Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Nevím co vás pořád vede kupovat tanhle "levnej" šrot, když není potřeba ani moc připlatit a pořídit něco kvalitního?
Obojí jsou jen vyhozený peníze.
V práci mám slabšího brášku, ale dneska bych šel do http://akusroubovaky.heureka.cz/narex-asp-18-2a/
Pozor neutahovat vrtáky otáčením motorku, i na miinimální otáčky to kroutí ruce. Dokud se motorek točí, tak hlavičku v ruce neudržíš.
Když se motorek zastaví, tak se zablokuje převodovka a neotočíš s ní ani klíčem (cvaká jakoby zapadávala rohatka do ozubenýho kola)..
Rozdíl 2.700 a 3.000 je opravdu minimální.

Náš nákupčí je podobnej šetřílek a kupuje podobej šrot.
Před pár lety odešla horkovduška Bosh, tak koupil dražší extol, který vydržel dva měsíce. Takže reklamace a aby bylo s čím dělat koupil levnější extol. Jenže než se první vrátil z reklamace odešel i ten druhý a putoval za ním. Takže koupil nejlevnější zelený bosch a ten slouží dodnes. Kdyby koupil rovnou kvalitní, tak ušetřil peníze za dva šroty.
Mimochodem používáme jí jen na smršťování bužírek, tak nanejvýš pár minut několikrát denně.
S einhelem mám podobný zkušensoti, i když ne s červeným, ale za ty peníze to vážně nemá cenu.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

No, tak tá Narexka je veľmi pekná... Keby som nemal ešte Makitu tak by som ju určite bral. 60Nm je paráda.
Hm, ako pozerám tak za 3000 je len stroj bez bateriek... Hneď sa mi to nezdalo...

Web

(upravil stiglitz 5. 11. 2014 23:19)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

No právě, to bych byl na 6000,- To vzhledem k tomu, že ji použiju třeba dva dny v kuse, a pak měsíc třeba vůbec... no a taky trvám na dvou bateriích. Prostě to je podmínka, sejří mě, když musím na hodinu přerušit práci.
Jo, a Parkside z Lidlu - údajně vyrábí též Einhell. Známý ji má, a nedá na ni dopustit.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

A co tady http://aukro.cz/makita-6271d-2x-baterie … 83959.html

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Díky za tip, ale to bych mohl být za půl roku, kde jsem dnes.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Ahoj chlapi, co koupit na broušení dřeva? Potřebuji na DIY nábytek smile vybrousit nějaké desky z palet apod .. vibrační ? kotoučová ? nejde o nějakou precizní práci, chci jenom obrousit ať tam nejsou třísky apod.  Protahovačku nikde jen tak neseženu, tak mě napadlo buď kotoučovka + smirek a nebo vibrační ale ta bude pomalejší ? Nebo bude ještě něco lepšího? Nejspíš bych si to nářadí spíš půjčil než kupoval, cena tedy není až tak moc důležitá.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Vibrační je v podstatě k ničemu, skoro to nebere ať do toho dáš co chceš, to je tak na sádroš big_smile Kotoučovka asi OK, ale zas se blbě drží stabilní odběr materiálu a je to prostě vidět, jak jsi běhal tím kotoučem po desce.... V podstatě jediná slušná možnost je pásovka, ale ta i v laciné verzi stojí patřičné peníze, moc výrobců to nevím proč nedělá. Už je to ale pár let, třeba se to dnes bude dát koupit levněji.
//EDIT: Teď jsem kouknul a ono už se vyrábí i jakése fern a podobně za 2,5 klacku smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

kup si ruční el. hoblík, budeš mít lepší výsledky, a potom teprve brousit. Ale hoblík je těžce nekompaktibilní s hřebíkama v deskách.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

DJ_Rix napsal:

Vibrační je v podstatě k ničemu, skoro to nebere ať do toho dáš co chceš

nevim teda co mas za naradi, ale moje vibracni bruska funguje normalne a "bere" samozrejme je treba pocitat s tim ze je to bruska a ne frezka ! je teda fakt ze se vetsinou odrbe o trosku driv nez brousici strana ten suchej zip, ale brusnej papir stoji do dvacky max..

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Pokud mohu nesmele doporucit, nejlepsi je, na ruzne prace ze drevem v podobe desek z palet a orusovani rozebranych desek a pod, je dobre, pokud je toho dreva vic, si stvorit bud vlastni pasovou brusku, coz ale neni celkem jednoduche, pokud se nenajde nekde vhodny material, nebo velika kotoucova bruska z priloznym stolem. Je jednodussi, da li se docasne upravit, treba cirkular, ale je potreba snizit otacky.
Bud vymenou remenic, nebo freq. menicem.
Toto reseni me nesklamalo zatim nikdy, ale chce to mit na praci prostor a nejlepe dilnu, nebo garaz. Do bytu, na balkon a podobne, takoveto reseni neni vhodne. V nouzi lze upravit i cirkularovy poskozeny kotouc, pri nizkych otackach, pomoci karbobrusky, uchycene na pracovni desce, ubrousenim zubu, nasledne pak lze nalepit smirkovy papir na kotouc a pouzit ho takto. Pokud kotouc nema TK zuby, lze to udelat i pomoci kamene na srovnavani brusek, ale je nutno byt velmi opatrny. Po opotrebeni smirku, ho lze dostat dolu, napriklad kamenem na srovnavani brusnych kotoucu  Ale jak pisi, nutono snizit otacky, jinak ten smirgl, bude palit drevo a nikoli brousit. Pokud se ma hodne tlacit na ten kotouc, je dobre, si udelat ze zadu, pomocne lozisko pritlacne, aby kotouc neuhybal.
Vyhoda je v tom, ze pokud ma cirkular i odsavani do pytle, nebo vyvod na prumyslovy vysavac, lze takto celkem bez velikeho bordeleni, obrousit vetsi mnozstvi materialu. Neni potreba dasi stroj.

(upravil divnypocit 5. 9. 2017 15:37)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Dá se koupit do 10 000kč pila na pořez desek pro stavbu beden nebo jsou to vyhozené prachy? A jaký typ pily je nejlepší dle vašich zkušeností ?

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Co ja vim, tak pokud to umis, nebo si pracoval nekde z drevem, tak si dokazes na obcasnou praci poradit i upravou "vetsi"  rucni kotoucove pily.
Zakladem je mit desku, nejlepe nejaky odpad origo pracovni desky na kuchynskou linku a pod. Udelat si otvor na uchyceni pily.
Zbytek resi prilozne vodici desky, sverky a je dobre mit z nejakeho opravdu kvalitniho stolu, demontovatelne nohy. Idelane ze srotaku, kovova dvounoha na kazdou stranu stelovatelna z kancelarskych stolu.
Po praci to sbalis, pilu vyndas a nic neprekazi.
Pokud si umis nabrousit kotouc, nebo mas TK a nastavis primerene otacky, je to stroj, ktery dokaze zazracne veci.
Mas li vsak prostor, nevadi ti mit strojni vybaveni, neboli te penize, ber to pak jako deposit.
Ja nevim koliko mas produkcni vykon, ale pokud je to vic na hrani, jako na praci, postaci i upravena kotoucova rucni pila.
Je dobre se ale poohlednout po co nejvetsim stroji, nebude se toliko trapit.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Nejlepší formátovací pila je ta, kterou nemusíš koupit. Obdélníky z čehokoliv od dřeva ti nařeže každej normální stolař za poměrně krátký peníze, klidně i na 45°, aby nebyla přerušená povrchovka, a s milimetrovou přesností. O frézování dír na repro na NC frézce ani nemluvím. Na čem se dá ušetřit, že si to sám sesadíš a slepíš, příp. na povrchovce. Kdysi jsem dřevo (laťovku) řezal na kotoučové pile se stolem, ale ta přesnost se nedá srovnat, a 45° s opakovatelným rozměrem bylo scifi...

(upravil marian004 6. 9. 2017 20:57)

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Chcem sa vás spýtať na túto stolovú pílu: Scheppach HS 105
Aký máte na ňu názor ? Zatiaľ čo som pozeral, tak má aj za cenu vyššej ceny podstatne rovnejšiu pracovnú plochu, doraz drží vpredu aj vzadu (nie ako na niektorých iba vpredu). Taktiež je zaujímavá maximálna pracovná šírka 56cm.

Doteraz som fungoval na doma robenom stole s vloženou okružnou pílou (maflom), ale to mi slúži dobre iba na kolmé rezy. Plus doraz som vždy riešil provizórnym vodítkom uchyteným svorkami.
Ak máte nejakú alternatívu, alebo postreh tak budem rád smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Scheppach HS 105 mám ca. 2roky a spokojenost.
V pořizovacích cenách o jakých se tady bavíme jsou její přednosti silný motor 2000W, 4800 otáček, kvalitní stůl a funkční pravítko, které pevně zacvakne a drží. Nastavení výšky a úhlu řezu bych si dovedl představit preciznější. Rozšíření stolu je fajn, při řezání větších desek používám skládací podpěrné stojany s válečkem. Co u mě ale pilu dostalo významně dál, je DIY posuvný stolek na příčné řezy. Za 200kč za materiál a dvě hodiny pečlivé práce mám na levné pile čisté, rovné, kolmé a neotřepené řezy. Pokud bych si chtěl znatelně polepšit, o čemž občas uvažuji, musel bych koukat na cenovky od ca. 50tis (a to je pořád ještě čína).
Dle mého kvalitní maflík s vodící lištou, nebo ponorná pila z Lidlu na rozřezávání velkých desek + výše uvedená, nebo podobná stolní pila s DIY stolkem a je to řešení za desítku, se kterým se můžete pustit do výroby beden, nábytku a pod. na hodně slušné úrovni.

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Scheppach HS 105 Už mám teda doma a som spokojný, konštrukcia solídna. Akurát doraz a pravítko boli posunuté. Všetko sa dalo ale jednoducho nastaviť povolením pár matičiek.  Odporúčam smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Zdravím. Tak chcem sa pochváliť s mojím náradím. Takže keď začnem mám dve akučky narex asv 7a, asv 10,2a. Potom vrtačky dewalt dwd014s a makita hp1630k. Flexky staru dobru Protoolku agp 115 a bosch gws 1000 ktorú mam na stojane. Vibračnú brúsku Makita BO 3710 pasovú brusku Makita 9910 a rotačnú brúsku Dewalt DWE 6423. Pájkovačky Lux. Priamočiaru pilu makita 4327 a kotúčovku Narex EPK 16D. Keď zoženiem niečo ďalšíe dám vedieť. Ak budú na jednotlivé stroje otázky rád odpoviem smile

Re: Tipy pri kúpe náradia, vaše recenzie, postrehy...

Trošku to tu oživím - dneska jsem bloumal po Bauhausu, a sundal jsem z věšáku takový ten levný úhelník, asi za pajzku. Sundal jsem dražší, asi za dvě sta pade, a přiložil je k sobě. Na těch asi dvaceti centimetrech to dělalo dva milimetry určitě. V neprospěch levnýho, protože jsem zkusil ještě další dva modely.