Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 51]

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Venku se ukáže, jak reproň maká při větším X cool. A chce to pár akcí nechat rozehrát. I ty KPL 15LF byly ze začátku nic moc. Respektive jeden byl podstatně ochotnější hrát basy, než ten druhý, po dvou akcích se to srovnalo (odezva na měřícím mikrofonu při ekvalizaci místnosti).
A pak, až s tím půjdeš ven, zkus přidat o trochu  (1 - 2dB?) pásmo 60 - 70 Hz smile. Výchylku to tak moc nerozeběhne, zato ucho a hrudník ano.
Jinak raději pak trochu ubírám už i 40 Hz.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Repra už jsou rozehraná... mají za sebou víc než dva roky používání, akorát v jiný bedně. Měl jsem před crossoverem grafický EQ -  spíš jako hodně primitivní náhradu za subsonic protože teprve čekám na DSP (36Hz a 24Hz na -12dB), EQ na mixu na rovno, gainy na crossoveru taktéž v nule, signál pro sub L+R, takže i lehce přidávat 50-70Hz jsem zkoušel... znát to na zvuku samozřejmě je, jestli to nějak výrazně mění výchylku jsem při úrovni snesitelné v místnosti nebyl schopen pozorovat. I při té hlasitosti se nezdálo, že by výchylka byla nějak extra výrazná.

S původními suby jsem byl ve stejné místnosti i celý pár schopen vytáhnout k limitu, který byl tedy dán právě průřezem bassreflexů (2ks průměru 7cm... od určité hranice byly porty slyšet téměř víc než co jiného), zdá se tedy, že i jeden kus je nyní přehraje... resp. tu hranici má výš, takže je možné ho výrazně víc vyhnat, což byl hlavní důvod přestavby... že tam repro mělo a možná stále má rezervy vím.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Máš to moc hezké to je tak vše co mohu napsat protože technicky tomu moc nerozumím smile Možná jen ty basreflexy by mu slušely víc trojúhelníkové,ale je jasné že pro zkušební účely jsou kulate jednodušší.

(upravil ondra.klofat 21. 10. 2017 8:21)

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

jojo, přesně tak, jsou jen natěsno napasovány aby šly vyndat a zkrátit. Navíc mám doma asi 8m těchto trubek, tak se hodilo je využít. Finální verze bude mít mříž s molitanem, takže se tím stejně nebude příležitost nějak kochat. Na tomhle nic moc hezkého není big_smile je to jen tak narychlo sbouchlé...

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Teď jsi mi nahral do karet s tim molitanem smile jestli budeš kupovat klidně se s tebou svezu a přispějí na koupi protože chci ten můj sub taky vybavit molitanem.Bylo by fajn když si na mě vzpomeneš pokud ho budeš kupovat...

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Já než se k tomu dostanu, tak to může trvat, ještě ani nevím jaký přesně tam dám... měl jsem teď 10mm, to je zbytečně moc, takže buď 5 nebo 3mm. Uvidím kde co objevím, ale nejspíš budu stejně objednávat na prodance... čili než abychom si to přeposílali mezi sebou, bude jednodušší si udělat objednávku každý zvlášť, tak či tak to totiž bude na dvoje poštovné.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

To je jasné navic jsem teď mrknul na prodance a mají 5tku vyprodanou .....byla za 5kilo tak to zase neni taková katastrofa jenže není....

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Tak uvidíme... třeba ji zas naskladní, ale na své suby bych se asi nebál dát ani 3mm. Membrána sama o sobě je voděodolná, takže když by to zmoklo, tak to tak kritické nebude a trochu to přecijen pomůže, proti prachu to funguje stejně jen částečně...takže to bude spíš vizuální záležitost.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Molitan 5mm jsem v rozměru 2 x 1 metr koupil nedávno u Resolutiongroup.cz  za 450,-Kč . Stačí zavolat nebo e-mail a domluvit se.Má i kontaktní lepidlo.Na Prodance ho už dlouho nemají.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Díky za tip wink

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

U resolutiongroup nakupuju rad, oproti prodance maji malou slevu a je s nimi dobre jednani.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Tak test venku proběhl... hraje to ještě více a lépe než jsem čekal. Obavy z nedostatečného průřezu BR se nepotvrdily... testoval jsem zatím stále bez vhodného subsoniku (na crossoveru mám 25Hz, chtělo by to tak 30-35Hz). Na limit zesilovačů jsem se takto dostal dřív než na limit bedny/reproduktoru (testováno s P1500 a iNuke3000 - čili nějakých 700-800W/4ohm). Rozdíl oproti původním subům obrovský.

Nyní ještě ladím některé konstrukční detaily jako umístění a velikost madel, připínání skejtu atd. (původně jsem uvažoval o magnetickém uchycení k mříži, nakonec ale zvítězila klasika v podobě motýlových zámků). Pak jak čas dovolí dojde postupně k realizaci finálních beden... rozměry budou nepatrně jiné (zde jsem byl omezen rozměrem desek, které jsem na prototyp chtěl zpracovat), objem samozřejmě zůstane zachován. 

https://s5.postimg.cc/q5wgdzy37/IMG_5274.jpg https://s5.postimg.cc/fj2n8ki83/IMG_5280.jpg https://s5.postimg.cc/q6t2lns5v/IMG_5397.jpg https://s5.postimg.cc/7eh7i2gc3/IMG_5399.jpg https://s5.postimg.cc/l85k74gn7/IMG_5404.jpg

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

To budou další suby k stávajícím?

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

nene, bude to náhrada stávajících.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

oba jsou 15"? jen větší objem a výkonově jsou jak?

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Ano, oba 15". Repro zůstane...změní se bedna. Objemově je čistý objem původní bedny 68L, u nové 100L. Je to Beyma 15P1000Fe, takže 1000W AES/2000W Program. V bedně by to podle simulace mělo mít cca 96dB/W/m...jestli je taková i realita zatím nevím. Akustické měření nemám...

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

To se musel dusit v tak malem objemu:-) teď to bude o kus lepší ...

(upravil ondra.klofat 30. 10. 2017 21:13)

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Je to jedno s druhým no... přijde mi, že ten reprák v rámci možností docela umí basovat i v takto malém objemu, ikdyž teď jde samozřejmě znatelně níž. Kritická byla hlavně plocha bassreflexů, která prostě repro dál nepustila, čili nebyl zdaleka schopen využít svůj potenciál, a větší nátrubky se do přední desky prostě nevlezou. Jinak si myslím, že je to schopné od těch 70L docela slušně hrát, a třeba by šla rozumně naladit i takto malá, kdyby byla možnost nacpat tam větší roury. Ale když už jsem se do toho pustil, tak se mi nechtělo stavět nějaký kompromis abych měl za každou cenu co nejmenší bednu... resp. řekl jsem si, že jsem ochoten obětovat to, že to bude prostě větší kysna, pokud to bude hrát adekvátně lépe.

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

ještě to není takový obr pořád se to dá kus cesty rozumně odnést i na pupku pokud je smile....

(upravil ondra.klofat 31. 10. 2017 8:55)

Re: PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

jo, dá se to a pro usnadnění budou právě i ta kola. Spíš jsem to myslel tak, že běžně jsou mezi 15" suby jsou i menší kousky.

Příspěvky [21 až 40 z 51]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Subwoofer Beyma 15P1000Fe

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£