Téma: Mrtvý blackbox

čínská krabička - STB typu GOGEN DVB 137TU  potichu umřel. Napájecí zdroj dává 4,9V, oscilátor s krystalem 27 MHz kmitá, dál se nic neděje, displej ani indikační ledka nesvítí. Hodit obloukem do popelnice jako většinu čínské "elektroniky"?

Re: Mrtvý blackbox

Mě podobným způsobem před měsícem odešel STB Manta DVBT012... Zdroj ok, nejede, na dálkáč nereaguje. S ohledem na přechod na DBVT2 - HEFC jsem ho poslal do koše a protože je to k TV do kuchyně na zdi, tak jsem místo nového "úhlového" v ceně cca 80 liber raději pořídil trochu dráž celou TV i s tunerem. Nelituju, je citlivější, líp si poradí s příliš silným signálem i selektivitu má lepší. I když te staré je mi stejně líto, je to vlastně PC monitor 22" 1680x1050 s formátem 4:3 což už teď není moc běžné. Nechcete ho někdo?

Jinak STB vyhoď, nemyslím si, že by stál za opravu, pokud by to vůbec šlo.

Web

Re: Mrtvý blackbox

No jo. Číňani zamrdaní. Když to nejsou ty jejich shnilý elyty, tak je to firmwarový počítací kurvítko. Moje to není, na TV jsem se v****l s koncem analogu. Bylo to právě buď opravit případnou chybu ve zdroji nebo to zahodit. Hlavně zas může nějaká bruselská piča řvát ty jejich kydy o obnovitelnosti surovin a energií. Ze všech eurosvazových lží je tahle o správným hospodaření a recyklaci nejlepší.
1680x1050 je divnej formát, je to skoro full HD ale není to HD... jakej magor vůbec navymýšlel ty kupy pseudostandardů?
Mimochodem ta tvoje TV není 4:3 ani 16:9 ale 16:10.

Re: Mrtvý blackbox

1680x1050 byl svýho času "standart" LCD monitorů. kdysi jsem jeden takovej 22" vlastnil.

Re: Mrtvý blackbox

Taky mám "spoustu" let takovou 22" - stále funkční LG W2284F. Akorát po cca 4 letech prošla jednou opravou... Mám dojem, že to bylo zdrojem pro výbojky...

Re: Mrtvý blackbox

To ten zdroj v STB má jen 5V větev?

Re: Mrtvý blackbox

Je tam ještě stepdown s napětím 1,7V za tlumivkou, střída obdélníku kolem 50% z těch cca 5V.