Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

2 danhard

Jak se Ti to podařilo přehodit na stát ?

Išlo o "krčmu" v susedstve, v podstate v rodinnom dome. Hluk, smrad, nočný kľud nikto neriešil.. "Nedá sa".
Tak cez stavebný úrad podnet na užívanie stavby v rozpore s kolaudačným rozhodnutím, potom na hygienu, pretože to nevyhovovalo vyhláškam a požiadavkám, nakoniec aj asi  40 výjazdov mestskej polície. A tlak na správne orgány, aby konali (cez infozákon..). A začali padať pokuty.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

To se řeší domluvou.
Soused Ti "domluví" a ty se odstěhuješ smile
Nejsi ty Bunta potížista ?

(upravil BV 11. 8. 2017 15:43)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Skúšali to, neúspešne. Ale k veci a téme vlákna - je treba nájsť "niečo" čo úrady budú musieť riešiť zo zákona, tak aby finančná hrozba bola vysoká. Napr. umiestnenie prevádzkárne,povolenie hygieny (u nás "rozhodnutie o uvedení do prevádzky", povinné pre každú prevádzkáreň , neoprávnené podnikanie (prerušená činnosť), ak sa to dokáže tak doplatenie odvodov do  poisťovne a prípadná pokuta.. Na hrubé vreco hrubá záplata.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

A máš kulometný hnízdo a 5m plot, nebo se budeš stěhovat?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Nič také, už sú preč, ani smrad nezostal, pritom sa vyhrážali všeličím... Stačila exekúcia , dlžní boli nakoniec mestu správne pokuty, ktoré neplatili.  Ale bolo to 1,5 roka nervov,  štúdium rôznych zákonov (stavebný, ochrana zdravia, správny zákon, živnostenský, územný plán mesta..),podnety prokurátorovi na nečinnosť orgánov a porušenie zákonov.. Nie je to jednoduché, ale ak to stojí za to, tak je to asi jediná cesta.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

S panem Leošem Malaníkem jsem si užil své. Dostal jsem svůj poctivý Kenwood po dvou letech domů uplne nahodou. Kolega jel kolem, zazvonil, ospalej Leoš vylezl a kolega mu rika, ze jede vyzvednout zesilovac, ktery tu dva roky lezi. Leoš ho vzal do svyho bordelu, kde ho vyhrabal na dne pod snětí kabelů. Kolega ho vzal, s hlubokým smeknutim se mu uklonil a madinu mi dovezl. Za dva roky se Leoš ani neobtezoval sundat kryt a kouknout na střeva. Nikdy vic me nikdo na ulici Mlynska (pokud si po tech letech dobre pamatuji) v Luhačovicích neuvidí .... Dnes uz bych tam vyrazil s dobrmanem a brokovnici .... Jeste ze v mem pripade dostal rozum. Konverzaci plnou vymluv mam dodnes pro vystrahu zalozenou .... At na nej vyzrajete, soucitim s vami ...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Já teda už mám zesilovač doma. Trvalo to půl roku, cca 10 cest do Luhačovic,doumlouvání i jeho sestře ať s ním pohne a řešení to i s policií. Zesilovač opravil ale asi ne na 100%. Pravý reproduktor hraje míň jak levý, po nějaké chvilce začnou hrát oba stejně a pak to zase přejde na to že levý hraje hlasitěji jak pravý. Neví někdo co s tím?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Odnes mu ho naspat big_smile (sorry, nedalo mi)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Máš tam nějaký studeňák.
Ten se ale musí najít a to někdy trvá, třeba 3 roky smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

u sinklera let 30....:-)

(upravil Koliens2 6. 9. 2017 18:17)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Hoši odpusťte mi to ale "neserte" big_smile big_smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Po 30 letech to nabyde na hodnotě jako veterán ne? smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Pravý reproduktor hraje míň jak levý, po nějaké chvilce začnou hrát oba stejně a pak to zase přejde na to že levý hraje hlasitěji jak pravý. Neví někdo co s tím?

Nemusí to byť len studený spoj, ale aj napr. zoxidovaný prepínač.
Na mojom JVC mi to robí prepínač Tape Monitor. sad Je to japonský "izostat" so zoxidovanými kontaktmi. Len neviem zohnať vhodnú náhradu. Ten prepínač bol už čistený a opravovaný. Ale zjavne to už má za sebou...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

A existuje ještě někdo kromě sinclaira kdo by to dokázal prolézt a případně dát do pořádku? Už bych to chtěl mít konečně v pořádku a vědět že když ho zapnu tak nemusím mít strach že něco tam není v pohodě.

(upravil danhard 6. 9. 2017 21:28)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Zoxidovaný přepínač je studeňák jako každej jinej.
Musíš najít, že je to tam a nějak ho opravit.
A v takovém starém střepu může být těch studeňáků požehnaně smile

Spravuju starý osciloskopy a studeňáky tam hledám na několikrát.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Koliens2--> Dostal jsi k zesilovači soupis provedené práce na něm? Sinclair svého času něco takového ke každému (jím) servisovanému komponentu dodával.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Koliens2 napsal:

A existuje ještě někdo kromě sinclaira kdo by to dokázal prolézt a případně dát do pořádku?

Když budeme pesimisticky předpokládat, že to dokáže jen polovina z těch všech, co vědí jak to sinclair dělal blbě, tak pořád máš tři prdele servisáků na výběr.

(upravil Otas 7. 9. 2017 8:42)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Spíše je to o tom, že na to nejspíš už nejsou náhradní díly bo je to staré (?) a servisáci to tudíž buď odmítnou, nebo nebudou garantovat opravení. Takové věci bral Leoš často. Co je to za stroj? Existuje značková opravna?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Koliens2 napsal:

... Pravý reproduktor hraje míň jak levý, po nějaké chvilce začnou hrát oba stejně a pak to zase přejde na to že levý hraje hlasitěji jak pravý. Neví někdo co s tím?

To "po nějaké chvilce" je pravidelná chvilka, nebo je to nahodilé, pokaždé po různé době? Jak je ta chvilka asi dlouhá? Sekundy, minuty? Ten levý už pak zůstane trvale hrát hlasitěji nebo se to začne zase samo střídat? To je dost podstatné pro identifikaci závady. Nemusí to být zdaleka jen studeňák.

(upravil dhaman 7. 9. 2017 19:34)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Treba to pozrieť no.
Otázka je ako píše Otas. Čo je to za zosik ?

(uz som nasiel v historii ide o Marantz 2226b)

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Příspěvky [201 až 220 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£