reproduktormi, samotnými "meničmi" celkovo za 1200e, nejednalo sa o nejaky krám tesla. "Napájané" to bolo z dvoch 32kg koncákov. Jeden ako Ačko na stredovýšky a druhý ako 400W/4R ABčko na basy.

Ale kludne napíš sám akú máš zostavu a aký telefon si testoval. Obávam sa že žiaden.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ďalšia téma kde sa zasa rieši analog vs digital vs ešte lepší digital.
Akurát sa nám tá tema začína zvrhávať na to, že kto má väčšieho....

(upravil maxell 13. 12. 2017 10:25)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

je to práce nevděčná, jenom jednou jsem rozkuchal, opravoval a skládal pincka A656, never more
teď mám na operačním stole Aiwa AD-F910 E, to samé ! ne, opravárenstvím elektroniky se živit dnes nedá

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

clarion napsal:

Ďalšia téma kde sa zasa rieši analog vs digital vs ešte lepší digital.
Akurát sa nám tá tema začína zvrhávať na to, že kto má väčšieho....

Clarione, to tu (nemyslím na Audiowebu) bylo, je a bude. Když pominu poměřování penýsků je to dáno tím, že každý slyší jinak. Osobně jsem se setkal již s mnoha lidmi, kteří něco dělají v audio oboru a myslí si, že slyší vše co slyšet jde a všechno ostatní už je pouze "marketing". Iluze o jejich věrohodnosti jsem ztratil ve chvíli, když jsem slyšel pro mě dost výraznej rozdíl tam, kde oni už jej neslyšeli.

Příspěvky [281 až 300 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 17 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£