Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 318 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 316 317 318 319 320 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,341 až 6,360 z 8,408]

(upravil DJ_Rix 28. 10. 2017 8:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Moc hezkej lampáč,na tvoje videa rád koukám, je to radost vidět jak to jde někomu od ruky smile Jednu poznámku si ale neodpustím, vypadá to že jsi koupil slušná trafa, ale zapojení lamp je tragédie sad Ty KTčka si nepochybně zaslouží mnohem lepší poctivě symetrickej budič !

BTW, není původní kisna na prodej ? big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys napsal:

A nějaký kryt na ty lampy nahoře bude? wink

ne ne nebude. příde mi škoda ty lampy něčím zakrývat.

DJ_Rix napsal:

Moc hezkej lampáč,na tvoje videa rád koukám, je to radost vidět jak to jde někomu od ruky smile Jednu poznámku si ale neodpustím, vypadá to že jsi koupil slušná trafa, ale zapojení lamp je tragédie sad Ty KTčka si nepochybně zaslouží mnohem lepší poctivě symetrickej budič !

BTW, není původní kisna na prodej ? big_smile

Jo s tim zapojením asi budeš mít pravdu ale co sem hledal jiný zapojení tak sem našel prakticky furt jedno a to samí . Kdyžtak pošli něco co si myslíš ze je oka . Trafa jsou Hammond .

Původní bednu už nemam prodal jsem jí kamarádovi big_smile

Web

(upravil matcm 1. 11. 2017 15:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já včera konečně dokončil 2x18" subwoofer . Nyní první kus,přibudou jěště 3 ks.  Váha 62 kg.

Spoiler

https://s1.postimg.cc/9aw0h72phb/20171101_131538.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

koupili jsme si džíny, ne sice z Číny ale z Bangladeše zn. F&F a z místního Tesca, na kolo a na pivo se hodí, teraz hledám dobrovolnici co mi zkrátí nohavice, za tu službu 0.5L ajerkoňáku z Lidlu dám nebo - dohoda

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil vluz 1. 11. 2017 23:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Odkaz na přílohu ve svým mailboxu, to jako fakt ? yikes

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2maxell:uz jsi cetl neco o vyrobe textilu v Bangladesi?

(upravil voltik 1. 11. 2017 20:02)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

konečně sem se dostal k tomu, to nafotit.

NC500.
Zajímavý je tam hlavně přechod přenosk. kabelů na klasické RG62. Nic víc. cool

Článek s fotkama
http://www.volta.estranky.cz/clanky/rec … 0-iv..html

Jen fotky na rajčeti
http://volta.rajce.idnes.cz/Oprava_gram … C500_IV./#

Web

(upravil Kritik 7. 11. 2017 6:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes mi přišla náhrada za Sandisk clip Zip Nintaus X10 http://forum.avmania.e15.cz/download/fi … ;mode=view
Samozřejmě nesmělo chybět zaplacení výpalného celníkům smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ta RG62 tomu dodá jistě líbivější zvuk.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka napsal:

2maxell:uz jsi cetl neco o vyrobe textilu v Bangladesi?

něčítal som !keby volajaký odkaz bol...ďakujem

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Otas 11. 11. 2017 17:37)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tal jsem dnes dal do ostrého provozu nový zesilovač pro sluchátka v mixu pro DJe. Naprosto primitivní zapojení (OZ, posilovaný dvěma BD139/140/16 v napájení. Na mé ucho to zní dobře, na ocsiloskopu to šlape do 330 kHz (konec mého generátoru) a kreslí to sinusovky jako víno, jen nad 100 kHz je tam malinký hrbeček při limitaci. I obdélníky z generátoru jsou skvěle přenesené. Zkoušeno v rozsahu zatížení 14,7 ohmů až 500 ohmů.
Jako OZ z výběru LME49710, OPA134, OP27, OP37 ten první nejvíce šuměl, zato makal tak jak je to popsáno a "zvítězil". OPA blízko limitace "pravidelným stehem" obšívaly dolní půlvlnu sinusovky, OP27 měl steh nepravidelný sad a OP37 dělaly v limitaci pichy.
I přes problémy se šumem je takovéto srovnání výsledků rušivých napětí na výstupu při stažené hlasitosti:
Původní LM386N s napájením 15 V - 195 uV, po přepojení dle doporučení dokonce 310 uV sad.
Nové zapojení se stejným napájením - 9uV (podotýkám, že šum při odpojení vstupního poťáku na prkýnku šel ještě o fous dolů, tam bych měl ještě trochu pomakat). Max. sin. výstup 3,5 V (na 20 ohmů), což stačí na hluchnutí i u 150 ohmových sluchátek. Zkoušeno i na napájení +22V, kde byl dosažitelný výstupní signál přiměřeně větší.
Nakonec jsem dal na výstup do série odpor 4,7 ohmu - proti zkratu. Nově jsem - pro hifisty - vyzkoušel tento odpor, zařazený do kolektorů trandů (ZV jde přímo z výstupu k sluchátkům) a rovněž se to chová zcela korektně.
Až budu mít čas, celé to popíšu jako projekt, kde budu popisovat své postupné prozřívání na cestě ke správnému zapojení sluchátkového předzesu a zesu v mixu (včetně úprav mixu), především z pohledu šumu, se všemi schématy a s měřením. Chápu, že to bude dobré leda pro začátečníky, ale ať se poučí z chyb.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jsem oživil a zkusmo poslechl dva moduly DPA444, které jsem před časem spáchal a dlouho ležely nedodělaný. Chová se to velmi mravně a není to třeba nijak složitě kompenzovat.
https://s17.postimg.cc/lx6s7639n/IMG_20171118_121100.jpg https://s17.postimg.cc/fjhp3xdt7/IMG_20171118_121134.jpg

Web

(upravil maxell 19. 11. 2017 17:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ej čo ! elektrický kafemlejnek z Lidlu
https://www.kupi.cz/sleva/elektricky-ml … ilvercrest

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tubamusic, vyzerá to uplne ako staršie produkty CW a SPA, ešte keď sa nerozlišovali a boli pre DIY. Inak by si mohol neopakovať "nedokonalosti" pomalších verzií DPA a dať tam poriadne budiče ako 2SA1837, tie od ON Semi MJL15xx sú pomalé a mizerné. Keď už sa hovorí že FETy sú čisté a rýchle, ako môžu hrať keď sa tam dá mizerný 30MHz budič? Ale to je len taký nápad... Inak aké tam máš koncové tranzistory? IRF9240 alebo niečo zaujímavejšie? IXYS, EXCON...

(upravil DJ_Rix 19. 11. 2017 18:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pokud si pamatuju, je to bipolar, s parnimy koncaky, pro ne jsou mozna ty MJE15xxx lepsi budice.
Jinak mas to hezky tuba, to uz jsme rikali kdyz jsi to sem daval drive, jsem rad ze to nakonec chodi bez problemu ! smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ty 2SA1837 by už byly na hranici spolehlivosti, mám je tu v šuplíku, ale nedal jsem je tam. MJE jsou přeci jen výkonnější a úplně stačí. Konce jsou MJL 1302. Šlo by to samozřejmě osadit ještě rychlejším materiálem, ale proč? Ještě před deseti lety jsme se rozplývaly nad zesy s 2MHz konacáky a jak to hrálo. K čemu extrémně rychlý trandy, když to pak člověk musí složitě zatloukat. Podle toho jak se tohle chová, by to ale určitě tady nebyl takový problém. Snad někdy vznikne 330, kterou jsem před časem nakreslil ( zatím je ve stadiu návrhu), ta by mohla být extrémně rychlá a konečně už i stabilní.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nedá mi to nezeptat se. Budou k dispozici DPS?

(upravil mechanik 19. 11. 2017 22:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No keď to má 200W/4R tak si nemyslím že použitie tých toshiba budičov je na hrane. Dva páry slušných bipolárov to musí zvládnuť. Myslím že ich mal aj symasym enhanced 200W/4R a iné projekty. Mne v pohode budili 5 párov toshiba 2SA1943/2SC5200 alebo 4 páry parných sankenov, aj 4 páry tých 30MHz MJL od ON Semi. Bol to 400W/4R koncák. Keď som to riešil s inými problém by nastal len v prípade skratu.

Tak neviem, 2MHz koncáky... Mne už 4MHz On Semi pripadali byť zvukovo mizerné. Ale je to každého vec čo použije. Ja sa snažím o to aby to hralo čo najlepšie. Naopak pri použití rýchlejších tranzistorov bežne idú kompenzácie dole. Uplne vždy a všade som to tak mal.

Nemám žiadne problémy so stabilitou ani pri osadení vstup 300MHz, VAS 400MHz, budiče 200MHz, koncáky 60/70MHz. Myslel som že od kedy OPAMP prerobil DPA 222/223 na "speed" verzie tak už každý vie aký to má zvukovo prínosť.

Pardon, zase to vyzerá ako keby som do toho rýpal. Chcel som len pochváliť peknú dosku a pri pohlade na obrázok ma napadlo čo by som ja urobil inak.

(upravil pzwak 20. 11. 2017 12:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

včera oživený přírůstek do rodiny RIAA MM / MC lampových preampů, tentokrát čistě lampové MM s 6F12P a 6N3P-EV, THD pod 0.02%, gain 46dB, odchylka od RIAA průběhu pod 0.3dB
all in one preamp
https://www.pzwak.eu/tubes/TPP123Mk2.jpg
externí zdroj žhavení a anody
https://www.pzwak.eu/tubes/TPP123Mk2-power.jpg

Web

Příspěvky [6,341 až 6,360 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 316 317 318 319 320 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£