Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Ahojda kluci, zvládne tento reproduktor.   Viz odkaz dole.  jako středak, k velkému basáku děličku cca 200 Hz,  a  pracovat k 2000 Hz?  Konzultoval sem to s "ladičem"  výhybky. A on má jasno , basák víc jak  200 Hz  nedá.     A Seas už podle grafu vice jak  2_kila  neumí.   Vysokotonový .    By mohl byt  s řad, 27 TDFC nebo tak .     Ale pouze Seas.   Nic jiného nechci.



http://www.seas.no/index.php?option=com … Itemid=461

(upravil mechanik 29. 11. 2017 18:22)

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Delenie okolo 1,8-2,2kHz je pre 7" bežné. Zároveň to nie je žiaden hliník s ostrými rezonanciami. Teda je to uplne v pohode. S bežnou velkou kalatou to ani nejde deliť príliš inak. Že je cievka na hliníku hádam nemá zas tak velmi čomu vadiť. Deliť na 200Hz s basákom je dosť nízko, bežne nebýva problém s delením aj okolo 450Hz. Každopadne tento seas je skôr stredobasák takže mu to určite nebude vadiť.

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

spíš bych se podíval po něčem menším, 7" je zbytečně velkej, 200Hz ti v 2l kastlíku uhraje kdejakej 4" nebo 5" repráček. Jestli je to na doma, tak by to mělo stačit i výkonově. Spíš jde o to, aby reproduktory šly "na sebe" zabarvením zvuku, nebo jak to popsat, když zkombinuješ kevlar, papír a titan na třech reproduktorech v jedné bedně, tak to může (nemusí) být extra průšvih, i když podle měření je to skoro dokonalý.  První na co mě padlo oko je od seasu tohle: H1304-08 MCA12RC ale neber to jako že tam jinej reprák nemá co hledat. Dělení 7" repro na 2kHz je klasika u malejch dvoupásem, většina vejškáčů funguje líp při dělení vejš, ale zase typ od typu, já mám raděj malý kaloty 0.75" dělený někde u 4kHz a k tomu 4" střed, přijde mi to zvukově lepší. Ale je to věc názoru a osobních subjektivních dojmů. Spíš napiš komplet osazení, ať to může posoudit i někdo zkušenější. Ještě bych se pozastavil na dělení na 200Hz - to bude pasivní výhybky, nebo biamp s poloaktiovní výhybkou? nějak si nedokážu představit ty indukčnosti a kapacity u basáku na tenhle kmitočet, to bude dost nákladná záležitost.

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Možno má 12" basák a potrebuje deliť nízko kvôli nejakej rezonancií. Ten čistokrvný stredák má malú cievku a môže mať už slušnú tepelnú kompresiu. Tiež neviem či si si všimol maximálnu linearnu výchylku. 1,8mm je dosť málo.

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Napis co to je za basak. Ze nutnost ho delit na 200Hz, to je nejaky sub? 250-300Hz ti dost ulevi na hodnotach soucastek.
Pokud fakt takto nizko, tak o mensim stredaku nez 5-6" neuvazuj.
A k tomu U18 bych se i celkem primlouval k nejakemu WG. Nebo aspon Seas DXT vyskac.

ruzne DIY repro

Web

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

No je to  zapeklité.  Je to  reproduktor ARA 931. Kde je membrána s ARN 930 a kmitačka na 8 ohm.    Úplně původně je repro bedna dělaná na tento basák plus středak Monacor SPH , 176.   Pak sem změnil projekt a dal místo monacor   Seas 17.     A výšku 27  TDFC.  Nechal odladit výhybku.  Hrálo to  luxusně ale mně opticky pilo krev že Seas ,17 je oproti původnímu zafrezovaní menši o 6 mm. Reproduktory jsem prodal. krom basáku.  Teď tam dam  "18" od seasu a vyškou take Seas.   Těch 450 HZ je na tuto obludu nesmysl.   Ano ja vím co výhybka ob naši za obludné součástky.  Ale nehodlám na tom šetřit.  A STREDY A výšky chci pouze Seas. Diky.

Ps ta vyška musí  mit  rozměr 104 mm.

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

DXT ma 104mm.

ruzne DIY repro

Web

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

DXT je hliník.    Aby výšky nebyly  nepříjemně ostré?..   A  sedly kte papírové "18"?   Co ta 27 TDFC?

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Ja Seas obecne moc nemusim, nemam s nima zkusenosti. DXT jsem navrhoval kvuli tomu malemu WG. 104mm maji i SBA, Scan Speak atd.

ruzne DIY repro

Web

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

J.L. či máš výšky ostré alebo nie záleží hlavne od elektroniky. Ja mám pásiky, inak tiež kovové big_smile a ostrosť nepozorujem.

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Moje konečné rozhodnutí je následující     Seas 18 RNX P.   Seas DXT.


Elektronika. Koncak NAD 2700. Predsesak Univerzum. CD ,  Technisc..  Ten koncak, dává  Silné basy  jak pří   tichem poslechu, tak  př hlasitém.  Obracena strana je,. No lidově řečeno akorát.   Čili budu spokojen.  Děkuj za vaše postřehy, chlapi sem rad...


Kocour u toho DXT je rezonance 900 Hz,.   Da to dělení kolem 2000 Hz?

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Tak to by som doporučil nahradiť aj tú elektroniku, iste to bude obrovský prínos...

(upravil J.L. 30. 11. 2017 0:07)

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Blazníš?..NAD 2700,   Je kus železa jenom ta váha, to trafo.Atd.     Ten koncak nedám!!!!   ostatní možna třeba ten univerzum.   ale NAD ne!  Ale všechno jnak v dobrem:)

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

2k bych se nebal, zde je projekt:
http://www.audioexcite.com/?page_id=2386
a zde mereni:
http://www.audioexcite.com/?page_id=2242
Podle zkresleni je 2k ok. Ma to delene akusticky plus minus druhym radem, nekde nad 2k, tezko rict. Ty pravdepodobne budes muset dat jine strmosti na obe strany, pokud to mas na rovnem cele. Podle filtru mozna bude treba RLC na rezonancni frekvenci.

J.L. napsal:

Kocour u toho DXT je rezonance 900 Hz,.   Da to dělení kolem 2000 Hz?

ruzne DIY repro

Web

(upravil J.L. 30. 11. 2017 11:03)

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Jo super diky.    Mam problém předchozí ladič tam měl v minulým lazení, mnoho energie na středech.   Raději bych někoho zkušenějšího.   Ladilo by   se  u mně na zahradě která ma 1000 metru čtverečních.    .     Realizovat to chci , květen červen.   Jsem s okolí Pardubic.      Samozřejmě vše hradím.

Děkuji.    Tolk lid na odlazení výhybky nepotřebuji.   Jsi vyberu tak dam vjedet. .)

Re: Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Tak kdo to odladi??

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Tří pásmo výběr reproduktoru stedovyškova sekce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£