Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 319 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 317 318 319 320 321 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,361 až 6,380 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře, to je nádhera smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jj i nadherne vyfoceno

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

... deformace perspektivy, špatné osvětlení a nedostatečná hloubka ostrosti? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Spis pocitove, s temi stiny to vypada jak domky a komin..:D

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rix, reeb: díky kluci, baví mě to, když to hezky hraje a navíc i hezky vypadá...

Hazys: ... polepším se a začnu cvakat mobilem, snad se to časem naučím a budu dělat ty krásné placaté fotky jako všichni na fejsbůku smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře, opět je to lahoda pro oko o duši ani nepochybuji.( zdroj mám stále ještě bez obalu - Ale zima už klepe na dveře).

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Díky Vladimíre, je to jen mírná modifikace toho, na čem posloucháš ty. Hlavní změna je v DPS, aby to vešlo do krabice z modushopu. Výstupní elka je použitá 6N3P-EV na místě ECC85, která se už hůř shání. Jo, taky jsem se k tomu dostal až teď, když je venku hnusně.

Web

(upravil tubamusic 22. 11. 2017 11:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jsem zapojil 444 na velký bedny, který mám jako referenční ( ne proto že by byly tak dobrý, ale proto že je mám naposlouchaný již 20 let ). Pořád nemůžu rozdejchat jak to hraje. Není to sebechvála, ale prostě jsem nic podobnýho tady neměl a asi ani nikde neslyšel. Dynamika, hloubka, lokalizace, prostě vše co se dá na zesilovači slyšet je né o jeden, ale o několik levelů dál, než to co jsem doposud spáchal a i jinak slyšel. Škoda, že zesilovač musí pryč. Bude to jediný prototyp a z finančních důvodů jsem ho byl nucen prodat člověku, který na mě léta naléhal, že ho musí mít. To bylo to hlavní, co mi donutilo tenhle projekt dodělat. Doba je zlá...
Pár fotek z dílny při včerejším dokončování:
https://s17.postimg.cc/xcxmighaz/IMG_20171121_151118.jpg https://s17.postimg.cc/ssbg2xxff/IMG_20171121_151208.jpg https://s17.postimg.cc/bf15o3hjv/IMG_20171121_151328.jpg https://s17.postimg.cc/g0x9wgasr/IMG_20171121_151400.jpg https://s17.postimg.cc/memczpnej/IMG_20171121_151450.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je smutné, ak niekto, kto dokáže vyrobiť takýto klenot si ho sám nemôže dovoliť sad V tomto kontextu mi nedá nespytat sa - (aj keď viem že mi na to asi neodpovies) kolko u teba stoji takáto "zakazkova" vyroba vyžadujúca precíznu, vysoko kvalifikovanú pracu?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mě by to taky zajímalo , alespoň řádově...... klidně do sz
Díky
Ota

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pokud je skládání hotových stavebnic vysoko kvalifikovaná práce, co je potom návrh takových věcí?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pro leckoho je to "impossible job" .
Kdysi jsem měl nabídku dělat vývoj HW , ale když jsem si to byl trochu blíž obhlídnout, tak cituji " v devadesáti procentech případů dostaneš katalogový zapojení a uděláš na to desku" - Tak to mě hned odradilo. To není vývoj, ale replikace.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tipi, otapa: Já se tím neživím, nedokážu říct za kolik bych něco takového spáchal na zakázku. Na tomhle projektu jsem spíš hodně tratil, ale ležel mi tu materiál několik let bez užitku a naskytla se možnost to poslat dál. Jen vývoj a výroba desek vyšla na dost peněz, na výrobu pro někoho se mi to nevyplatí, to by nikdo adekvátně nezaplatil.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak šup šup, PCB do výroby, predávať nech sa dačo z vývoju vráti smile Myslím že veľa ľudí by ti za tvoje projekty (ľahko dostupné) otrhlo ruky (sám mám v šuplíku tvoj preamp a prepínač vstupov + zdroj).

(upravil Jupi 23. 11. 2017 8:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tubamusic: Pekná prácička.
Mal si možnosť v minulosti niekedy vypočuť DPA222 Fast, nebodaj s MOSFETmi na vstupe? 444 bolo ešte lepšie?
Mechanika je tiež vlastná výroba?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: vývoj má šanci se zaplatit jen pro velkou sérii, jinak je to spíš o radosti z práce smile
tubamusic: hezké to máš, věřím, že tě to bavilo, dát to dohromady.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: 444 neni zadna stavebnice..

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

staffy: PCB nebudou, filmy sice jsou uložené u firmy kde jsem to nechával dělat, ale s ohledem na pana Dudka nechci s tímhle projektem nijak nakládat. Z dnešního pohledu už bych to zas řešil trochu jinak, tak možná vznikne zas něco jiného.
Jupi: Měl jsem 222 s původním osazením s bipoláry, pak jsem měl možnost tu mít 222 "speed" na opravu s Jfety, pak obdobu 223 "speed", nakonec svého Leache s rychlými trandy. Tohle hraje z toho všeho zatím nejlíp co jsem tu měl, to jako opravdu. Nekompromisně to vyřadí nekvalitní nahrávky takovým způsobem, že je člověk odmítá poslouchat po prvních vteřinách. Naopak kvalitní nahrávky to vynese tak, že si to člověk pouští znovu a jen se kochá.
Mechanika je Modu + místo středovýho tunelu je 10mm příčka, která je pevnostně dostačující aby unesla trafa.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys:
Možno som mal šetriť superlatívmi ALE: Z toho čo napísal tubamusic mi vychádza, že to rozhodne nešlo o pospájanie hotových modulov. A ALE ak by aj išlo len o to, tak si dovolím tvrdiť, že hodiť dokopy hotové moduly tak aby z toho nevzniklo brumiace vrabčie hniezdo (v lepšom prípade - v horšom rovno horiace vrabčie hniezdo) ja nad rámec schopností 99,9% česko-slovenskej populácie. A to som s tým chcel vlastne povedať. Najväčší problém cz/sk odborníkov je v tom, že sa jednoducho nevedie predať - a toto sa týka hlavne staršej generácie. Za takúto precíznu zákazkovú výroby by v niektorých krajinách vypýtali aj niekoľko násobok primernej mesačne cz/sk mzdy.
Dovolím si príklad. Asi pred 10 rokmi som robil PC technika. Občas si ma zavolala jedna staršia pani, že jej dačo nefunguje. Robila tlmočníčku a mesiace sa zdržiavala vo francúzku. Väčšinou to boli úúúplne banality, pamätám sa, že raz mala problém, že jej netlačila tlačiareň, problém bol len v tom, že si ju napojila do iného USB portu a úžasný windows ju samozrejme pridal ako ďalšiu tlačiareň číslo xy... no skrátka "práca" aj s vysvetlením, že ako tomu predísť nezabrala ani 5 minút, keď som odchádzal, tak mi strkala do ruky 2 tisícky (SK ešte v tedy - samozrejme). Najprv som si mysle,  že sa len pomýlila, tak jej hovorím, že je to strašne veľa za takúto hlúposť (v tej dobe sme fakturovali 460 za hodinu aj to 99% ľudí/firiem frflalo, že prečo tak veľa). Ona sa na mňa pozrela a povedala: nie pane, nebojte sa, ja ešte nie som senilná ani dementná, nemusíte sa cítiť nepríjemne, že ste oklamali starú pani, ja veľmi dobre viem koľko je to peňazí, ale veľmi dobre viem aj to, že napr. vo francúzku by mi za toľkoto peňazí ani nezdvihli telefón...
Našťastie, sa mi zdá, že  mladšia generácia s týmto problém už nemá (skôr mi príde, že majú viac sebadôvery než schopností). Z arogancie a sebaistoty tvojho vyjadrovania si dovolím tipnúť, že patríš už do tejto generácie – s tým rozdielom, že aj tvoje schopnosti  sú minimálne na úrovni tvojej sebadôvery, tak aspoň dúfam, že to nerobíš za pár šušňov...  wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Děkuji za reakci, nečekal jsem, že to vyvolá takovou věcnou diskuzi. 
Ještě jsem tedy neslyšel o tom, že by stavba některého z DPA nebylo jen osazení stavebnice (součástek do koupeného plošáku) - možná jsem jen zaspal dobu? O stavebnice jsem se nikdy moc nezajímal.
Že je to nad rámec většiny populace, asi jako jo, ale já se nerad porovnávám se zbytkem populace. Nějak si s tím zbytkem nerozumím a to v mnohých věcěch, včetně třeba chlastání alkoholu wink
Že by měli problém se prodat pouze odborníci starší generace, si fakt nemyslím. Bude to nejspíš přesně naopak: Je totiž nejspíše výsledek té vaší respektive předchozích generací (než té naší), že se většinou čumí akorát na počet titulů a nikoliv na skutečné vědomosti dané osoby. Je mi jasné, že se tu dost těžko dá generalizovat, tak to zas prosím neberte tak doslova. Ale v naprosté většině korporátů (a nejen tam, např. i ve školství, vědě i výzkumu) to takto prostě je. Nejprve kvalifikace, potom až nějaké znalosti. Zkuste si třeba sehnat nějakou slušně placenou práci třeba jen s bakalářem. Naštěstí však tento trend pomalu začíná ustupovat, neb v oboru začínají docházet schopný lidi.
A co se týká toho, za kolik co robím já, to by bylo na zcela jinou diskuzi, kterou bych tu nechtěl úplně rozpoutávat. Řekněme ale, že nejsem tak zcela spokojen. Ostatně, zakázkovou výrobu čehokoliv nedělám (stejně by nebylo moc čeho a komu) a na založení živnosti/firmy mě v tomhle státě už poněkud začíná přecházet chuť wink

Příspěvky [6,361 až 6,380 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 317 318 319 320 321 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£