Re: Zná někdo lépe teorii cívek?Alternátor.

Přípravek nebude problém,mám tu náhradní bloky.
Ještě mně napadlo,existuje nějaké řešení nějaký převod napětí proud?Tedy krom transformátoru.Kdyby se využilo původní vinutí a tranformovalo by se na menší napětí s větším proudem...

Re: Zná někdo lépe teorii cívek?Alternátor.

Existuje, ale u tohoto systemu, by se ti to aplikovalo dost tezko.
Stejne musis nejdrive oddelit a usmernit stridave napeti civek a nasledne spracovat.
Avsak u magnetto-alternatoru je krom toho usmerneni jeste i regulace.

Existuji spusoby tzv MPPT regulace i magnetto alternatoru, ale to si myslim, ze je dosti mimo misu.
Teoreticky by slo tento system pouzit.
Ale je to dosti narocna obvodova tortura.
Toto ani ja neumim navrhnout, je to jeste moc progresivni a nove.
Pouziva se to u turbin malych vetrnych, vodnich elektraren a pod.

(upravil Hazys 12. 12. 2017 13:31)

Re: Zná někdo lépe teorii cívek?Alternátor.

Tak to schvalne postav a ja se budu divat, jak dostanes bakelitem po kebuli. Protoze takhle ty regulatory urcite delany nejsou, jak jsi to namaloval. Navic to s regulaci ani nema nic spolecneho.

Tezko vam tu neco povidat, kdyz nezvladnete ani U=RI. Se podivej aspon kolik bude ten obvod mit spotrebu a jaky ubytek to udela na tom napajecim 1k vodporu! To ze je ten obvod v principu zle a nic regulovat nebude je vec dalsi.

Ale klidne si mysli ze tu debil Hazys zas jen keca...

Re: Zná někdo lépe teorii cívek?Alternátor.

Promin, ja nerikam ze kecas, ja jen sem replikoval nejake regulatory a rozdelaval vyhorele.
Ve vetsine pripadu, to ma regulkaci za usmernovacem a kdyz nastoupa napeti na baterii nad urcite napeti /14V/ tak to sepne a vybiji do nastaveneho napeti.
Nekde je i oddelovaci dioda..
Ale ne vzdy.
Ve  starsich regulatorech je tam rada tyristoru a ty sou paralelne ku diodam, takze tam nedojde ku zadnemu sepnuti.
Pokud se nepouzije na nabijeni baterie, pripojene ku motoelektrice nejaka tyristorova nabijecka z kapacitnim predradnikem.

Re: Zná někdo lépe teorii cívek?Alternátor.

Má někdo šajn o kolik klesá účinnost se vzrůstající mezerou?Mám možnost koupit adekvátní alternátor,nicméně venek je o 1mm menší.O kolik výkonu přijdu?