Re: Předělání stávajících sloupů

Tohle bych řekl že je věc názoru, mě se to takhle podle obrázků celkem líbí, fáze na děličce sedí přesně, asi to bude chtít udělat zkušební výhybku a změřit jako celek. Ty basáky jsou v jedné komoře? Pokud jo, tak je ještě otázka, jak se budou navzájem ovlivňovat mechanicky, zvlášť na kmitočtech, kde už je patrný fázový posuv basu ke středobasu, a otázka je, jak ten druhej reprák ovlivnil měření toho prvního (pasivní zářič), nebo tam v té chvíli vůbec nebyl?

(upravil pet007 22. 10. 2017 18:38)

Re: Předělání stávajících sloupů

Jak jsem psal, ta simulace nezahrnuje realne zmereny spodni basak, takze se k tomu dal nebudu vracet.
Pocitam se dvema oddelenymi objemy cca 25L, jak jsem tez psal. Teprve ted jsem pripravil "druhou" komoru, omereni az pozdeji behem tydne.
Lepsi by samozrejme bylo udelat rovnou sloupek cca 20x1000x30 cm a basaky dat blize k sobe. Nicmene pro prvni predstavu to bude stacit.
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Sica6.5/sica_2.5p_testcr_crs.jpg

Re: Předělání stávajících sloupů

Kde ty Siky kupuješ? Nikde je nemůžu najít.

Re: Předělání stávajících sloupů

A ty máš odlazenou verzi s 2 pásmem? Podle té hotové bedny viz obr.

(upravil pet007 22. 10. 2017 19:20)

Re: Předělání stávajících sloupů

Ano, mam odladeno s G25FFL+WG148R, ale to z fotky neni finalni bedna (misto Sicy tam prijde Fountek FW168) . Na Sicu mam uchystany druhy par stejnych skeletu (v jednom z nich je ted ta druha Sica na test 2.5p). Tam ted resim pripadnou vyrobu cela na CNC...

Re: Předělání stávajících sloupů

Rozhoduju se mezi Totem 80 a Visaton Starlet (https://www.vml.cz/visaton-starlet?ItemIdx=1) Tu stavebnici Visaton mám možno koupit od známého za 4500,-, ci vzít?

(upravil pet007 27. 10. 2017 19:08)

Re: Předělání stávajících sloupů

Takze provedeno omereni a simulace zmineneho 2.5p. NF+FF spojeni na 300Hz u spodniho basu neni uplne koser kvuli malemu cas.oknu. Min. impedance vychazi 2.8R@500Hz, lepsi zesy zvladnou, ale pujde to poladit k 3.2R. Vyhybka vychazi pomerne hezky jednoduse, vse 2.rad, vrchni bas 3. Jen jeden RLC u spodniho basu, volitelny druhy u kaloty. Poslechove zatim jen asi 10min, velice slusne.
Jak vidno z grafu, spodek cca 52Hz pro -3dB, 42Hz pro -6dB. Pri celkove citlivosti 89dB/1W.

Edit: jak Kocour vypatral, vypada to, ze zminene Sica basy pouziva Xavian napr. u 2p modelu Ambra ( 50kkc smile Maji teda jiny dustcup.
https://drive.google.com/file/d/0B4BOyb … p=drivesdk

Re: Předělání stávajících sloupů

Je normálne že mi odtiaľto zmizol príspevok k T80?
A keďže ma čírou náhodou medzi pridaním a zmazaním prísdpevku kontaktoval Majk-fox súkromnou správou, tak ťažko niekto odtají, že to tu naozaj bolo... No do rici, tomu sa povie cenzúra!

Re: Předělání stávajících sloupů

paulus33
Odtud určitě ne, Majk to měl ale ve dvou vláknech, to jedno - neaktivní, kde byly dvě nebo tři odpovědi, jsem smazal, přemístit posty nejde. Navíc T80 jsou zmíněny i tady. Kdybych to chtěl přemístit, musel bych to dát pod sebou v citaci, což v budoucnu raději udělám, moje chyba, omlouvám se.

Re: Předělání stávajících sloupů

v pohode antonio, mna to len zarazilo, ze sa tu zacali praktizovat taketo praktiky. Ale na stastastie som sa mylil.