Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

obracím se na Vás-profesionály smile, jakožto neznalý v tomto oboru, s náhradou potenciometrů v zesáku. Byl jsem ve třech elektrech a všude mi vlastně nic neřekli...jen že to nejsou schopni dohledat protože nemám jejich značení. Takže ...opsal jsem si to co je natištěno na potenciometrech a zkouším zda zde nenarazím na někoho, kdo bude chytřejší než prodavač z Hadexu ... třeba smile Všechny potenciometry mají označení TP160 a dále se to liší:

3x 20A  TMO/G YU - ty jsou pro Level, Master a Bass ---znak před lomítkem nelze 100% rozeznat mezi nulou a písmenem O a písmeno T na začátku
                              by  mohla být klidně jednička
1x 25B  500k/N-HN - tremolo
1x 25B  250k/N-YU - Treble
1x 60A  25k/N-U7 - Midle
1x 25B  2k5/N-S8 - Intense k tremolu

..........poraďte prosím

Re: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

Hele tyhlety starší typy jsem s úspěchem koupil u RAC-Vonky - má kde co......  starého, uspěl jsem tam při shánění kdejakých píčovin na opravy starých věcí.....

Pak se dá něco sehnat i u EZK, Denkla, Pesimatu, Hadexu.....

(upravil kaed 2. 11. 2017 21:09)

Re: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

Hadex? tam bych se ani neptal.  TP160 je klasika Tesla, ten první je 1M0/G   (další je dat. výroby)
a u těch dalších je to taky stejný. Ty čísla na začátku jsou označení dýlky a zakončení hřídele, z hlavy ti to ale nenapíšu.
ale tady to máš do podrobna když koupíš delší, a bude potřeba zkrátit nebo dopilovat, tak do svěráku chytat za hřídelku, nikdy za tělo potenciometru.
Akorát nějak nechápu, kde se v lampáči vzaly moderní TP160, tam bych čekal TP280, ale tohle je nejspíš nějakej moderní samodom...

Re: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

jak se tam vzaly... to může bejt klidně tak, že už někdo původní a nějakým způsobem poškozené TP280 nahradil těmi novějšími TP160....

Re: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

Můj odhad spíš je, že je to zes ke kytaře, udělanej s lampama, někdy koncem 80-let, nebo v 90 tkách, ale to by spíš měl rozseknout tazatel. TP280 a alternativy s 6mm hřídelí z GME, TME, apod. se dá koupit pořád, takže by nebyl důvod to přebastlovatna 4mm TP160.

Re: náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

...jde vidět že kead. . . má už něco za sebou!! smile . . . asi před 20 lety jsem dostal home-made mini combíčko ve stylu Marshall a už téhda na něm bylo znát, že má už něco za sebou smile . . . no a pátek střídal pátek a nyní jsem objevil kouzlo velice nádherného zvuku, který ten zesilovač v něm má.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » náhrada potenciometrů ve starem lampovém zesilovači

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£