Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Nechci zakládat nové téma, zkusím to tady.
Pořizuji kvalitní sluchátka. Rozhoduji se mezi Cop a DT990 Pro.  Chci používat Dispre II 2015.
Řeším impedanci. Chtěl bych v budoucnu vyzkoušet nějaký diy lampový předzesilovač. Jakou impedanci zvolit?

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Pro lampy co nejvyšší.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

DT990 Pro je jen 250 Ohmová ne? To je takový univerzal střed (oproti 32/ 600 Ohm). Jinak dobra volba, je u nich skvělý poměr zvuk/cena

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Díky za reakce.
Bude možné sluchátka 250ohm vyzkoušet i na běžné zvukovce? Předzesilovač ještě nemám hotový.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Hrát to bude, ale  zvukovka (jaká?) nejspíš nebude schopna je plně vybudit (napětový rozkmit)

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Budu mít k dispozici oba modely a chci je zkusit porovnat. Uvidím. Už se těším na ten rozdíl oproti stávajícím Porta pro.

(upravil dako 15. 1. 2016 20:45)

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Mam DT990 (250Ohm) a na muj zvukovy vkus jsou vyborne a hlavne pohodlne (muzu je mit treba nekolik hodin na palici a usiska z toho neboli). Muzes je pripojit i normalne ke zvukovce, ale je treba trochu pridat na hlasitosti, abys je vybudil. Jinak mam je k lampacu konstrukce od Marase, PCC88+6N1P.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Již několik let používám DT770PRO. Podle všeho tam bude ta samá cívka jako v DT990PRO. Určitě doporučuji impedanci co nejvyšší. Ještě se mi nestalo, že bych pociťoval nedostatek  akustického tlaku. Žádné sluchátkové zesilovače nepoužívám a snad nikdy jsem neměl volume u různých telefonů a noťasů naplno. Vlastností digitálních ovladačů hlasitosti  bohužel často bývá, že pokud je stáhneš na hodně potichounku, tak zvuk bývá degradován. Což zase mluví pro vysoké impedance, kde je potřeba trochu větší rozkmit. Takže za mne aspoň 250ohm.  A 770PRO hrají výborně. Hlavně detail. Potřeboval jsem uzavřená sluchátka kvůli způsobu používání. Jinak bych volil též otevřené  990tky. Speciální sluchátkový zesilovač uplatníš v hlučném prostředí live koncertů, diskoték a zpracovávání nahrávek. V domácím prostředí si šetři zdraví.

Web

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

U headampu samozrejme ide aj o hlasitos, ale v prvom rade o kvalitu prenasaneho materialu, ci uz spev alebo hovorene slovo. Klasicke zvukovky a prenosne zariadenia ako mobily atd su v tomto smere vdaka nizkemu napajaniu dost v nevyhode.
Ten HA ma samozrejme zmysel v kazdom pripade.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

I ten nejlevnejsi a prip. upraveny DAC je lepsi nez jakykoliv mobil ci "generic" zvukovka.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Chystám se zakoupit sluchátka. Rozhodl jsem se pro Beyerdynamic DT 770 PRO - chci uzavřené.
A pozastavil jsem se nad impedancí jestli 32 Ohm nebo 250 Ohm? Používat je budu výhradně s kytarovým zesilovačem, co jsem si stavěl -
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 63#p339763 . Mám tušení že vyšší impedance je zde žádoucí, nemýlím-li se?

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Ak tak máš kvalitný headpamp  na výstupe tak 250Ohm budú lepšie. Samozrejme 32Ohm sa ľahšie nakŕmi aj z iného zdroja.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

U toho mého zesíku jsou sluchátka buzena přímo z výstupu koncového zesilovače.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Záleží jak jsi náročný..Výstup jakého koncáku? Většinou to není optimální (zkreslení, odstup-šum, brum..) je u koncaku větší než u specializovaného sluchátkáče /Dispre2, Hypa300.../. Kolikrát poslouží i jen operák posílený tranzistory

http://amarokcz.wz.cz/BUFF.htm

Web

(upravil Jupi 3. 11. 2017 21:56)

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Pre vysokoohmové slúchadlá sa mi veľmi páčil  MIR-50, sluchátkový zesilovač. Je to vlastne remake DPA110 a použitý ako headamp.
Ale vidím, že v tej gitarovej hlave máš STKčko. To by to malo tiež zvládnuť.

Ináč uvažujem nad kúpu DT990 250 Ohm. Viete mi niekto popísať rozdiel medzi 770, 880 a 990, resp. ich pre a proti?

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

To vypadá celkem zajímavě, ne jenom jako sluchátkáč, ale i jako výstup z předzesilovače...

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

reeb napsal:

Záleží jak jsi náročný..Výstup jakého koncáku? ..

Mám tam použit STK077 - 30W/8Ohm. Sluchátka budou připojena přímo na jeho výstup.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

j_paseka: To ti s klidem utáhne 250Ohm verzi, která má i předpoklady být zvukově o něco lepší. Naopak s 32Ohm verzí bys tam asi musel vecpat dělič, aby ti to při neopatrným otočení hlasitostí nezničilo uši/sluchátka.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Karle, myslel jsem si, že to tak bude. Nicméně chtěl jsem se ještě ujistit smile . Díky.

Re: Sluchadla na kvalitnejsi posluch

Ja som spokojny s mojimi Tesla ARF 310