Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Délka repro kabelů

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

Re: Délka repro kabelů

Crifodo napsal:

Klubkem rezervního kabelu zhoršovat činitel tlumení reproduktoru mi připadá nemoudré. Stačí si uvědomit, že celkem průměrný DF 100 pro 4 Ohm bednu posune ten 11m kabel 2.5ky na čtyřikrát horší hodnotu. A to už by měl netopýr kurva poznat.

To opravdu o tolik?

Re: Délka repro kabelů

Doporučuju pročíst nějaké články a zkratku DF vůbec nepoužívat. To, co se zanáší do cesty, je přídavný odpor + nějaká indukčnost a paradoxně na basech, kde potřebuješ zvýšit Q, přidaný odpor (nízké DF) potřebuješ.

https://www.audioweb.cz/tp-zes.htm

Re: Délka repro kabelů

Ono to DF 100 pro čtyřohm bedny je 40mOhm, takže 11 metrové klubko dvaapůlky, které má odpor 150mOhm to posune na  21. Ovšem jestli to někdo pozná na zvuku od už tak mizernýho DF 100, to je teda otázka.

(upravil kaed 5. 9. 2017 1:20)

Re: Délka repro kabelů

A co jako řešíte, když v sérii s basákem je jistě cívka co má odpor vinutí 0.5 Ohm? To se spíš dá uvažovat o parazitní indukčnosti, která by něco mohla provést na horním konci pásma, ale vzhledem k tolerancím součástek ve výhybkách asi zase není moc co řešit. Zkuste si do nějaké simulace reprobedny přidat na vstup odpor 0.15Ohm a cca 0.1mH v sérii - (odhad na 10m dvoulinky) tak jediný, co se stane, že někde od 10kHz to jde o 0.5 dB dolů - a netopýr už teda nejsem, takže já bych to nepoznal. Ještě by bylo zajímavý řešit fázovej posuv na těch vyšších kmitočtech s přívodem úplně minimálním versus ty metry. Ale zase bych vzal v potaz ty tolerance repráků a součástek ve výhybce... Ale nemám tolik času abych na tohle téma udělal elaborát hodnej diplomové práce smile ...

Re: Délka repro kabelů

Děkuji všem za odpovědi. Po jejich přečtení a prostudování odkazovaných dokumentů jsem nabyl pocitu, že když instalaci provedu kabelem SCY 2x4 s délkami 4 a 8 metrů (případně +- pár desítek centimetrů podle skutečného stavu), nečeká mne žádné nemilé překvapení.

Re: Délka repro kabelů

nečeká tě žádné drama wink V současné době mám doma 4,5m na jednu stranu, 1m na druhou (oboje 4x2,5mm bi-amp) a nepoznám rozdíl. U PA mám 5m jednu, 15m druhou stranu, oboje stejné průřezy a taktéž bez slyšitelného rozdílu.

Re: Délka repro kabelů

Ahoj. Realizace spolkla na jedné straně 4 a na druhé 9 metrů. Použil jsem SCY 2x4 qmm a opravdu žádná tragédie nenastala smile

Re: Délka repro kabelů

kaed napsal:

A co jako řešíte, když v sérii s basákem je jistě cívka co má odpor vinutí 0.5 Ohm? To se spíš dá uvažovat o parazitní indukčnosti, která by něco mohla provést na horním konci pásma, ale vzhledem k tolerancím součástek ve výhybkách asi zase není moc co řešit. Zkuste si do nějaké simulace reprobedny přidat na vstup odpor 0.15Ohm a cca 0.1mH v sérii - (odhad na 10m dvoulinky) tak jediný, co se stane, že někde od 10kHz to jde o 0.5 dB dolů - a netopýr už teda nejsem, takže já bych to nepoznal. Ještě by bylo zajímavý řešit fázovej posuv na těch vyšších kmitočtech s přívodem úplně minimálním versus ty metry. Ale zase bych vzal v potaz ty tolerance repráků a součástek ve výhybce... Ale nemám tolik času abych na tohle téma udělal elaborát hodnej diplomové práce smile ...

100uH že je 10m dvoulinky? Zkusil sis to někdy změřit? Trochu ti tam ujel řád ne?

Re: Délka repro kabelů

Asi jo, ale ani tohle se simulací výhybky prakticky "nehne" teď jsem si našel katalog  SCY od NKT a píšou orientačně 0.65uH/m, takže 10m je jenom 6.5uH, to už vůbec není co řešit. Jenom si u toho katalogu nejsem jist odporem na km, asi mají jednu žílu, a je potřeba počítat dýlku "tam a zpět".
Ale pořád to nemění nic na tom, co jsem psal v předchozím příspěvku.

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Délka repro kabelů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£