Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 119]

Téma: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

https://technet.idnes.cz/audiokazety-se … zpravy_vse

(upravil mechanik 19. 11. 2017 20:12)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Neuveritelné, veď kazety majú mizerné parametre. K čomu je dobré počúvať najmenej kvalitný formát, teda medium, ktoré sa kedy robilo? Vinyl je fakt pekný a môže hrať dosť dobre ale kazeta? Bolo to núdzové riešenie a kvalita zvuku tomu odpovedala... Vinyl aj kotuč boli proste príliš velké.

Som zvedavý či sa vrátia aj videokazety big_smile Sledovať to na 1,5m HD/4K TV, to by bol zážitok big_smile Ale ktovie, možno sa vrátia aj sklenené obrazovky big_smile To už by boli zaujímavejšie premietačky analogového filmu s kotúčov, tam bude kvalita slušná.

EDIT: aspoň sa nebudeme nudiť v autonómnych autách, vypneme pripojenie k internetu, vyberieme igelitku plnú kaziet a začneme pretáčať big_smile

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

retro letí a hipsteři to budou skupovat ve velkým .

Web

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

mechanik napsal:

Neuveritelné, veď kazety majú mizerné parametre.

řekl bych, že kazeťáky ve své nejlepší kondici hrály o dost líp než zahraje průměrná LP (s dolby C, HX Pro, na kvalitní pásky).
Dynamický rozsah a odstup šumu je pak někde jinde než první kazety v půlce šedesátek. Takový záznam je pak srovnatelný se studiovým záznamem na 38 a ten byl v 99.99% případů, dovoluji si poznamenat, výchozím zdrojem pro zde zbožnělý vinyl smile

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Zajímavý článek smile. Mě spíše pobavila věta: "i u nás jsou stále k dostání prázdné audiokazety za ceny kolem mezi dvaceti a třiceti korunami za 90 minut záznamu."
Oficiálně se u nás prodává akorát audiokazeta Maxell UR 90, což není zrovna typ ze kterého by nadšenec uchcával blahem. Jiné kvalitnější typy se musí shánět poněkud jinak a hlavně za jiné, velmi vysoké ceny, protože se jedná už jen o skladové zásoby sběratelů.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Crifodo napsal:

Dynamický rozsah a odstup šumu je pak někde jinde než první kazety v půlce šedesátek. Takový záznam je pak srovnatelný se studiovým záznamem na 38 ...

To myslíš vážně, nebo o tom víš hovno ?
A z čeho jsi ty kazety nahrával ?

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Prostě Amíci.Jejich imperiální jednotky,řazení pod volantem a Harleye...Řekl bych,že ta móda bude jen tam.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Já si až tak nemyslím, že tohle je výsadou jen američanů. Jen se o nich více píše. Zájem o kazety je celosvětový, ale už né tak masový jako v 80 a 90 letech. Bohužel nové kvalitní kazetové stroje se nevyrábějí a ty staré si umí udržovat jen ti co se tomu věnují.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

a momentary lapse of reason

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Nie je pravda, že sa už kazeťáky nevyrábajú: http://audio.teac.com/products/cassette/

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Běžná kazeta s 4,75cm/s nedosahovala ani na paty záznamu na 19 na kotoučáku, kdepak studiovky na 38 smile

(upravil clarion 21. 11. 2017 21:37)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

To je pravda, ale pravda je aj to, ze zaznam na slusnu chromku, na povedzme takom onkyo ta2500, ci aiwe f770 z LP, ci CD je rozhodne pocuvatelnejsi, ako nejaka internetova mp3ka prehravana cez kdejaky telefon pripojeny k zosiku....

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Jupi - psal jsem, že se už nevyrábějí kvalitní kazetové magnetofony. Promiň, ale v tom odkazu to je jen parodie na kazeťáky. Nejlepší kusy se vyráběly koncem 80 a začátkem 90 let. Pak už to šlo s kvalitou z kopce (plastové setrvačníky atd) i když se i později našly solidní kusy od různých výrobců.

DJ_Rix - máš sice určitou pravdu, ale jen u těch studiových 38. Pokud se pohybujeme v oblasti spotřební elektroniky, tak s dobrým nastavením a elektronikou (fety na výstupu snímací hlavy), dokázaly kvalitní kazeťáky tu 19-ku překonat. Bohužel ne každý měl v minulém století kazetový deck za 20 a více litrů, tak to mnozí pak hodnotí poněkud jinak.

Nejlepší je pořizovat záznamy na kazety právě s černých desek. V podstatě se tím provede analogová záloha a desku pak uživatel nemusí používat, opotřebovávat.
Digitalizovat kazety či desky je z mého pohledu špatná cesta.

Kdo by měl zájem: http://www.tapeheads.net/

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Ono nebylo třeba ani takové investice, co si matně pamatuju, tak celkem slušně hrálo i SM260/261 , nejlépe s tuningem nastavitelné předmagnetizace. Sice jenom dolby B, ale za ty prachy. A jak někdo psal, to prásknutí elektromagnetu mělo taky svý kouzlo...
Já onehdy nějaký nahrávky z počátku 90-tých let vytáhl, a co mě překvapilo, tak nějakej pop hrál strašně mizerně - po konfrontaci s youtube jsem přišel na to, že to tak mizerně asi nahráli už ve studiu, jinak i po víc než 20-ti letech bych si na kvalitu záznamu nějak nestěžoval.

(upravil mechanik 22. 11. 2017 0:51)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

clarion, tak to pozor, tie drahé telefony hrajú velmi dobre a to myslím v porovnaní s dnešnými slušnými vecami ako asus xonar essence a podobne. Viem aké to bolo keď sme skúšali kamarátov nový a drahý iphone. Mp3 je tiež uplne v poriadku keď je to 320kbps alebo asi aj 256kbps. Je vidieť že tu dosť ludí žije vo večne omielaných polopravdách. Občas je lepšie si to skúsiť. Ja som od toho telefonu čakal velký šum a mizernú kvalitz zvuku ale proste doba ide do predu. Integrovaná zvukovka ktorú som mal na doske pred pár rokmi šumela a hrala mizerne. Ja už som to tu písal asi 3x. Ako som našiel fotky rozobraného telefonu a boli tam kvalitné OZ od TI a čipy tušim od ESS a velmi blízko nejake oscilátory pre audio. To všetko na maličkej ploche na PCB pod odtienovacím plechovým deklíkom. Nepochybujem že by to pri prehrávaní z lepšieho webu cez internet prehralo všetky pekné mašiny čo som mal v rukách. SONY 228ESD, X33ES, 339ES, DENON DCD3000. DENON DCD-735 a TESLA MC902 radšej ani nespomínam. Krásne krmené z CD... Čas si to priznať. Tak isto Dčko od Lyngdorfu hrá velmi dobre... Sám som sa s tým dlho vyrovnával big_smile a nepočuť tak nikdy neverím! big_smile

Doba pokročila. Niesu nutné fyzické nosice - kazety, vinyl, kotúče, cd a hudbu je možné prehrávať z pamätovej karty lebo z internetu... DACy niesu v DIP28 (TDA1541), OZ v DIP8, začali sa robiť NPO a nie su len klasické keramiky a obrovské folie a tak dalej... Skutočne je možné mať všetko na pár cm2 vo velmi dobre kvalite.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

orhore: máš pravdu. Pozrel som si parametre toho teacu a je čistá hamba.
Doma hrávam a Sony TC-K 790ES, 808ES alebo Technics RS-B 965, takže viem čo je kvalitný záznam...

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Ze ide o nostalgiu je viac menej jasne, lenze ono to treba rozmenit na drobne...
Tak ako v minulosti nemal kazdy trebars Akai gx75, tak dnes nema kazdy Xonar, ci slusny telefon. Tak ako v minulosti nemal kazdy zbierku LP, tak ani dnes mnohi nemaju zbierku CD a toboz uz nemaju bezstratovky 24/96. Tu na webe je kopa ludi, co maju aj jedno, aj druhe aj tretie. Vonku, mimo komunit je to ale bieda nad biedu. Kazetak je pre ludi len sumitko, lebo jediny, ktory kedy mali bol nejaky jazvecik kupeny na Mexicoplatzi. Slusny mobil, nedaj boh nejake Fiio je pre mnohych nadavka. A hudba? Zadarmo z netu z pofidernych webov v pofidernej kvalite. Aj mnohe seriozne sa tvariace mp3 320 kbps su pri konverzi z cdciek ekvalizovane do nepocuvatelnych hodnot a s takym DR, ze je to na grc. A co si budeme hovorit, 98% ludi, hoc maju doma PC NEVIE doma urobit mp3ku, nevie si nastavit comp, a konfigurovat foobar  je pre nich vesmirna technologia. Takze to, ze mi sa tu bavime o hardweroch za stovky euro, ci v minulosti mariek je fajn, diskusia pomaha, len mimo nas je pole neorane.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

DJ_Rix napsal:

Běžná kazeta s 4,75cm/s nedosahovala ani na paty záznamu na 19 na kotoučáku, kdepak studiovky na 38 smile

pravdaže, a vše ostatní u kazet domršil kompander dolby

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Vzhledem k tomu, že servisu a seřizováním analogových magnetofonů se aktivně věnuju přes 15 let, rozhodně nesouhlasím, že lepší kazeťák přehraje běžný kotoučák na rychlosti 19cm/s. Zkuste si nahrávat na kazetu s magnetofonem seřízeným na tok 514nWb/m poblíž 0VU. Zkuste si změřit frekvenční rozsah na tomto toku nikoli při hodnotě -20dB, ale zkuste ho na nule a pak to srovnejte s cívkovým strojem. Ony i ty Dolby systémy by byly fajn...ale základní nedostatek kazeťáku - pohyblivý vozík s hlavama + pofidérní filc v kazetě a tím pádem nemožnost opakovaně přesného dosednutí pásku na hlavu značně celý systém deklasuje. Moje zkušenosti jsou takový, že ani GX-95 nikdy opakovaně nedosáhl výsledků, co třeba běžný cívkový B-77.

Re: Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

CC audio dobré do přenosného radiomagnetofonu, walkmanu a autopřehrávače (zjednodušená obsluha, manipulace), pohyblivé hlavy, hm, to byl problém u reverzáků, jakž-takž to zvládla Aiwa AD-R450 a odvozené typy jinak ale nedůvěra

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [1 až 20 z 119]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Vzkříšení audiokazet... jak pro koho --- já je stále používám... lol

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£