Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Ozvučení obyváku, prosím o radu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil salzi1908 18. 10. 2017 12:52)

Téma: Ozvučení obyváku, prosím o radu

Zdar hoši, měl jsem zesilovač Hornyphon Ta 8000 a k tomu 3 pásmové bedny od Tesly a hrálo to výborně,, Ale jelikož je celý byt po rekonstrukci tak mi tato sestava už nesedí,, Tak jsem si pořídil Receiver Onkyo TX-8020 , zvukově super až na slabou reprodukci basů, k tomu mám sloupové bedny od Acoustic quality a subwoofer, nicméně pořád mi to přijde zvukově nepřirozené, čistota a výšky super, ale hluboké dává jenom subwoofer,a nerovnomerně v místnosti ,přitom na starém receiveru uměli basovat i ty sloupy, dá se to nejak vyřesit aby šli do basu i ty sloupy? Abych dostal do basů rovnoměrně celou místnost? Třeba nějakým equalizerem nebo tak? Nebo nějaké rady? děkuji
Místnost je 7x4 m, Levý sloup v malem rohu, a pravý ve velkém rohu (z toho jdou i nejake basy,,) Subwoofer skončil nakonec uprostred ve stejne vzdalenosti za televizí, jelikož přímo v prostoru tolik neduní,,,,, jelikož se tu všude píše že je jedno kde se postaví že to clovek nevnímá, tak byl u gauče, ale vadilo mi že z pravé strany místnosti jde slyšet víc,,, a děsím se toho že do měsíce budem stěhovat obývák do větší místnosti,,
Vadí že ho mám na klasickém koberci? mám pod něho dát desku? stačí deska o velikosti subu? děkuji

Sloupy Acoustic Quality Toba 347
Subwoofer Acoustig Quality Toba 406

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

Místnost dělá vždy hodně, ne-li nejvíc. Vyrovnaný = stejný zvuk v celé místnosti je většinou věc prakticky nedosažitelná. Každá místnost má nějaké módy, čili v určitých místech budou určité frekvecne výraznější, jinde naopak potlačené. Zkoušej prostě laborovat s umístěním reprosoustav a dalších prvků co mohou hrát v akustice místnosti roli (sedačka, nábytek, obrazy, závěsy atd.). Nebo je to možná prostě charakteristika sloupů, že nejdou tolik dolů, kolik bys potřeboval. Druhá věc je, že slabina bude asi i ten subwofer sám o sobě. Kromě toho, že pro téměř 30m2 bude 8" asi už trochu pod limitem, to nevypadá že by ten sub byl kdovíco... skromné udávané paramtery hovoří o max. SPL 100dB/w/m což nenaznačuje na kdovíjak silný sub. Od AQ jsem toho moc neslyšel, ale z toho co ano (M23 a Tango 85), mě tahle značka v žádném případě nepřesvědčila.

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

No ono je pravda , že když jsem je zkoušel na starém Receiveru , tak jsem musel hodně na receiveru přidat basy oproti starým repro,,, na tom novém už to nejde a nemá ani Loudness, uvažoval jsem původně o Magnatu, ale měl jsem kdysi starší typ a neměli vůbec čistý zvuk,,, co by jste mi doporučily za značku? Nebo připlatit za větší sloupy?

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

nejdřív zkus polaborovat s tím umístěním než budeš kupovat něco jiného wink třeba se to nějak povede...

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

Dobře, takže spíš to nechám než se přestěhujeme do té další místnosti, protože to tam bude muset být rozmístěné jinak , a pak uvidím, navíc zítra mi přijde další subwoofer, protože jsem nestihl zrušit objednávku big_smile Takže ten lepší si nechám smile Díky za rady

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

Tak mi přišel subwoofer Auna a jsem spokojeny má čistčí zvuk, a nemusím ho ani dávat do kouta na zvýraznění basů a po místnosti je to slyšet poměrně rovnoměrně, jediný nedostatek že spíná až od určité hlasitosti, ale na tichý poslech nepotrebuji at hraje,, Jak to tak vidím zkusím i ty sloupy od Auny,,  Musím říct že ta ty peníze suber Auna Linie 300

Re: Ozvučení obyváku, prosím o radu

Za mě... nedělej to!!! Auna a spol. je dno veškerého low-endu. Kvalita zpracování nula, kvalita zvuku nula, spolehlivost nula,... Pro demonstraci příklad z práce, kde se nám v kulturním zařízení pár těchto beden vyskytlo (vedení se nechalo klasicky zlákat super cenou): 12" aktivky... během jednoho roku 3x reklamace (čili naštěstí vrácené peníze), mobilní bateriový reproduktor s wireless handkou: nyní po necelých dvou letech podruhé na reklamaci (použit za tu dobu tak 10-12x). Doma se mi vyskytl na "podívej se mi proč to nehraje" 10" subwoofer, kterýžto následně pokračoval přes kotel a komín do atmosféry. Je sice malá šance, i v případě že zvukově by ti to třeba náhodou dlouhodobě vyhovovalo, že zrovna ty budeš ten šťastlivec, kterému to vydrží fungovat, ale dal bych tomu tak 10-15%...

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Ozvučení obyváku, prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£