Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Gramofon Tesla NZC 431 + reproduktory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Gramofon Tesla NZC 431 + reproduktory

Ahoj,

měla bych prosbu, mám gramofon Tesla NZC 431, fungoval bez problému. Nyní jsem se stěhovala a když jsem gramofon zapojila, tak nejdou reproduktory, zkoušela jsem je vyměnit, ale zvuk jde pouze z gramofonu a to ještě hodně špatně a slabě. U reprodiktoru jsou nové kabely, které předtím fungovali, tak ani v tom by neměl být problém. Můžete mi někdo poradit v čem by mohl bý problém?

Předem děkuji

(upravil Otas 25. 10. 2017 15:32)

Re: Gramofon Tesla NZC 431 + reproduktory

Petulo, to je hodně složité řešit na dálku.
Zkuste nejprve prověřit, zda jsou stlačena správná tlačítka napravo. Tedy odprava třetí a páté. Určitě je potřeba vědět, zda svítí kontrolka nalevo, pokud ne, tak zkusit zezadu vlevo nahoře odšroubovat (šroubováčkem - na levé straně je šroubek) kovovou krytku, pod kterou je ukryta pojistka. Nejprve zkusit jí otočením doprava dotáhnout (může být jen povolená), pokud to nepomůže, rozšroubovat a prověřit pojistku.
Pokud kontrolka svítí, mohl se ztratit - povolit kryt na konektoru vedle pojistky, měl by zakrývat jako černá nenápadná placka konektor pod ním. Dá se vytáhnout. Pod ním je podobná zdířka, jako jsou dvě napravo. Čili jestli je i nalevo jen viditelná zdířka, kryt se ztratil a tím i spojení... Ještě bych doporučil prověřit na přenosce spojení přenoskové vložky (čili toho černého bloku, co je z raménka nejblíže jehle). Lesklá tyčka je zakončena vroubkovanou maticí. Zkuste jemně zatlačit na konec přenosky od jejího konce k otočnému čepu a tu vroubkovanou matičku zkuste, zda půjde dotáhnout šroubovým pohybem - jako matičku.
To je podle mne asi vše, co lze bez demonáže - laicky udělat. Pokud něco z toho nepomůže a jste znalá elektroniky, lze pak pokračovat dalšími kroky - demontáží. Jinak do opravny.

Re: Gramofon Tesla NZC 431 + reproduktory

Děkuji za pomoc, byla to hned první varianta, mysleal jsem si, že to bude nějaký takový chyták.

Díky moc

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Gramofon Tesla NZC 431 + reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£