Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Moduly jsou zatim provizorně umístěny samozřejmě vše se musí zalepit jinak by to nemělo dlouhou životnost.Ještě přemýšlím o nucenem chlazení na chladičich jsou tepelné poj. 75st. tak zatím nevím jaka bude teplota v reálu za provozu.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Tak jsem to taky skusil na svých subech,válečkem paráda...jinak na tmelení jsem po různých pokusech a nezdarech použil tmel se skelným
vláknem  BodyFiber250 na všech jiných se warnex jakoby trhal.S tímhle tmelem konečně úspěch.Tmelil jsem s ním otvory po vrutech.Teď schne 1 vrstva.Tak za dva dny až to pořádně proschne dám druhou.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Doporučuji chladící desku eloxovat kvůli lepšímu přestupu tepla i případným nátěrům, třebas jen hydroxidem (ale to určitě znáš).
Chlazení s tepelným spínačem (např. 70°C) a signalizací je dobrá berlička. Moc to neváží, není to složité a je to jistota hraní bez přerušení. V praxi se uvidí, nakolik je to potřebné, dodatečně se to může třeba i zrušit, demontovat, moc stop po tom nezůstává.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Po delší době jsem zpět ty dovolenky strašně zdržují v práci :-)Dnes jsem zmáknul ochranou mříž nastříhat,ohnout, nastříkat zakladovkou a ještě černou.....

https://s26.postimg.cc/7s8oyws6t/IMG_20170831_162222.jpg

https://s26.postimg.cc/cbkxkfa2d/IMG_20170831_174215.jpg

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Mříž nestříkej.... nech si udělat někde komaxit. Nestojí to svět a z vlastní zkušenosti, nehledě na to jak kvalitní základovku i vrchní barvu použiješ... nikdy to nevydrží tolik, jako komaxit.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

jo už putuje na komaxit...

(upravil Otas 31. 8. 2017 19:57)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Mé tušení se naplnilo big_smile.
I mříž bez nátěru už vypadá super.
Nediv se, že tě s Ondrou chválíme; kdo si to někdy zkusil, ví jak je to náročné udělat pěkný vizain bedny.
Musím samozřejmě sebekriticky uznat, že jsem ani náhodou nedosáhl něčeho, co by se tomuhle blížilo, zvláště mříž, tam jsem vždy pohořel. Jsem netrpělivý, nepříliš šikovný patlal roll. Bedny proto raději už nedělám, spíše jen lehce upravuji hotové kastle, aby se tam vešly jiné (zpravidla o třídu lepší než předtím) reproduktory.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Ještě jsem sub nezprovoznil ale jedná věc mě trochu znervózňuje, když poklepu na membránu,tak neprodukuje takový ten krasný dunivý bas jako originálni sub.Je jasné, že repro je úplně jiné ale i tak mi to je divné...

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

no taky jsem se trochu zdivočil tím nástřikem a po Ondrovém komentu jsem lehce vychladnul a dam to na komaxit.Taky jsem někdy jak z divokých vajec....

(upravil Otas 31. 8. 2017 20:25)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Neděs se, on ten reprák, kromě toho, že je jiný (třebas má vyšší Bl a nižší Cms, domnívám se) potřebuje rozehrát, povolit v závěsech. Měl bys vidět, co mi na srovnávání měřícím mikrofonem (auto room EQ na Sabine Power Q) na basech udělaly Kappalite 15LF, když jeden už hrál a druhý ne. Rozdíl až 10 dB. Po pár diskotékách už zařezávaly v zákrytu smile.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

No snad bude vše OK v origo subu mi přijde membrana podstatně lehčí takový papirek proti B&C ....

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Náhodou někdo nějaký tip na dobrou vyhybku pro sub. jednoduchou jak se říká v jednoduchosti je síla smile

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Ten chystaný modul nemá crossover jako součást?

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Ondro je to jen konec a zdroj mrknul jsem na jožiho stranky a má tam modul výhybky...

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Takto nějak vypadá naladění bedny jestli mi k tomu něco řeknete?Jak jsem již jednou psal dostávám se do pro mě složitější fáze stavby to co již proběhlo byla brnkačka...:-)o tom co bude následovat si raději více prodiskutuji a poslechnu názory než někde udělám chybu.Díky.

https://s26.postimg.cc/768072qdl/bc_15ps100_4.png

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Pokud jsou dosazené parametry realitou toho repra, pak bych určitě nezvolil naladění 35 Hz. Pro dobré basy je potřeba větší výkon na 60 - 70 Hz a tam se ztrácí cca 2 dB, což mi připadá jako dost. Ale předzesilovač by měl mít i horní propust, aby tam nedělal paseku signál z pětistrunné basy nebo varhan pod naladěním BR.

Zajímavé, že jsem dosud neviděl schéma - praktický návod na pořádný crossover, který rozdělí signál na basy a výšky, má horní propust a popřípadě parametrický ekvalizér na basech a posun fáze. Zato těch basových přicmrdovačů (co z nich vyleze pouze basový signál) jsem viděl hodně. Asi by se to dalo složit, něco podobného jsem kdysi plánoval. Ale crossover mám pouze podle teoretického schématu, byť velmi důvěryhodného autora.

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Vsazené parametry jsou ty které udává výrobce na svých stránkách jinou možnost nemám.Momentalne je box ozazen natrubkem o delce 39cm takže je co zkracovat... no a ten crossover to jsem na vážkách co zvolit..

(upravil Otas 2. 9. 2017 13:00)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Pokud je to 15PS100 4 ohmy, tak tady je měření: http://www.prodance.cz/data/attachments … 0_4ohm.pdf
Památka na práci Huberta Mašína sad, skvělého tvůrce beden a skvělého člověka.

Crossover také prodává jako stavebnici EZK, pokud se nenajde nic jiného vhodného, lze použít toto.
Jinak bych dovedl naroubovat pravý crossover R-L s výstupem pro výšky na nějakou stavebnici "přicmrdovače", třeba od A. Krause - Korektor pro SW (A99328), která maká spolehlivě a je tam i parametrický ekvalizér. Neměl by to být problém.

(upravil Kamca 2. 9. 2017 13:20)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Díky za měření hned jsem ho dosadil a ještě jsem zvednul ladění na 45,50,60Hz. Objednal jsem u Jožiho výhybku http://zosilnovace.eu/jednoducha_vyhybka.htm, tak potom dám vědět jak to šlape.

https://s26.postimg.cc/dvfx97qix/BC15_PS100_4_Hubert.png

(upravil Otas 3. 9. 2017 11:30)

Re: Druhý SUB do sestavy-kopie Alto TS215

Jo, to vypadá jako realita, bohužel vždy o něco horší, než uváděná teorie při prodeji sad - to platí pro všechny výrobce reproduktorů, jen výjimečně ne.
Na první oko by tam člověk dával BR 50 Hz nebo 45 Hz, jenže... Baskytara i jen čtyřstrunná jede od cca 40 Hz, pětistrunka ještě níže, tuším 30 Hz. O klávesách raději nehovořím.
U subu bych proto raději nedal BR výš, než 40 Hz. A i tak je potřeba vše pod (citát smile ): řezat, řezat a řezat. Čili strmá (tak 24 dB/okt.) horní propust někde bezi 40 - 35 Hz.

Odkaz na výhybku se mi nějak neotevírá; nicméně z jiných věcí vím, že Joži umí.