Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

No vidíš, dvou vstupů jsem si nevšiml smile. Tak jo, beru druhý kanál "na milost" smile.

(upravil Kamca 6. 9. 2017 18:47)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Používám mix z něho vedu dvě linky R+L do každého subu a z něj do vršku. Proto bych už jen tu kopii dovybavil deličkou pro vršek a hotovo....No a tady jsou nejsou si úplně podobné ale z dálky to celkem ujde smile

https://s26.postimg.cc/wqia50pop/IMG_20170906_191634.jpg

https://s26.postimg.cc/l2o8ah0jt/IMG_20170906_191641.jpg

(upravil ondra.klofat 6. 9. 2017 18:54)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Dokonce i přepínač "full-range out" by šlo, dle vzoru původního subu, zachovat (což se časem může ukázat jako hodící se) jednoduše tak, že by za vstupem byl přepínač, zda signál půjde přímo paralelně do výstupních XLR, nebo v druhé poloze pošle signál do crossoveru. Otáčení fáze o 180 by taky nemusel být problém... opět věc která se občas může hodit.

add: Pokud bys vedl stereo z mixu do jednoho subu, odtud právě použitím fullrange výstupu obě XLR do druhého subu, a teprve odtud L a R do satelitů, můžeš tak na basech získat trochu více než když bude jeden sub L a druhý R.

Jinak výsledek vypadá dost super!

(upravil Kamca 6. 9. 2017 19:17)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Budu mit výhybku která má otáčeni fáze jen teď pořešit ten zbytek uvidím ještě jsem oslovil LFaudio :-)a Otu na toho jsem zapomněl smile

(upravil Otas 7. 9. 2017 8:33)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Tož se připomenu smile smile

Bedýnky krásné, novou vlastně poznám pouze podle scházejícího plného okraje děrovaného plechu dole, jinak prostě být Sýkora, tak tě hned vezmu do Megatonu.

Samozřejmě že by měla být i elektronika druhé bedny funkčně zcela stejná jako elektronika té první, jinak to nebude ono smile.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Bohužel to v domácích podmínkách nejde úplně doladit k dokonalosti,ale jinak jsem spokojen smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Tak jsem včera do pozdních večerních hodin drátoval zes smile Na výhybce jsem se domluvil s LFaudio moc hezká práce musím toho človíčka pochválit smile je vybavena gain,freq,otoč.fáze,nastavitelným clipem a navíc jsem doplnil výhybku pro satelit s děličkou 100Hz(taky LFaudio).Dnes to snad testnu venku tak uvidíme smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Tak jsem to dnes probudil k životu ufff to je nářez ten originál to hravě překoná no co už teď měl se reprouš válet pod stolem,tak to bude raději zavřený v bedně smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Teď už jen zkusit prohodit basák z originálu za lepší hmm2

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

repro jsem jednou zkusul měnit,ale žádná změna ono ten origo zes si s tim jiným repro moc dobře neporadil je to prostě čajíček:-)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Dnes jsem měl možnost bedny rozehrát venku a musím říct že ta námaha stála opravdu zato!!ten sub hraje jedna báseň nádherné podání basu opravdu krása a zdalo se mi že čím dýl to hraje tak ten bas je lepší a lepší Je to krásně cítit na hrudníku smile Budu mit možnost bednu změřit tak potom zveřejním výsledek.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Jasně, no... pokud repro bylo nové = nerozehrané tak tam posun určitě znát bude wink

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

ono jakože repak už byl nějakou dobu hraný ale ne s takovým nasazením a samozřejmě že to ten originál hravě přehraje ale spolu je to hodně dobrý ještě jsem v origo vrškach vymění drivery  byly tam nějaké china shity smile a tak nsem tam šoupnul D220Ti a zase o level výš:-)

https://s1.postimg.cc/7h7dbekf5b/IMG-20171006-_WA0007.jpg

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

ten činsky modul zesilovače i zdroje zatim funguje hezky tak snad mu to dlouho vydrží smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

ten činsky modul zesilovače i zdroje zatim funguje hezky tak snad mu to dlouho vydrží smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Mno, vyměnit drivery bych si jen tak bez oměření netroufl, i když je to Selenium 220 takový low end univerzál, navíc velmi odolný. Cosi to hovoří o původním osazení, znamená-li to zlepšení o level.
Jinak na té fotce nerozeznám ani náhodou, že je jeden sub neoriginál. Velmi pěkná sestava. Samozřejmě si odmýšlím kabeláž, ta bude na akci určitě jiná smile.
Kdybych to takhle uměl, tak si udělám sub sám (v hlavě mi straší LF18N405 ve 140 litrech, cca 2,5kW aktiv) smile.

(upravil Kamca 8. 10. 2017 20:57)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

driver byl jen takový pokus ale určitě k lepšímu smile kabeláž samo byla rychlovka kvůli počasí...:-)
Otíku rád ti postavím bedýnku bude mi ctí..:-) samo že jen za cenu materiálu rad budu sbírat zkušenosti.To RCFko vypadá hodně dobře a konec máš vybraný jaký?

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Díky za skvělou nabídku, zatím se mi to jen líhne v hlavě, ty zesilovače jsem ještě nezvládl ani teoreticky vybrat. Pokud ne Powersoft - nenacházím potřebný výkon, Číňani to jistí. Ale spolehlivost komponentů by asi šla někam. Já jsem trochu snob (?), nemám rád selhání techniky, se kterou jezdím. Tak lze zvážit i pasiv. Inuke s procesorem v můstku dá jen asi 2 kW, pokud si pamatuji a to je málo a je to pozor na uši. Bude to hrát se silnými satelity, musí to být extra silné. A budu to nosit já, čili extra lehké (představa 35 kg pray ). Protichůdné požadavky... Líbila se mi konstrukce, kterou měl u jeho subu Crashpc, bylo vidět, že věci domýšlí (větrání dolu/nahoru, basreflexy zároveň výztuhami, přitom jednoduché).
Ve hře je bohužel i nějaká zdravotní komplikace (operace počátkem prosince), tak se ani nemohu ukvapit. Kdoví...
Škoda, že je Dolní Lutyně tak daleko - téměř protipól v ČR, hodili bychom cvičný pokec.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Je to tak vždy pokud najdeš někoho s kým bys mohl fajn pokecat bydlí min.400km od sebe smile Taková bedna s Powersoftem už bude stát pěkný ranec, myslím si žeby číňan určitě něco vymyslel....

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Koukám že máš origo Alto v bazaru... nahrazuješ i druhý kus vlastní konstrukcí? Je fajn vidět, že se to dá doma udělat lépe, než to umí továrna (přestože ne vždy to je překvapení) wink