Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Překmity zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Roxio 28. 11. 2017 16:11)

Téma: Překmity zesilovače

Dobrý den všem, mám dotaz čím mohou být způsobeny překmity u obdelníkového signálu u koncových tranzistorů. Překmity se zvětšují se zatížením. Zapojení koncového tranzistoru mám jako tzv. komplementární darlington(Sziklai pair) kombinace 2N6488 a BC557C . V simulaci pomocí MultiSim se mi tento stav nepodařilo navodit předem díky.

Re: Překmity zesilovače

Dvě slova: Fotku provedení!

A schéma samozřejmě.

(upravil Roxio 28. 11. 2017 16:10)

Re: Překmity zesilovače

Schema je jasné je to pouze komplementární darlington buzený pomocí nf generátoru s nastaveným offsetem nic víc nic míň.

(upravil zuki 2. 12. 2017 15:52)

Re: Překmity zesilovače

Pokud tě obtěžuje nakreslit schema (stačí i z simulátoru), asi se nikdo nebude obtěžovat s nějakou odpovědí...

Sch nemůže být jasné... (asi máš malou fantaziji, co vše a jak se dá udělat)... Mě teda jasné není...  Např. jak je blokované napájení, mají koncové tranzistory nějaké předpětí ? ( pracovní bod -> AB nebo B třída) atd... Jsou to jen koncáky (sledovač signálu s "pseudo" dárlingtonem) nebo je to celý konec včetně rozkmitu atd... atd...

A pokud je to (jak píšeš) jen jeden "komplementární" dárlington - tak to není "konec", ale vlastně jen "jeden" tranzistor (složený ze dvou) a otázkou je, zda je zapojen se společným emitorem, bází či kolektorem...

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Překmity zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£