(upravil divnypocit 9. 12. 2017 15:48)

Téma: TV - občas nejde obraz

Při přepínaní programů u nové TV někdy nejde obraz, nahoře vidím info o programu a slyším zvuk ale obraz nejde, přepnu na další program a ten je třeba ok, vrátím se na původní program, u kterého nešel obraz a jde .. Anténa je nová, všesměrová a tv ukazuje 100 proc. sílu i kvalitu signálu. Je to na reklamaci nebo to může být anténou? Občas se zrychlí obraz na pár vteřin ale zvuk je OK, obraz se nerozpadá apod, je čistý.

dělají to všechny programy, někdy projedu 5 programů a tma a někdy to funguje v pohodě.

Re: TV - občas nejde obraz

Resetni telku do továrního nastavení a znovu nalaď. Pokud bude problém trvat, reklamace.

Re: TV - občas nejde obraz

Dobry vecer,

dalsi moznost - overit u poskytovatele signalu, jestli mu "obcas" nevypadava signal. Nam to nekdy UPC dela. Ale rozhodne mene casto, nez jak to vypada z vaseho popisu. A co sousedi?

Pozdravuje Michal Karlik

Re: TV - občas nejde obraz

Ono už UPC poskytuje i antény na střechu?

(upravil zdenek00 10. 12. 2017 12:27)

Re: TV - občas nejde obraz

Nám se to stalo myslím jednou nebo dvakrát, když byl přebuzený anténní zesilovač tak TV to nerozchodila, po zeslabení o pár dB už OK, ale samozřejmě to nemusí být tímto.

(upravil jik 10. 12. 2017 13:13)

Re: TV - občas nejde obraz

Jedna z příčin z mnoha by to mohla být. Navíc když je to všesměrová anténa a útočí na ni všelijaké silné signály. Pak to opravdu vstup zahtit může, pokud má televizor menší odolnost. A je jedno, že ty silné signály jsou na jiných kmitočtech.

Edit: Pokud je to nějaká anténa s aušusovám zesilovačem, tak se ucpe už ten zesilovač.

Re: TV - občas nejde obraz

Když jsem udělal to zeslabení, musel jsem znova navolit všechny stanice, kdoví, jak si to původně uložilo.

Re: TV - občas nejde obraz

Jedná se DVB-T příjem. Jeden datový tok. Zvuk mu jde, asi nebude problém s příjmem.

Re: TV - občas nejde obraz

Mám tuhle https://www.okay.cz/evolveo-hdo-aktivni … tena-45db/ zítra tu TV zavezu do reklamace, zkoušel jsem to tovární nastavení a nic, asi blbne tuner nebo něco, pokud si tam zapnu přes wifi youtube nebo něco jiného tak je to OK a zkoušel jsem to i na slabší anténu, která má sílu signálu jen 40proc o proti 100 u té nové a problém je stejný. díky za názory.

Re: TV - občas nejde obraz

Pak bych to tipoval na DVB-T přijímač. Tuner je mimo a evidentně "tuneruje". V každém případě -Reklamace.

Re: TV - občas nejde obraz

bez milosti bednu reklamovat, vrátit, zákoník dává plný nárok, po útrapách s novým Philips
letěl z domu do 3 dnů, prachy vrátili na účet, zaplatili dopravu zpět

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: TV - občas nejde obraz

Tak jsem pracně našel SW a přes USB jsem jej přehrál a už to běží smile tady jde vidět nulová výstupní kontrola, dneska jak to nestojí milion tak je to šmejd smile

Re: TV - občas nejde obraz

Oprava třetího tisíciletí:-)