201

Re: Projekt LEVEX

Vypadá to pěkně. Až budeš zadávat desky na nějakou variantu 100W+ tak bych se asi přidal, teda jestli to bude cenově tak nenáročný jako tohle (předpokládám seeedstudio.com, za 15USD 10ks)
Jestli by jenom nestačilo zdvojit koncáky a považovat to za vyřešený...

202 ...editoval mechanik (18. 10. 2017 21:22)

Re: Projekt LEVEX

Keď dobre vidím, to niesu pajci, len nové púzdrenie... Ked nevadí nejaka subjektívna kritika, alebo skôr úvahy. Ako to drží kludový prúd (3EF oproti 2EF)? Má to vela stupnov a teda asi velké OLG. Ten SMD rozkmit má tak 10x vyššie kapacity než slušný rozkmit v TO-126. BD139/ BD140 niesu tiež nejake zázraky. Nebolo by lepšie použiť linearnejšie lepšie tranzistory a menej stupnov než takto opačne? Tiež to ft je pri 100mA. Pri realnom prúde môže byť podstatne nižšie. Tie fairchild sú stále dostupné a nič lepšie sa nerobí. Je to problém nájsť niečo iné.

Na 3EF som čítal dosť kritiku, už neviem čo konkretne. Zaujímalo by ma ako dopadne paralelná RC zátaž na výstupe, bez vstupného filtra. Pochvál sa prosím až to budeš merať.

203 ...editoval check (18. 10. 2017 23:32)

Re: Projekt LEVEX

Koncepčně se mi to líbí, alespoň to není taková nuda jako furt všechno rozvřeno alá DPA, i když se říká, že rozvržení alá DPA je nejlepší, tak levné teda není.
Kolmá deska s rozkmitem je sympatická i ve snížení zástavbové velikosti - přesně 5 ks koncáků do krabice, jedno trafo a highend receiver je hotov. Zapojení nerozumím, ale konstrukčně se mi to líbí. Super, že někdo taky používá vlastní hlavu.
Chválím, že thread běží 9 let a dotáhnuli jste to do konce ... doslova smile.

Web

204

Re: Projekt LEVEX

kaed: ano, je to ze seeedstudio. Zdvojit koncáky by asi skoro stačilo, ale deska by byla už poměrně široká a to už by se vyplatilo implementovat třeba ochranu proti DC. Silnější variantu bych chtěl spáchat, ale bude koncepčně naprosto odlišná...

mechanik: Rád uvítám kritiku, ale nejdřív ještě zopakuju, že je to zcela nenáročný zesilovač, spáchaný celkem narychlo.
Teplotně je to trochu poddimenzované, jeden tranzistor na hlídání teploty je v tomto případě opravdu málo, ale zase to není taková hrůza. Určitě by to šlo osadit něčím lepším, ale toto jsem měl tak nějak po ruce a i tak to běhá docela slušně.

check: děkuji smile Já mám koncept DPA rád, ale jsou případy, jako tento, kdy potřebuju nějaký malý zesilovač. Do budoucna bych tu kolmou desku ještě snížil, ale mám jich ještě 50 ks, takže hned tak to nebude smile

Toto je takové univerzální vlákno pro mé zesilovače, tak ho využívám a hned tak se neuzavře, jelikož při chvilkách řeším silnější a hlavně propracovanější variantu.
Trochu uvažuju třeba:

- výhody/nevýhody aktivní hlídání klidového proudu koncáků namísto hlídání teploty
- řešit teplotní/proudovou stabilizaci VAS?
- jak co nejvíce zlinearizovat VAS
- co nejmenší zkreslení už v diferenční části (obyč s odpory je takový základ)

Web

205

Re: Projekt LEVEX

Hezky projekt ! A jeden blby dotaz; da se, pripadne jak merit zkresleni (THD) u NF konce pomoci zvukovky a REWu napr. ?  Diky.

206 ...editoval danhard (19. 10. 2017 18:28)

Re: Projekt LEVEX

Zkoušel ji něco úplně jinak ?
viz. danhard odrbanek

ps. rozkmit: FZT653TA / FZT956TA se mi moc nelíbí, moc velký nelineárníkapacity.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … t=odrbanek

207

Re: Projekt LEVEX

pet007 napsal:

da se, pripadne jak merit zkresleni (THD) u NF konce pomoci zvukovky a REWu napr. ?  Diky.

Pomocí Arty

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … light=arta

Web

208 ...editoval Vasi (20. 10. 2017 7:40)

Re: Projekt LEVEX

danhard: ty dudy vypadají opravdu zajímavě smile Zkouším to pokaždé úplně jinak a shodou okolností, moje poslední myšlenka vypadá hodně podobně, jen jsem ji ještě nestihl protlačit do simulátoru, díky za inspiraci. Mám tu už tolik různých simulací, že už se v tom ztrácím big_smile
S rozkmitem souhlasím, jsou mnohem parametrově lepší tranďáky, ale zrovna je neměli skladem v e-shopu, tak jsem zkusil použít tyto. (VAS je s kaskodou). Vhodnější by byly třeba DZT5551/DZT5401.

Web

209

Re: Projekt LEVEX

Patřil tam odkaz na odrbánek smile http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ;start=128