Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ty považuješ svou obchodní korespondenci za nesoukromou, tj. zveřejnitelnou? cos kdy komu účtoval nebo prodával?
Řekl bych, že jakákoliv korespondence mezi dvěma subjekty je zveřejnitelná dál jen se souhlasem obou stran.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

nic si nepletu...bejt ČR právní stát tak Sinclair již dva roky sedí, škrábe brambory v teplákách na Mírově, exekuce mu sebere poslední šroubovák, kombinačky, trafopájku a čauky, ještě něco ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Otas 15. 11. 2017 18:08)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Asi těžko.
Za prvé by i ve státech, které obvykle počítáme za právní, pak nebylo místo v base. A za druhé, když to má být trestný čin, musí to být za škodu nikoliv nepatrnou (tedy do 5000Kč - §138). To by se pak mohlo nafásnout (podvod) od nuly do dvou let (§209, odst. 1). Až s opakováním vyfásnete flastr od 6 měsíců (odst.2) až do 3 let.
A výše škody se určí (§137) - zjednodušuji - podle toho, za co se to prodává, nebo obstarává. To u těch starých nebo DIY věcí neznamenalo dost vysokou částku. Emoční stránka věci není ve škodě zmíněna (byť se o ní tuším uvažovalo).
Všechny paragrafy citovány z trestního zákoníku - zákon 40/2009 Sb. - možno popřípadě nastudovat.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Otas: Kdysi se mluvilo i o tom, že i opakované přestupky (tedy do 5000 Kč) mohou být považovány za trestný čin. Nevím jistě jestli to prošlo.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Crifodo napsal:

Ty považuješ svou obchodní korespondenci za nesoukromou, tj. zveřejnitelnou? cos kdy komu účtoval nebo prodával?
Řekl bych, že jakákoliv korespondence mezi dvěma subjekty je zveřejnitelná dál jen se souhlasem obou stran.

A protože podvodník s tím asi souhlasit nebude, tak o něm budeme mlčet, taktéž o každé nevyžádané korespondenci.

Nejsi Crifodo padlej na hlavu ?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

PB:
Také jsem to slyšel, ale mám pocit, že se to neujalo (ale netvrdím to s jistotou, nepracuji v oboru), asi to byla jen nějaká předvolební rétorika. Nicméně, pokud se podá společná žaloba více poškozených, lze to sečíst jako souhrnnou škodu. Problém je, že náklady (minimálně znalecké posudky na odhad ceny - navíc nekonkrétní, protože znalec nevidí dotyčný kus a víme, že měl poruchu...) přesáhnou cenu nevrácených věcí a dobrání se vrácení věcí, nebo jejich hodnoty a nákladů na soudní řízení je ve hvězdách.
Nemusí se to ani vyhrát (kdo má obvyklé doklady od předání do opravy?). Ne, není to příliš nadějná kauza.
Z mého pohledu je to smutný příběh se škodami na více stranách, nejen u oklamaných majitelů věcí předaných k opravě.

(upravil dhaman 16. 11. 2017 21:07)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Mne keby na tych veciach zalezalo.
Tak sadnem do auta navstivit panka osobne doma a neodijdem kym mi z tej dielnicky masinku nevyhrabe.
Vyplakavanie na fore velmi nepomoze...

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

danhard napsal:

A protože podvodník s tím asi souhlasit nebude, tak o něm budeme mlčet, taktéž o každé nevyžádané korespondenci.

Nejsi Crifodo padlej na hlavu ?

Opak mlčení není přece zveřejnění korespondence obou stran. Co to je "nevyžádaná korespondence" v tomhle kontextu nechápu.
Aby se dalo bez následků někoho veřejně nazvat podvodníkem, musel by mu napřed být soudem prokázán TČ podvodu. Přičemž než se tak stane a asi i potom jsou nedotčená jiná práva obviněného, třeba i to respektování obsahu korespondence.
Nedělám obhajobu podvodníkům ani nechci bazírovat na právnických pojmech, ale na druhou stranu lidové soudy tu už kdysi byly a taky to nevedlo zrovna k právnímu státu. Přištěkávání smečky nepřispívá ani k větší autoritě soudu ani k větší šanci na náhradu škody těch skutečně poškozených.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

swoop napsal:

Do konce roku se chystám na výlet do Luhačovic pro můj Sny TaF 650 ESD co mám na opravě u toho "pána". Chce se někdo přidat? Mám na něj kontakt, ne ten co je uveden na webu.

Zdravím, už víš kdy by jsi tam jel? Já tam mám u něj asi 4 roky Transiwat 40, který jsem si kdysi dával dohromady. Já vím že někdo řekne vykašli se na ten starý krám, ale pro mě má spíš morální hodnotu. Jsem od Nymburka a mám to cca 300km do Luhačovic, ale přesto bych o tom přemýšlel. Jirka

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jirka_S napsal:

Já tam mám u něj asi 4 roky Transiwat 40

Rozdává "rozumy" na Bastlírně ,nemá čas opravovat smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Napište mu někdo pod cizím jménem, že máte pro něj zesilovač na opravu a že mu jej dovezete osobně a jak otevře dveře tak po něm chtějte svůj stroj zpátky.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Nebo líp až otevře tak rovnou jednu výchovnou..

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jako mít u něj věci x let tak ho plesknu, že by spadl zpátky do baráku ale nechtěl jsem být hrubý smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

...a máš do půlhodiny na krku políše za násilí a teroristickej útok, nene, takhle tedy ne

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tedy abych se tu bál někomu dát přes držku ? To jsme to s tou demokracií dopracovali smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

ano, "občanské svobody" a "diktatura proletariátu", vymahatelnost práva... skončily velmi dávno, AD1990 pověděl bych

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil BFU43 27. 11. 2017 18:30)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Pro mě je trochu zvláštní ta tvrdá cenzura jakéhokoliv náznaku řešení problémů se Sinclairem na ebastlírně. Proč se nemohou poškození lidé domáhat svých přístrojů i tam, když je tam Malaník aktivní a (téměř) není možné se s ním jinak spojit?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Zajímavý jak si hraje na dobráka od kosti.Objednává kupuje a posílá součástky lidem na Slovensko,ale čas na vrácení zesilovačů nemá.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … mp;t=82737

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

No, ak ich pomaly rozobera a rozpredava na suciastky. Musi mat slusnu zasobu nezohnatelnych suciastok na stare masinky.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Já se divím, že jste mu ještě nikdo nedali do rypáku. Krypl, co si tu z vás dělal jak dlouho dobrý den s rakovinou, zadržuje vaše věci, směje se vám na dálku jací jste hlupáci a on je nepostižitelný si nic jiného nezaslouží.

Příspěvky [261 až 280 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£