Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Domácí audio systém

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil MrHumblee 25. 10. 2017 12:42)

Téma: Domácí audio systém

Potřeboval bych poradit s domácím rozvodem zvuku. V ideálním případě bych měl rád každé zařízení napojené jak "přímo" v místnosti, tak na generální mix, odkud by šel do všech místností, kde si to zapnu, rád bych byl, kdyby tenhle systém měl možnost ovládání přímo na zdi + buď k dispozici api, nebo rovnou připojení zigbee, nebo z-wave, aby se hlasitosti v jednotlivých místnostech daly tlumit z mobilu, ale zase, aby nebylo milion ovládání hlasitostí na cestě.https://preview.ibb.co/dvUNy6/zvuk_schema.png
images upload
za zařízení, zesilovače atd (bez repro) bych se rád vešel do 70 000, jestli je to možné.

Přemejšlel jsem, že bych to i poskládal z nějakých běžných zesilovačů na endpointech, nedostávám se ale k tomu, aby uměly paralelně line out, taky přemejšlím o tom, že bych si přeprogramoval zigbee ovladače aby v místnostech se dal ovládat zvuk hned vedle světla, ale pořád nevím, jak s tím středem, kterej to bude propojovat...že by nějakej digitální mix? Utáhne stálej provoz, když ho zavřu do větranýho racku, existuje něco s tolika kanálama výstupu?
V podstatě o kvalitu zvuku jde v obýváku a v pracovně...možná trochu v ložnici, ale koupelna a kuchyně jsou jenom na "poslouchání při úklidu"

(upravil djmayo 29. 10. 2017 17:47)

Re: Domácí audio systém

Keďže chceš aby ľubovoľný vstup išiel priradiť ľubovoľnému výstupu/om , neviem či by to šlo ináč poriešiť ale asi iba jedným centrálnym matrix procesorom (buď klasickým na analóg, pre systém Dante alebo PCčko+zvukofka a soft). Možno aj centrálnym osemkanálový (4x stereo) zosilňovačom a pre obyák asi nejaký samostatný výkonnejší. Podľa počtu toho čo vidím a predpokladám, že to chceš všade stereo potrebuješ minimálne 8 in/out (resp. 4x in/out stereo, obvykle tie matrixi majú mono vstupy, čiže streo signál berie dva, stereo mód sa dá nastaviť) no bude to pálka... Dalo by sa to postaviť napr. na systéme Rane HAL3s s tým že v blízke miestnosti by boli vstupy/výstupy zapojené klasicky cez anaóg a zvyšne miestnosti pomocou tzv. "RAD" modulov. Pre 4 stereo in/out by sa dal použiť aj Apart audiosystem 8.8 ktorý má v sebe zosil 8*30W a umožňuje pripojiť izbové ovládače , takisto sa to da ovládať cez web rozhranie s PC, tabletu, mobilu cenovo to vychádza čosi lepšie ako matrix a zosily samostatne navyše to má v sebe 4x FM rádio wink. Ďalšia možnosť je to postaviť komplet digitálne na systéme Dante ( https://www.audinate.com/ ). Produkty vstupno/výstupné moduly, matrixi, routovace procesory podporujúce túto technológiu ponúka napr. yamaha, EV, adamhall ale aj iný. A napokon by bola ešte jedna možnosť. Použiť ako maticu PCčko vybavené zvukovou kartov  s potrebným počtom vstupov/výstupov kde by sa všetko stiahlo, nejaký zónový software napr AmoZz player, kde vieš nadefinovať vstupy ako prehrávače ale dajú sa pridať aj virtuálne ako internetové rádio, mediálny prehrávač, dajú sa tam definovať rôzne playlisty dokonca to podporuje M3U. Mé to webserver, no neskúšal som ši funguje aj ako sieťový, no predpokladám že áno. Takže by to šlo ovládať s ľubovoľného PC, Tabletu či mobilu. Umožňuje to priradiť ľubovoľný "Player" ľubovoľnému výstupu (zóne) resp. viacerým výstupom súčastne, akurát to nevie mixovať - snáď jediná nevýhoda oproti klasickému systému s hardwarovým matrixom alebo dante.

//Edit: Ešte by boli aj jednoduchšie a asi aj lacnejšie riešenia s kompaktnými zariadeniami ako Sonos alebo Denon HEOS, no je to s nimi trocha kompromisné. Sú aj kompakty so zabudovanými zosilmi aj repro no netuším ako to hrá. Komunikuje to po ethernete a je k tomu apka na PC/mobil.

Re: Domácí audio systém

Asi bych to řešil jako kombinaci nové řady zesilovačů Yamaha R-N803D, 503D, 31 apod té nové řady, která umí online služby - do obýváku a pracovny + Google Chromecast. Ten umí řešit multiroom, ovládání audioverze běží přes mobil. Hlavně je úplně levný, takže nakoupit ho 5x není problém. Do ostatních pokojů nějaký lowcost zesilovač nebo nižší řadu Yamahy. Celé ovládání máš pak v mobilu na Chromecastu a zvuk se dá nezávisle ovládat, spojovat, přetahovat z pokoje do pokoje.

Web

Re: Domácí audio systém

pokud chceš mít hluk v celém baráku , tak je to dobrá volba , myslel jsem , že tohle se dělá pro radost  a potěšení z rozumné kvality zvuku, který se blíží více  či méně realitě - Rozumný poslech má svoje místo , svůj prostor a svoji atmosféru a trochu klidu.
Asi je  docela rozdíl mezi poslechem v ložnici a koupelně. Mým snem je poslouchat hudbu a vysavač.
Asi máš jiné sny

Re: Domácí audio systém

djmayo, check: dík, přesně tímhle stylem jsem potřeboval nasměrovat, vzhledem k tomu, že chrome home center umí i z-wave pro připojení senzorů, světel a všeho možnýho, asi bude lepší, když to pořeším jedním systémem, kterej bude přenášet všechno a na endpointech, kde potřebuju kvalitu budu mít pořádnej zesilovač.

pavelst: na jednu stranu s tebou nemůžu nesouhlasit...rozumnej poslech má svoje místo, pohodlnej posez, skleničku do ruky, klid...jenže zvuk není jenom flac 192khz/24b a ta desetina cd, co je vlastně vůbec nějak použitelná...pro mě je zvuk víc...to, že jsem unavenej, tak místo, abych usnul v obýváku si přenesu obraz a zvuk do ložnice, to, že u vaření, kdy mi tam furt něco hučí a bublá si pustím seriál, to, že mi neuteče fotbal, když se jdu s prominutím vy**cat...možná jsem cvok, ale to, že mám okolo sebe nějakej zvuk, protože 90% dne si něco na pozadí pouštím a není to zvuk přímo z mobilu je pro mě důležitější, než to, jestli si do obýváku koupím zesilovač za 20k, nebo za 100k...

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Domácí audio systém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£