Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 119]

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Nedávno jsem si koupil dva magneťáky, jeden elektronkový Grundig TK46 (stereo, 19 cm/s) a tranzistorový Uher de Lux.
Nevíte, dají se někde sehnat pásky??

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

u nás leda zde:
http://www.vintageaudio.cz/prodej/zazna … lusenstvi/
RMG Int., technologie EmTec (dříve Basf)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Benazi 28. 11. 2017 8:15)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

https://elektro.bazos.cz/inzerat/825799 … esinal.php
Na aukru je jich dost.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Benazi: díky.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Já kupoval na , aukru vypadá to jako snad jednou nahraný pásky, krabičky jako nový, na pásku co jsem zkoušel pustit, není nic nahraný, možná jsou jenom skladovaný. Ještě jsem si tam všiml novejch 13cm emtec, takže za mě akro - ebay.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Neviděli jste někde taky takový ty lepicí pásky co kdysi dělal scotch, nebo čím se teď lepí pásky? Koupil jsem si starou echolanu a asi tam musím vyměnit smyčku.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

já to kupoval z venku..

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Nevím zda ti vyhoví tahle: http://www.vintageaudio.cz/product/14E2 … odra-1288/

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

maxell napsal:

asis nepochopil smysl a pointu příspěvku, VHS byla uvedena ilustrativně co do šíře pásku, o návratu téhož video formátu nikdo nepsal,
to pro pořádek

"Som zvedavý či sa vrátia aj videokazety big_smile Sledovať to na 1,5m HD/4K TV, to by bol zážitok big_smile"
mechanik 19.11.2017

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

orhore, pekná stránka, človek by mal fakt chuť si niekde takú "mašinu" vypočuť alebo rovno zohnať. Problém sú nahrávky. Keby nebol problém dostať sa ku kopiám pôvodnej analogovej študiovej nahrávky tak by to bola bomba. Ono sa o tom asi velmi nehovorí ale už nejake roky pred nástupom CD sa používali pásky, asi kazety, ktoré mali digitálnu formu. Teda prakticky už dosť starých vinylov nebude čisto analogových. Ono podla toho čo som čítal tá doba prechodu od čistého analogu k čisto digitálnemu záznamu a predaju trvala dosť dlho. Teda aj keby bolo možné sa dostať ku kopií študiového záznamu, kotúču, tak to ide možno len pri nahrávkach do konca 70s, odhadujem.

Sú to skutočne pekné stroje ale keď tam máte nahrávky z vinylu alebo CD tak to stráca akosi zmysel a znamená to potom že je lepšie si zohnať ten vinyl alebo že to CD asi nehrá až tak zle.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

mechanik napsal:

Sú to skutočne pekné stroje ale keď tam máte nahrávky z vinylu alebo CD tak to stráca akosi zmysel a znamená to potom že je lepšie si zohnať ten vinyl alebo že to CD asi nehrá až tak zle.

Zmysel to celkom nestráca. Napr. novú LP nahrať na pás pri prvom vypočutí, aby sa LP neopotrebovala. Obzvlášť ak sa jedná o vzácny kúsok. Potom môže LP slúžiť ako archív.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Iba že tá nová LP bude na 99% digital mastering takže sa oblúkom zase dostaneme k tomu že najlepšíe to bude na CD. Vinylom získame len zhoršené presluchy, teoretickú dynamiku, šum, kmitočtový rozsah. Keď ide digitálom nejako negatívne poznačiť zvuk tak to musí byť počuť už z platne.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

A kdo píše, že moje "nová deska" nebyla vylisovaná v třeba v roce 1984 nebo dřív? Takže je digitálem pravděpodobně netknutá. Já mám třeba dva aparáty, jeden důsledně analogovej a druhej téměř plně digitální. Sice ten digitální je v permanenci furt, a ten analog je trochu z nostalgie, ale baví mě to...

(upravil mechanik 29. 11. 2017 0:28)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Prvý cd prehrávač bol dostupný už v roku 1982–1985 a dátové kazety sa používali v študách už niekolko rokov pred tým. Tušim posledné Vinyly pred nástupom CD tiež už boli prehnané cez digitálny formát. Píšem to v príspevku 50, o tých dátových kazetákoch v študiách. Bola k tomu pekná stránka v češtine. Akýsi vývoj analogového a digitálneho záznamu... Nevie niekto ako sa volala? Bolo tam tiež mnoho pekných fotie analogovej techniky.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

A všechny studia hned vyházely všechny magneťáky, a přešly na digitál... Pohádky Boženy Němcové, ještě v roce 1990 se najde spousta vydanejch CD, na kterejch je napsanej tajemnej kód AAD, tj digitalizace v podstatě až při vypalování CD... Tady jsem našel třeba moje oblíbený Iron Maiden z r 1986, na CD je napsaný ADD, a že by desku dělali z digitálního masteru, se mi nezdá, ostatně asi by se tím v té době na LP chlubili, že jsou "napřed" . Možná by bylo zajímavý srovnání CD a LP 1986, a pak ty "remastered" pozdějších vydání. Na desce je jenom značka DMM, což není o tom, že je to metal, ale že je to rytý přímo do mědi, a ne přes šelak udělanej master.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Nabídka KOOPu vloni ve Frymburku.
https://postimg.cc/mz5bWb3J

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

věštba se plní
kazety

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Lidi konečně prohlídli tu lež o tom, že mají kazety hroznej zvuk a začali je zase kupovat, zlo bylo pokořeno! big_smile

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

uz len zohnat nejake aktualne kazety a nie tie 20-30 rocne invertare, ktore uz su povacsinou chybove predpokladam zlym skladovanim...naposledy som kupil nerozbalene 10ks TDK SA-X90 a 4 boli chybne sad
Chcel by som archivovat, tak 70 LP ale na taketo kazety asi nie.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Tuhle jsem na Plusu slyšel, že mag. pásky mají budoucnost, ale nemluvilo se "kazetách", ale dat. úložisti: https://plus.rozhlas.cz/magneticke-pask … ta-8387855

Jestli jdou do módy kazety, tak asi jen na nějaký čas, jako se vším; nevíme coby roupama už...

Příspěvky [41 až 60 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£