Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

(upravil ravenman 28. 9. 2017 17:14)

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

230 V,

Mám tam 890 mV na testovacom bode pre primárnu stranu IFT102 (discriminator adj.) , eventuélne by som to mohol nastaviť na 0 V ako píšu ?  aj z bežným merákom ? , môžem použiť kovový imbus ? plastový nemám.

Ešte som si všimol fixou značené čiarky (neposunuté) na LPF101

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

tam kde se měří na měkčím zdroji napětí, může mít vliv naměřená hodnota s předepsaným měřákem 50k/V nebo s dnešním multimetrem s MOhm odporem. Proto ten servisní návod zmiňuje.
Jestli se dobře dívám, tak ta vstupní jednotka má od napájecího napětí 14.5 odvozeno napájení varikapů oscilátoru kde má být 14,2 V?

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Promiň,místo cívky IFT101, jsem napsal 102-poměrový detektor, ten zatím nevrtej!!, dokud nemáš vyřešeno to první.
Crifodo, koukni pořádně na schéma !Varikapy jsou napájeny 32V přes tranzistory Q601,602 a který řídí PLL, na R606 lze měřit napětí, které přichází na varikapy , asi 10,5V u 87.5MHz.

(upravil Crifodo 28. 9. 2017 19:14)

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Ten obvod oscilátoru mi není moc jasný. To řídicí napětí co popisuješ, ladí vstupní pásmovou propust, výstup vstupního zesilovače a vstup směšovače s dvojtým fetem, který je do emitorů buzen symetricky trafem z oscilátoru a tento oscilátor má dvojici varikapů pověšenou na napájecí větev OSC B+ (14.2).

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Crifodo,schéma vkv jednotky má tiskovou chybu, tlumivka má být připojena na ladicí napětí, jak by jsi přelaďoval oscilátor? V manuálu je to nakresleno jako blok.

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

No právě, z hlediska ladění to nedává smysl. Koho by napadlo, že už ani taková firma jako SONY nezaplatí kresličku a korektora.

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Rád by som výrazne poďakoval zúčastneným za velmi hodnotné odborné odpovede z ktorých som sa zase opať niečo nové dozvedel, bohužial tuner asi budem musieť niekomu zveriť na riadne nastavenie, síce ako som písal vyššie otočrním IFT problém s automatikou zmizol , ale , môj servisák (bez vybavenia na d. tunery) mi tvrdí že tým posunutím o 500 kHz to bude rozladené do tej miery, že tam nastane skreslenie hudobného signálu.., tak ja už neviem no..

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

1.) posun je 50kHz, ne 500kHz. 
2.) pokud by byl rozladěnej poměrovej detektor, bylo by to slyšet i uchem, naopak v původním nastavení pravděpodobně AFC posouvalo naladění bokem (ale číslo na displeji bylo správný)
3.) kus vejš máš návod, jak nastavit i ten krystalovej oscilátor, aby to ukazovalo správně, ale asi bych se na to vybodl, když to vlastně zmastil už výrobce.

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Výrobce nic nezmastil, ale nějaký amatér, který to rozvrtal. U tohoto tuneru AFC není, protože je to digitál!!

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

A proč je u toho IFT102 napsaný AFC, center ?
digitální tuner nemůže mít AFC?
Pokud jsem to pochopil, tak za tenhle posun můžou keramický MF filtry.

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

mirek53 napsal:

Tento tuner jsem měl, ale u některých rad jsem se musel pousmát , upozorňuji nejsem profík, amatér přes 50 let.
1. snižovat napětí pomocí druhého trafa není potřeba,ta elektronika to vydrží, pro klid duše, pokud si pamatuji na trafu je odbočka 240V, tak zapojit napájení na tento vývod.
2. PLL syntézy doladit kmitočet u krystalu, pomocí kapacitního trimru + paralelního kondenzátoru ( 20pF +47pF ) místo C608-51pF u IO601. Takže vypájet kondík C608 nebo C607 ( oba dva mají 51 pF ) a zaletovat trimr a kondík.

Ahoj rozhodol som sa vyskúšať čo popisuješ, je to možné nastaviť bez meracieho vybavenia ?  nemyslíš že by tam mohol vyschnúť jeden z tých popisovaných kondenzátorov ?  ked na nastavenie je potreba "niečo" do obvodu pridávať ...

Aký kapacitný trimer treba kúpiť - hodnota , prípadne s akou prvotnou hodnotou ho vložiť do obvodu..

Dík

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Zkus nejdříve doladit cívku IFT101 u IO LA1235, ladit velmi opatrně a zkoušet automatiku, aby se zastavila na přesném kmitočtu,ladit plastovým ladítkem ! Chce to trpělivost, jinak pokud se ti to nepodaří, tak to nech být, pokud ladí při ručním krokováním.Na dálku se špatně radí.

(upravil ravenman 16. 3. 2018 15:15)

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Automatika sa chytá správne a vždy len pri posune o 50 khz, to znamená pri správnej  frekvencií 99.20 Mhz , chytá pri 99.25 Mhz , nech sa snažím ako chcem pri správnej frekvencií je automatika nespolahlivá, v opačnom smere točenia sa chová rovnako ale zase s posunom 50 khz nadol - tj. 99.15 mhz , pravdepodobne  čip nefunguje správne alebo je tam vadná nejaká malá súčiastka ... . Pri nastavení posunu o 50Khz nadol či nahor začne fachčiť, ale pri správnej zaboha nie.

Ináč nesedí napatie na varikapy (a R606 lze měřit napětí, které přichází na varikapy , asi 10,5V u 87.5MHz.)  Mám tam 8.4 V

Re: Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Napětí na varikapech je dána na seřízení vstupní jednotky VKV ( oscilátoru a ostatní ladící obvody ), servisním manuálu tam nic není, protože vstupní jednotka je od jiného výrobce. Jediné seřízení je trimr RT601 u Q601-1,8V. Zkus vyměnit kondenzátor C602 0,1 uF/50V elyt za folii (WIMA) stejné kapacity.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tuner SONY ST-S555ES - problém s automatom ladenia

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£