Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Onkyo TX-SR576 - vypíná se

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [6]

1

Téma: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Zdar hoši, tak jsem tu nějakou chvilku nebyl, a máte mě tu zas big_smile
Kolega mě požádal, jestli bych mu nedal do kupy zesík Onkyo TX-SR576. Že se prej po nějaké době vypíná. Tak jsem to zapnul (připojeno jen do sítě). Zesík se opravdu asi za 5 minut vypnul a od té doby nejde znovu zapnout. Po zapnutí se během několika sekund vypne, ještě dřív než stihnou relé připojit repro. Gogglil jsem, googlil, ale všude píšou zkontrolovat repro, zkusit vyresetovat ochranu, volume na max, pak stáhnout, odpojit všechny kabely kromě sítě... To jsem zkoušel, problém je v tom, že všichni co skončili podobně jako já, bez výsledku, byli na fórech odkázání na nejbližší servis. Řeknu to popravdě - nejdříve se chci zeptat na radu tady, protože vím, že s Onkyem tu má spousta z vás zkušenosti. Pokud jste se někdo s tímhle problémem setkal, řekli byste mi prosím, kde byla chyba a co mám zkontrolovat? Na fórech se to hodně často řeší, tak bych řekl že určitě to někomu z vás muselo projít pod rukama... Pokud by nikdo nevěděl, tak si prostě seženu schéma a budu si po večerech hrát, ale vzhledem k tomu, že tam je těch součástek strašně moc a všechno vede do jedné řídící desky, tak to moc nadějně nevidím... Předem díky moc za rady.
Stručný popis znovu - zesilovač po stisknutí power tlačítka secvakne jedno relé pro připojení trafa, po cca 3 sekundách se vypne a rozbliká se červená stand-by LED. Zkoušel jsem ještě zahýbat s flexkabelem od čelního panelu do řídící desky, na chvíli se po zapnutí poté rozsvítila i modrá led "pure audio", ale flex jsem propípal a měl by být OK (zkoušel jsem s ním různě kroutit, asi hodinu jsem ho namáhal, v konektorech, i mimo, nezdá se být vadný/špatný kontakt)...

2

Re: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Aby sa Ti lepšie hľadal chyba.
https://elektrotanya.com/?q=showresult

3

Re: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Pardon, nemusíš hľadať - tu to je.
http://leteckaposta.cz/453419340
Servisné manuály, 16 MB dat.
zazipované, bez hesla.

4

Re: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Skoukni signál Protect (levý horní roh sch - má být v 0)

5

Re: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Tohle mi dělaly emitorový odpory v koncáku. podívej se na to. Jsou dvojitý a jedna polovina nevedla. Dá se doměřit i pomocí měřících pinů.

6

Re: Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Měl jsem doma na opravu receiver TX-SR507 a tam odešly dva párové tranzistory na výstupu, ochraný odpor 2x0,22R a další dva rezistory v buzení. Chce to jít od konce a měřit a měřit. Postačí voltmetrem přepnutým na diody. Podobný návod https://www.youtube.com/watch?v=DKCSD3F3D9w.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Onkyo TX-SR576 - vypíná se

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£