Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 6)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Navrh na osazení reprobedny

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

RSS

Příspěvky [101 až 118 z 118]

Re: Navrh na osazení reprobedny

stačí hutný tlumení nebo nějakej cizí pevnej předmět, třeba nějaký dřevěný polena a pod. Ale větší objem u uzavřenky snad nikdy nebyl problém, sám jsem kdysi provozoval ARN6604 v 50l bednách bez nějakýho problému. Jediný, co je asi problém, že ten basák fakt tak hluboko nehraje.

Re: Navrh na osazení reprobedny

Ja od toho repraku nečekám nějaký zázraky ale čekal bych ze zahraje níž.  Reknu to jinak.  Kmitočty nad 50Hz v tom objemu zahraje výrazněji než předtím ale nezahraje ty nižší,  zkusim to přetlumit a uvidím

Re: Navrh na osazení reprobedny

To už lepší nebude, níž to nezahraje ani kdybys to namontoval do dveří mezi místnosti, to chce jinej reprák. Do tohohle objemu by mohl pasovat i nějakej 10" třeba dayton RSS265HO a bude ti to s basreflexem hrát od 22Hz...

Re: Navrh na osazení reprobedny

No vždyť o tom mluvím... V téhle ozvučnici to může udělat nějaký zdvih, plácnu třeba na 100-150Hz, proto se ti zdá že spodek se najednou ztratil. A přesně jak píše kaded, to že to nejde příliš pod těch třeba zhruba 50Hz nevyřešíš jinak, než změnou repra... ten reprák prostě zřejmě níž jít neumí. Stavěl jsem kamarádovi "sub" do auta s 6618 (jestli se nepletu) kterou někde vyhrabal. Šlo to do cca 35L uzavřenky, z vrchu děleno na 100Hz... a subwooferem bych to teda nenazýval, moc dolů to nešlo... po pár týdnech to shořelo a bylo po problému big_smile

Re: Navrh na osazení reprobedny

Ok tak to nebudu řešit a pak jak budou finance, dam to novy repro

Re: Navrh na osazení reprobedny

tak ono to umělý snížení objemu zpět na těch 30L nebude nijak náročný. Čili bych šel touto cestou... navíc můžeš experimentovat s různými objemy... třeba tě to překvapí wink

Re: Navrh na osazení reprobedny

Tak jsem přešel na ty W200 S,  hraje to líp ale řeším problém s místností viz. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 28#p331628 (napsal jsem to do špatnýho vlakna místo sem).  Obávám se že v aktuální mistnosti s tím nic neudělám.

Re: Navrh na osazení reprobedny

No, vypadá to na místnost....jak psal kolega v tom vedlejším tématu... šoupat bedny, šoupat nábytek, přídávat/ubírat (spíš přidávat). Pokud ani jedno nepomůže/není možné, pak by byl řešením EQ před koncový zesilovač. Předpokládám že máš adekvátně upravenou vyhýbku, pro ty W200S.... ikdyž asi by to nedělalo přímo takhle 3 hrby (tohle opravdu vypadá na módy místnosti), ale pokud máš půovdní vyhýbku, ideální to rozhodně není.

Re: Navrh na osazení reprobedny

To je vyloženě třeba 40hz ticho 50hz rezonance 60hz ticho 70hz rezonance atd do cca 100Hz... Rezonancí myslím hrb nahoru.  To podle mě dělá ta mistnost ve které moc věci zas nemám a hlavně ta vestavěná skříň.  Jakjsem tam psal,  šoupat s bednama a nábytkem na pokus můžu ale ve finale to můžu mit rozházený jedině jak je to teď

(upravil ondra.klofat 28. 11. 2016 18:28)

Re: Navrh na osazení reprobedny

pokus z posouváním určitě udělej...ať se kdyžtak vyloučí že by to dělalo něco jiného. Tím "40Hz ticho" myslíš jako úplné ticho (např při projetí generátorem)??? Protože pak to místností nebude a bude problém jinde.

(upravil NO HITS 29. 11. 2016 5:34)

Re: Navrh na osazení reprobedny

Vzal jsem to do sklepa kde dřív měla kapela zkušebnu,  basotec jehlany  ještě ze 70% na stěnách, na zemi koberec.  Výkyvy jsem nezaznamenal,  takže to dělá holt místnost.
  Teď se mě ale stal problém se zesilovačem někde se mně objevila zemní smyčka na předzesilovači RSD4132 (upravy viz audioweb) po tom co jsem v něm postahoval vodiče k sobě ...  I když na tu desku jde jen jedinej stredovej vodič (stínění signálu zapojeny jen na jedné straně),  ještě mě napadá zdroj toho modulu že se tam něco uvolnilo. Ale nenapadá mě co...  To už ale je mimo téma...  Člověk se aspoň nenudí big_smile

Re: Navrh na osazení reprobedny

Dodatečně přikládám foto z tvorby. Je tam několik konstrukčních chyb:
- Výška úplně nahoře - deska měla být původně uvnitř ozvučnice , takže tam mělo být o cca 2cm vyšší čelo nad výškou
- středák daleko od výšky - chyba při výpočtu ve výkrese - zjistil jsem to až čelo bylo vyrobený včetně zapuštění
- ostrý rohy - při použití vrutů by to vypadalo divně, ale pilníkem jsem to mohl alespoň zakulatit

Zvukově mě to překvapilo, ale určitě by to dokázalo zahrát i líp, změřené to není, na to už nebyly finance. Až bude čas tak to čelo udělám znovu a tentokrát zkusím spoj lepením, takže pak nebude problém se zkosením nebo větším zaoblením hran

https://s19.postimg.cc/6rb0wr927/IMG_20161231_091430.jpg

Re: Navrh na osazení reprobedny

škoda těch chybiček... on i basák mohl být blíž, ale záleží na vyhýbce, pokud je děleno dost nízko tak to kritické nebude.

"příště zkusím spoj lepením"... to jakože toto je spojováno bez lepení? big_smile

Re: Navrh na osazení reprobedny

Dělící frekvence Basák / střed je okolo 500Hz ... nikde jsem si neuložil finální podobu výhybky , takže do té bedny asi budu muset vlézt abych si zaznamenal co přesně tam vlastně je za hodnoty big_smile

V podstatě je to bez lepení, je to sešroubovaný vrutama a zevnitř je jen přejetá ,,škvíra herkulesem kvůli zatěsnění ... ale celá kontaktní plocha mezi 2 deskama lepená není, u předchozí ozvučnice jsem ale zjistil že i obyč herkules to po vytvrzení slepí tak pevně, že i když to spadne z prvního patra ze schodů tak je to jak šutr ... a to i přes to, že některý vruty jsou po 8 letech volnější ... takže v dalším svým projektu kromě přechodu na masiv chcu zkusit ten spoj lepením  bez vrutů

Re: Navrh na osazení reprobedny

noo... 500Hz už je dost vysoko. 1/4 vlnové délky vychází na 17cm, čili repra prakticky úplně u sebe. Samozřejmě je to jen pomůcka, ale pro toto dělení to asi bude i tak moc daleko.

Chce to asi dost odvahy, dělat bednu takto big_smile ... tomu bych asi příliš nevěřil. Nejde ani tak o to, jestli se to rozpadne při pádu z jednoho schodu nebo až ze tří, ale spíš o drobný vibrace při reprodukci... může to dost rezonovat a drnčet atd. Materiál je MDF?

Re: Navrh na osazení reprobedny

Materiál DTD 21mm (čelo a záda 25mm) vruty tam jsou nasázený tuším po 4 max 5cm dotažený akuvrtačkou, nedrnčí to , pazvuky to nedělá. Kdybych to dělil niž tak tlumivky i kondenzátory by byly takové velikosti , že by to převýšilo cenu reproduktorů takže šlo o kompromis , navíc dneska bych na středy nepoužil už W130S ale spíš W100S .. on visaton nemá vyloženě středák co by tam padl v dané cenové relaci a chtěl jsem to vše od jednoho výrobce

Re: Navrh na osazení reprobedny

A proč počítáš se 1/4 vlnové délky? To by pak při dělení 2,5kHz vycházelo jak? 3,4cm? smile Stačí, když vzdálenost os není větší, než cca 1,25 vlnové délky, což v tomto případě vyjde v pohodě. Horší je ta vzdálenost střeďáku od výškáče.
Co se děličky týče - 500Hz není pro W200S rozhodně nijak vysoko. Klidně by se s ním dalo jít ještě výš.

NO HITS: Až se někdy rozhodneš to předělat, nech si jen basák, udělej raději křížence a udělej to pořádně. smile

Re: Navrh na osazení reprobedny

1/4 vlnové délky mám zažitý jako "poučku" samozřejmě mezi bas/střed (resp. tam kde to reálně vychází), u střed/výška si pak max. 5/4 - což je těch 1,25 wink. A úplně zjednodušeně je vždy lepší blíž než takto daleko.  Jasněže mezi basáčkem a středem to až tak kritické nebude ... ale když už se to dělá.

Příspěvky [101 až 118 z 118]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Navrh na osazení reprobedny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£