Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 9)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Přenosná reprobedýnka

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 178]

Re: Přenosná reprobedýnka

ne amazon, ale loudspeakerfreaks.com

Re: Přenosná reprobedýnka

Ja co se díval tak všude mě to hlásilo že do čr prodejce nezasila

Re: Přenosná reprobedýnka

asi to píšu snad jasně, ne: dayton RS100 - tenhle jsem sice na l.s.f. nekupoval, ale RSS210HO a ještě SB26ADC. Jenom je potřeba vybrat zboží co je skladem, zaplatit kartou a počkat, je to veká věda? Sice trochu dražší než na P.E. ale v evropě, poštovný je tuším do 15Eur

Re: Přenosná reprobedýnka

Už vidím, pošta je tam nějakých 320kč to by nevylo tak zlý

Re: Přenosná reprobedýnka

Já bych zvažoval i nějaký filtr pro nastavení frekvenční charakteristiky, já to zatím řeším EQ v mobilu ale po nastavení jsem pak vážne spokojen s mým BT reproduktorem. Jinak to hrálo tak nějak basy ok, středů moc a výšek málo. Citlivost neřeším, mám to na normální poslech a randal to stejně udělá pořádný.

Re: Přenosná reprobedýnka

Tak po dnešním poslechu a zkoušení sestavy ZV240 se asi přikloním k daytonům.  Když pominu zatlumený výšky na můj vkus (což se dá změnit úpravou děliče), tak ten Zetag hraje divně. Kmitočty už od nějákých 65Hz zvládá slušně, ale má to nepříjemnej hrb na 200-400Hz, kterej jsem na PC musel vykompenzovat ekvalizerem. Navíc bez ohledu na hlasitost / vybuzení se v některých skladbách ozývalo chrčení, které se mi nepovedlo blíže specifikovat / odhalit , jen vím že se objevovalo když toho na středech ,,hrálo moc,, , tak se to zachraptění začalo objevovat ... nevím jestli je to vlastnost reproduktorů nebo jim dal někdo předtím kouř ale riskovat to nechi, nehledě na to i kdyby to nedělalo, tak ten hrb na charakteristice je vážně nepříjemnej. Co se týká výšek Vifa 5DR51441, tak mě docela překvapily zvuk prokreslují slušně, jen je slyšet pokles za 14-15kHz (a nebo už jsem v necelých 30 hluchej jak poleno big_smile ), nicméně to nevadí stejně bych řekl že kmitočty nad 17kHz už neslyším, spíš je jen nějak vnímám

Takže teď je v plánu se domluvit s jedním uživatelem z mánie co má něco podobného sestavenýho z těch Daytonů a uvidím

(upravil NO HITS 20. 8. 2017 12:52)

Re: Přenosná reprobedýnka

Mimochodem, našl jsem zajímavej projekt s daytonama včetně výšky, vypadá to zajímavě
The Canzonettas - Quick and Easy 2-way RS100P-8 and ND16FA

(upravil NO HITS 21. 9. 2017 15:26)

Re: Přenosná reprobedýnka

Dneska jsem udělal pár návrhů, mohli by jste mi poradit s umístěním BR viz obrázek? Estetika je pro mě těžší záležitost. Materiál bude lakovanej masiv

** Obrázek odstraněn **

Re: Přenosná reprobedýnka

a kde bereš ten průměr basreflexu, dyť vypadá větší než reprák, to bude pak extra dlouhej, ne? Jinak ty vejškáče bez zvukovodu ve velké desce, to budou difrakce jedna radost. Obvykle se volí plocha basreflexu tak 1/3 plochy membrány, víc jenom u přemotorované vysokozdvihové zvěře, nic to nepřinese, kromě parazitních rezonancí a interferencí z basreflexu (prostě hraje i zadní strana repráku a přes basreflex se to na nějakým kmitočtu sečte a na některým odečte, dá se potlačit tlumením bedny, ale zase klesne účinnost basreflexu.
Tvoje poslechový hodnocení ZV240 se teda dost neshoduje s mým, ale možná jsem hluchej ješte jinak a víc big_smile

(upravil NO HITS 20. 8. 2017 20:14)

Re: Přenosná reprobedýnka

Ono to ma velkej výstupní límec, vstup je 39mm vystup cca 49-55mm těch 65 mm je vnější přes takový ty ploutvičky a límec ma 75mm je to monacor BR-45TR délka vychází na 12-15cm viděl jsem projekty s BR-30HP nebo 40mm trubkou . O navrhu jsem prosel několik článků ale o zvolení průměru/ploše Jsem nic nenašel. Pokud je to moc, tak bych tam dal tu 30hp

Kromě poslechu jsem to ,,změřil,, amaterskou aplikaci resp analyzerem , na komplu mam screen

(upravil kaed 20. 8. 2017 22:24)

Re: Přenosná reprobedýnka

Tak to jenom opticky vypadá velký, plocha basreflexu je cca v doporučovaným rozmezí, ale dal bych ho dozadu nebo do boku, viz předchozí příspěvek.
Teď je otázka, jestli byly v těch ZV240 byly výhybky tak jak mají být, jestli tam je vůbec nějaký tlumení a vůbec, já to teda neměřil, i když bych měl čím, ale ani mě to nenapadlo. Zato jsem pečlivě proměřil cívky i kondenzátory do výhybek.
Výškáče mirage hodnotím dost dobře, třeba oproti DT300, tenhle zvuk se mi víc líbí, než ta 1.5" kalota, ale to je věc vkusu, někdo nedá dopustit na titanový kaloty, a někdo je vůbec nesnese poslouchat...
Ty malý daytonu jsem ještě neslyšel, nemůžu hodnotit.
Brzo všechny vejškáče z beden vyhážu, víc než 13khz už neslyším... prostě sešlost věkem.
Budeš to teda tvořit z těch Daytonů? Jakej objem budou mít ty bedýnky? Pokud jo, zajímal by mě výsledek, měření a i poslech. Pořád si říkám, že ty ZV240 budou vzadu moc vyčnívat do prostoru...

Re: Přenosná reprobedýnka

Ja bych BR chtěl mít vepředu, kvůli poslechu venku např  při grilování kde to bude ve velkým prostoru a nebude se to mít od čeho odrazit (pokud teda není blbost co povídám).

Nevím co s tím staffy má, ale na ekvalizeru jsem to musel stahnout dost dolů, treba má ten BR naladenej až moc nízko a proto ty vyšší frekvence působí jako hrb.
Jinak ty výškáče mě docela překvapily, sice nemaji nahoře silu jak DT94, ale jsou příjemný na poslech.

Co se poslechu tyka tak ja slyším do nějakých 17kHz (teda za předpokladu, že je jsou DT94schopny zahrát a že je skladba obsahuje. big_smile

Teď to vypadá že půjdu do těch daytonů. Budu je dělat podle projektu v příspěvku 27, každej reprak bude mit po odečtení materialu a všeho vevnitř cca 6,2L, což by alespoň podle simulace mělo stačit pro naladění na 65Hz. U zpracování ozvučnice se budu inspirovat u uživatele z.i.ll z manie, tj. masiv 18mm sparovka, zahlazený okraje a slepené. Vnější rozměry budou 46x24x20 DxŠxV. Ovšem chtěl bych si ty RS 100-P nejdřív poslechnout, ať vim do čeho jdu, snad mně z.i.ll odpoví jestli se můžu stavit.

Re: Přenosná reprobedýnka

Pozrite si pôvodné meranie ZV240, hrb na 200-400Hz tam vidím aj ja smile Chrčanie (doslova) som tam nikdy nepočul, viem že na basoch niečo nie je úplne OK ale to je skôr na jednej frekvencii na basoch, podľa mňa je to ten hrb na 200Hz (foto môjho prevedenia je TU).

Re: Přenosná reprobedýnka

Schválně jsem si to projel s mikrofonem jenom tak v místnosti, ne přes artu, a mám cca +3dB někde okolo 85Hz(místnost)   200-250Hz (asi bedna) , dál jsem nic nezjistil. Nějaký efekty jistě dělá místnost, venku, nebo v bezodrazové komoře to jistě nezkoušel.

Re: Přenosná reprobedýnka

Já právě zjistil že existují 3 verze těch RS100:
- RS100-8 - 84,6dB - širokopásmo 90-20000 Hz - materiál Black Anodized Aluminum Cone
- RS100T-8 - 87dB - širokopásmo 90-20000Hz - materiál Black Anodized Aluminum Cone (oříznutý koš na 2 stranách)
- RS100P-8 - 86,2dB - středobas 90-12500Hz- materiál Paper/Kevlar

I podle grafů vypadá nejlíp verze T , nicméně na loudspeakerfreaks ho nemají a v partsexpress je doprava vysoká, čímž se nabízí základní verze , jenže ta má nízkou citlivost. Upozorňuji, že ho budu chtít provozovat v kombinaci s výškou ND16FA ... poraďte prosím co vybrat

Re: Přenosná reprobedýnka

Pokud chceš bez měření postavit bedny, tak snad jedině s tím RS100P-8, cos dával výš odkaz na hotovej projekt, zajímavě vypadá taky DA115-8, nebo DSA115-8, mělo by to hrát v "malé bedýnce" (3.8l basreflex) do 68Hz, a dělička někde na 3kHz by taky byla možná. Ale to už je větší bedna, než s RS100. a že bys použil výhybku na rs100 bez měření, tak to jistě nedopadne. Zajímavej je ještě ND91, někde jsem na něj četl velkou chválu, možná použitelnej i bez vejškáče pro poslech +- v ose,  ale taky zrovna na l.s.f. není skladem.

Re: Přenosná reprobedýnka

Když jsem hledal, kde by se ty daytony daly sehnat, tak jsem narazil na soundimports.eu. Dražší než LSF, ale mají skladem leccos. Zkušenost nemám žádnou, na první pohled vypadá solidně, ale to může snado klamat, že jo. Neznáte někdo?

Už dlouho jako dočasná nouzovka - Alesis IO2 | Philips CD751 | Dual 510+Shure M75D --  Kenwood KA 8150 -- různé OB experimenty

(upravil NO HITS 21. 8. 2017 15:12)

Re: Přenosná reprobedýnka

Bedýnka má hrubej vnitřní objem 15L. Po odečtení středové dělící příčky , zesilovače, vyhybek, baterií, kablíků atd zbývá čistej objem 13L, tj 6,5L na každej reprák.

Co jsem se díval ta RS100T-8 má téměř totožný TS parametry s verzí ,,Péé,,, z čehož jsem usuzoval že to zas tolik rozdílný repro pro výhybku a sfázování nebude. Ta RS100-8 má ty parametry rozdílnější.

DA115-8 co jsem se díval vypadá taky zajímavě a stojí skoro polovinu, akorát jsem s ním nenašel žádnej projekt a tím pádem jsem nenašel ani nikoho v okolí u koho by to šlo poslechnout.  Akorát se u nich uvádí , že jsou vhodný do MTM systémů (d'Apollito)

V září některej víkend bych si měl jít poslechnout tu RS100-8, kterou má borec jak jako čistě širokopásmo tak i s nějákou výškou v podobným boxu , takže bych to mohl postavit podle něj

Laedr: ti jsou drazí a o dost

*************************************************

EDIT: Vzhledem k tomu že dayton audio poskytuje FRS a ZMR soubory , tak si s tím zkusím pohrát v boximu co mně to vyhodí , budu mít alespoň hrubou představu

(upravil kaed 21. 8. 2017 18:47)

Re: Přenosná reprobedýnka

Ale stejně by to chtělo změřit v hotové bedně, v Brně by se toho mohl někdo ujmout, nechci bonzovat kdo...

Našel jsem ještě jeden zajímavej projekt, helium micro monitor a tady se na to dají za 100E koupit repráky na pár. Otázka je, jestli ten dotyčnej tu bednu pro simulaci výhybky měřil, nebo je udělaná z katalogovejch dat, nedejbože výpočtem na ideální zatěž. impedanci, to jsem se nikde nedočetl. Akorát je to dost darda, za takový pidirepráčky, a já bych na ty satelity potřeboval dva páry...

(upravil NO HITS 21. 8. 2017 23:48)

Re: Přenosná reprobedýnka

Už se to zvrhává a začíná se motat jedna kombinace repro přes druhou. Znovu připomínám že ma jít o low cost projekt. S tim souvisi cena reproduktorů i to že když cena projektu je v materiálu okolo 4500, je cena 2000 za zaměření poměrně vysoká
Leda bych to změřil, ale na to nemám mikrofon co by za to stál.
Takže bych výběr omezil na kombinace:
- RS100-8 + ND16FA-6
- RS100T-8 + ND16FA-6 - horší dostupnost
- DA115-8 + ND16FA-6 - zatizitelnost pouze 20W RMS
- DAS115-8 + ND25FA-4

Příspěvky [21 až 40 z 178]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Přenosná reprobedýnka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£