Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

RSS

Příspěvky [141 až 156 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podkladů je tady až moc. Vyber z nich jednu konstrukci, která se Ti zdá nejlepší a jdu stavet .... Teď nevím pro co se rozhodnout ... Ale nechám si poradit

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Já bych postavil klasiku. Záleží co od toho chceš.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No ten BP jak jsem ti psal.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Právě že je tu tolik názorů ..... cítil jsem se na ten BR, ale zase nechci udělat chybu ...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Najrozumnešie bude sa toho ARN zbaviť a kúpiť nejaky lacný plechový dayton alebo niečo čo má aspoň použitelné TS parametre...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Určitě chci ARN zachovat. Není to ani tak otázka penez, jako nostalgie ... A dostat maximum z neceho prumerneho ...

(upravil mechanik 27. 8. 2017 9:34)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ono z toho nie je dostať aké maximum. Bude to tak maximum problémov a výsledok neodpovedajúci námahe. V simulácií sa to do BR velmi nehodí. Chce to velký objem cez 150l alebo to spodok proste nemá... Uzatvorená vychádza tiež mizerne, to by chcelo aj reproduktor s nižšou citlivostou, to platí vlastne celkovo ked to má hrať spodok... BP je riešenie, citlivosť hore to stiahne a teoreticky tam spodok bude. Ale tej práce, 2 komory. Používať ako filter trubku pred reproduktorom je kravina. Z toho vždy polezie aj niečo čo nemá... Citlivosť pôjde dole, to nepodarené ARNko ešte zhorí alebo sa mechanicky zničí. Kúpil by som si nejaky lacný dayton 12" alebo 15" do BR alebo uzatvorenej. Výsledok istý, práce menej, zvuk iste lepší.

EDIT: to máš to ARNko ešte prevesené... Ten reproduktor sa robí prakticky desiatky rokov, teda robil. Ešte ako ARN8608. Čo od toho čakať? Má to len lakovanú membránu, väčší vrchlik a tipujem cievku na hliníku. Nie je divu že TVM skončili...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Já vás chápu kluci .... a asi si na to musím nějak přijít sám, nebo nevím. Byl jsem pro tuhle stavbu rozhodnutý už na začátku. Mám nachystané nějaké dřevo, nějakou dýhu .... a tak to prostě nějak uplácám. Udělám Bass-Reflex .... ať to teda hraje jak chce ... co zmůžu. Hodně kluků to tu stavělo, tak se snad to dopadne nějak i mě. Narovinu, teoriím a výpočtům nerozumím. Je to ode mě dost laciné, ale je zde schopný mi někdo prostě říct litráž, která bude podle dostupných parametrů VIZ výše nejlepší ? k Tomu nátrubek, který bude vhodný pro ladění na tuto stavbu ?

Moc děkuju ... a za svoji "blbost" nebo neznalost se omlouvám .... díky všem znalým ochotným poradit !

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Objemy/rozměry jsou v té simulaci. Srovnal jsi tu prověšenou membránu?

Jinak kdybych nebyl omezen velikostí, zkusil bych TQWT (ale to je spíš tip pro ty, co mají mikrofon), když jsem to dělal pro Tesmaxy 61, hodně jsem si to užil a výsledek stojí za to, něco se dá vypočítat tady, ale neověřoval jsem to, jak už jsem zmínil, zábava začíná až když začnete přenastavovat a měřit.

(upravil mechanik 28. 8. 2017 18:26)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Nejaku jednoduchú hornu čisto so šikmou priečkou a vyustením dole som skúšal, ešte pre 10PS26. Malo to hrať hlbšie než BR, ladenie som hádam aj overoval. Počítané to bolo tušim presne pre odmerané TS, aj ked to je pri BC zhruba jedno... Počítal to nejaky člen fora v hornresp. Hralo to ale horšie než BR. Ked chce niekto taký zadunený zvuk s vysokým THD a rezonanciami tak tie BC a hornu doporučujem smile S poriadnym reproduktorom by som to skúsil niekedy znovu a profesionalnejšie ale nemyslím si že je to správna cesta.

Ale chápem že ked má niekto lampáč s mizerným výkonom a DF tak tie rezonancie horny a všetok bordel tomu dajú tú správnu "farbu" zvuku smile

Tu je simulacia BP aj BR s ARN312. Pre porovnanie som tam hodil normálny reproduktor, aby bolo jasné ako to má správne vyzerať. S ARNkom ani neviem čo tej simulacie zadať, to proste vychádza vždy zle...

https://i.postimg.cc/Bj3N70y8/2288717.png

Ten BR oproti uzatvorenej ani nemá poriadne efekt... Čím menší objem tým je prínos BR ešte menší...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Aha ... takže ať se posuneme dál ... BassReflex nebo uzavřenka ?

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Postav 90 - 100 litrů uzavřený reprobox a máš po starostech. Já, už bych to vážně dnes tak nehrotil wink

Web

(upravil Wema 19. 9. 2017 10:04)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tak jak říkáš ..... já se fakt naseru a udělám to smile

Jen tak jsem po letech mrkl na hotovky a našel jsem tam tři projekty:

Kritik: Uzavřená ozvučnice, (šxvxh) 44x55x59cm, Objem 95l, Masiv 3cm

Kritik: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 55x60x44cm, Objem 112l, Příkon 100W, Citlivost 90dB, Frekvenční rozsah 33-120Hz, Impedance 4Ω, Bassreflex 2x Ø7x18cm, DTD 19mm, Hmotnost 28kg (vize předělání na 95l glosed)

Dušek: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 50x57x50cm, Objem 90l, Příkon 100W, Citlivost 90dB, Frekvenční rozsah 33-80Hz, Impedance 8Ω, Bassreflex Ø98x100mm, DTD 19 a 30mm, Hmotnost 25kg

Takže se budu točit kolem těch 100 litrů a udělám uzavřenku. Mocx se s tím párat nebudu a uvidíme. Díky kluci

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Snad Tě ta kysna nezačně brzo prudit. smile

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Antonio .... ty to vyloženě neschvaluješ, že big_smile

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Já se "bojím", že dopadneš stejně jako ti, co to měli před tebou. Uslyšíš 5x menší sub k PC a řekneš si, jestli má smysl takovou boudu v obýváku trpět. BP by byl menší, sice ne o moc, 60 l, ale navíc by se omezila výchylka, konstrukcí utlumíš i pazvuky, které jsou 312ce tak vlastní, krom toho to máš změřeno a jestli to naladíš podle programu, výstup by měl být +/- podle simulace. Pak taky můžeš zkusit štěrbinový bassreflex, který ti dovolí zvednout jeho průřez a omezit turbulence. Prostě další uzavřenka/br je pro mě osobně nezajímavý projekt, zato tohle se mi jeví jinak.

https://s26.postimg.cc/6ida2h5md/TVM_ARN-312-00_4_ar.png

Příspěvky [141 až 156 z 156]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£