Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Výroba a Prodej Lampiček - zákon

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Výroba a Prodej Lampiček - zákon

Zdravím , omlouvám se že píši mimo téma , ale přesměrovali mě k vám z PC-Help s tím že by jste mi zde mohli pomoci. Vyrábím modely-sošky a některé bych chtěl podsvítit a následně prodat , ale nechci jednat v rozporu se zákonem. Tak mě zajímá jestli při zabudování elektroniky do těchto sošek (napájení 5V) z USB nebo přes mobilní certifikovanou USB nabíječku , potřebuji nějaké speciální povolení pro prodej nebo certifikaci. Samotné zdroje dělat nebudu jen tam zabuduji jednu nebo více ledek a opatřím předřadným rezistorem. Elektro vzdělání mám.

Re: Výroba a Prodej Lampiček - zákon

O elektriku nejde, není to vyhrazené technické zařízení, ale je to potom výrobek, viz zákon 22 o výrobcích a jejich uvádění na trh. Přeji hodně štěstí ve zkušebně (např zdravotní nezávadnost, malé části), při tvorbě dokumentace  a taky zařazení do zpětného odběru elektroodpadu. V EU se nedá nic vyrobit legálně.

Re: Výroba a Prodej Lampiček - zákon

Přesně tak- dokud nám bude vládnout bruselské gestapo, nebude možné zde vyrábět (i dělat cokoliv) legálně nic.

Web

(upravil Proskytor 13. 11. 2017 19:09)

Re: Výroba a Prodej Lampiček - zákon

Takže nejde o elektronickou část ale o celý výrobek? Nechci to jako živnost nějakou velkou výrobu ale spíš jako "umělecké dílo" ... Na to snad taky člověk potřebuje uvádění na trh? Nebo bude nejjednodušší to veřejně inzerovat pouze bez elektroniky? Dle pár prvních řádků se asi i inzercí samotné sošky vystavuji riziku..

Re: Výroba a Prodej Lampiček - zákon

A teď si představ, že uděláš proutěnej košík, nebo hrábě, tak jak si je sám dělal můj děda, a za nějakou úplatu nebo protislužbu to od něj mělo půl vesnice, a budeš to chtít legálně prodávat někde v e-shopu... v podstatě neřešitelný.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Výroba a Prodej Lampiček - zákon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£